Bili kulą ortopedyczną, bo jechali na gapę. Kontroler w szpitalu

52

Grupie pasażerów podróżujących krakowskim tramwajem w poniedziałkowe popołudnie nie spodobała się perspektywa kontroli biletów. Z pięściami i metalową kulą ortopedyczną rzucili się więc na kontrolera. Mężczyzna trafił do szpitala.

Bili kulą ortopedyczną, bo jechali na gapę. Kontroler w szpitalu
Bili kulą ortopedyczną, bo jechali na gapę. Kontroler w szpitalu (PAP, Radek Pietruszka)

Do sprzeczki między pasażerami jadącymi na gapę, a chcącym wystawić im mandat kontrolerem doszło jeszcze w tramwaju. Kontroler oraz dwóch mężczyzn i kobieta wysiedli, a tramwaj ruszył w dalszą trasę. Do bójki doszło już na przystanku.

Wszystko rozpoczęło się jeszcze w tramwaju linii 73. Mężczyźni oraz kontroler opuścili pojazd, tramwaj ruszył dalej. Bójka toczyła się po odjechaniu pojazdu, nie mieliśmy pojęcia, że konflikt tak wyeskaluje - przekazał "Wyborczej" Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK.

A Piotr Wieczorek, rzecznik spółki "Rewizor" zatrudniającej kontrolerów biletów w Krakowie dodaje, że ataku dopuściła się grupa pasażerów pochodzenia romskiego, którzy podróżując bez biletu napadli na kontrolera i pobili go, używając pięści i kuli ortopedycznej.

Kontroler doznał poważnego urazu głowy i został przewieziony karetką pogotowia na dalsze badania do placówki szpitalnej. Pobicie nagrała jedna z pasażerek, filmik trafił już w ręce policji, która potwierdza tę wersje wydarzeń, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą":

Dwójka kontrolerów usiłowała sprawdzić bilety grupie, między Dworcem Głównym a Politechniką. Ponieważ jechali na gapę, wysiedli na przystanku Politechnika, razem z dwójką kontrolerów. Doszło do awantury, w trakcie której jeden z kontrolerów został pobity. Zanim na miejscu pojawiła się policja, grupa oddaliła się w kierunku Galerii Krakowskiej - podaje rzecznik miejskiej policji Piotr Szpiech.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Atak na kontrolera w autobusie. MPK Wrocław publikuje nagranie z pasażerem

Według rzecznika spółki Rewizor Piotra Wieczorka jest to już trzeci napad na kontrolera w ciągu ostatniego miesiąca.

Zwracamy się z prośbą do pasażerów komunikacji miejskiej w Krakowie o niepozostawanie obojętnym w sytuacjach, gdy dochodzi do aktów agresji wobec naszych pracowników — apeluje rzecznik.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić