Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Warszawa. Nie miał biletu. Dantejskie sceny w autobusie. Co zrobili kontrolerzy?

243
Podziel się

Szokujące sceny rozegrały się w Warszawie w poniedziałek 6 lipca około godziny 23:15. Zdarzenie zostało opisane na Facebooku przez użytkownika Krystiana Skudzińskiego. Jak twierdzi Skudziński, kontroler zniszczył jego legitymację uczniowską, a ochroniarz dopuścił się fizycznego ataku.

Warszawa. Nie miał biletu. Dantejskie sceny w autobusie. Co zrobili kontrolerzy?
Krystian Skudziński twierdzi, że został zaatakowany przez ochroniarza kontrolera (Facebook.com, Krystian Skudziński)
bCPFQHfV

Jak opisuje Krystian na Facebooku, feralnego dnia jechał autobusem linii 154 między przystankami "Bemowo-Ratusz 02" a "Osiedle Górczewska 02". W trakcie jazdy jego kartonikowy bilet stracił ważność, więc za pośrednictwem aplikacji "Jakdojade" miał on zakupić nowy.

Ochroniarz kontrolera zaatakował pasażera?

W międzyczasie do autobusu wsiadł kontroler z ochroniarzem. Kiedy Krystian Skudziński zakupił już bilet przez internet, mężczyźni mieli podejść do niego i poprosić o okazanie.

Po sprawdzeniu kontroler wziął od pasażera legitymację uczniowską. Jak sądził Skudziński, chciał potwierdzić jego prawo do ulgi. Urzędnik jednak poinformował, że bilet został zakupiony już w trakcie jazdy, więc kontrolowany otrzyma mandat.

bCPFQHfX

Zobacz też: Warszawa. Niebezpieczna jazda kierowców ZTM

Krystian Skudziński twierdzi, że grzecznie poprosił kontrolera o zwrot dokumentu, jednak ten miał nie tylko nie reagować, lecz także odwrócić się do pasażera plecami. Według relacji Skudzińskiego sięgnął on po legitymację uczniowską ręką, jednak urzędnik ją rozmyślnie podarł.

bCPFQHgd

Po zniszczeniu dokumentu kontrolowanego miał zaatakować ochroniarz. Według relacji pasażera mężczyzna szarpał go, zdarł mu maseczkę z twarzy oraz używał wobec niego wulgarnych sformułowań. Rzekomo nie reagował również na prośby Skudzińskiego, by zaprzestał takich działań oraz trzymał się zasady dystansu społecznego.

Ochroniarz rzucił się na mnie, szarpał mną, rzucał po autobusie, kiedy stawiałem opór, zdarł mi z twarzy maseczkę (...), używał wulgaryzmów. Kiedy wielokrotnie mówiłem mu żeby mnie nie dotykał i że ma zachować 2 metry odstępu, odpowiadał, że jego to nie obowiązuje, a on może robić to co robi, ponieważ podniosłem rękę na kontrolera – napisał Krystian Skudziński na Facebooku (pisownia oryginalna).

Pasażer chciał wysiąść na przystanku "Klemensiewicza 02", jednak jak twierdzi, nie zezwolił mu na to ochroniarz. Miał argumentować, bronił jedynie kontrolera przed agresywnym młodym mężczyzną. Kierowca autobusu rzekomo widział zajście w lusterkach, jednak nie zdecydował się na interwencję. Mimo swoich próśb Krystian Skudziński nie otrzymał danych kontrolera ani ochroniarza.

bCPFQHge

Do nagłośnienia sprawy miał skłonić Krystiana Skudzińskiego brak reakcji urzędników ZTM. Jak również twierdzi, otrzymał liczne sygnały od osób, które mają podobne do niego doświadczenia. Na Facebooku zaapelował do internautów o udostępnianie jego postu i wyraził nadzieję, że sprawą zainteresują się "odpowiednie służby'.

bCPFQHgy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(243)
Mirasek
2 tyg. temu
Jeden i drugi powinien natychmiast stracić pracę a ochroniarz licencję i powinien dostać bardzo wysoką grzywnę i odszkodowanie dla pokrzywdzonego.
Iza
2 tyg. temu
Przecież często przed pandemią kupowało się bilet w automacie w czasie jazdy. Tak samo po wejsciu do autobusu kupowaĺam bilet w aplikacji gdy autobus już ruszył. Tych ludzi należy natychmiast zwolnić z pracy z wilczym biletem.
ghjll
2 tyg. temu
kontrolerzy są zatrudniani przez zewnętrzną firmę i by ciąć koszty bierze się najgorszych lumpów bez kultury i wykształcenia.Na takich powinno się wzywać policję
bCPFQHgz
PARTYZANT
2 tyg. temu
Witam sam jestem ochroniarzem i wiem co to jest obrona konieczna.to raczej był pseudo ochroniarz nie wolno naruszać przestrzeni cielesnej jest na to paragraf.a ochroniarz morze stracić licencję jeżeli takową posiada 😁
#niehejter
2 tyg. temu
Ludzie ogrnijcie. Chyba fakt posiadania biletu jest tu mało ważny. Nawet jeśli go nie mial to nie jest powód by tak traktowc inna osobę. Tym bardziej, że obaj Panowie nie mają takiego prawa i zostało tu naruszone wiele punktów kc i prawa przewozowego. A co jakby w całej sprawie chodziło o Wasze dziecko lub to Ty byś został tak potraktowany?
Najnowsze komentarze (243)
Michał
2 tyg. temu
Pamiętam, w latach 90-tych, w pierwszych klasach technikum, wracałem autobusem miejskim do domu z fuchy, w dość poplamionym stroju roboczym. Na jednym z przystanków weszło dwóch kontrolerów i od razu do mnie. Jeden do drugiego, na głos, mówi o mnie "pewniak". Podejrzewam - myśleli, że nie będę miał ważnego biletu na przejazd. A tu zonk. Bilet miałem, ważny. Pamiętam jak dziś ich miny twarzy, gdy odchodzili zawiedzeni, sprawdzać innych ludzi. Widać, że w Warszawie, ze względu na oszczędności, wracają tamte czasy. Wtedy firmy zatrudniały z zewnątrz chamów bez kultury, a najgorsi wówczas byli zewnętrzni konduktorzy w pociągach, z tzw. firmy "Renoma". Teraz ci warszawscy mają podobną "renomę"...
Bicz Boży
2 tyg. temu
Fajne rzeczy dzieją się w tej Warszawce. Jak nie kierowca autobusu na haju, to kontroler i ochroniarz bandziory! Jaka władza (Trzaskowski), tacy pracownicy! I on chciał rządzić Polską! Niech najpierw zaprowadzi porządek w tej złodziejsko-bandyckiej Warszawce!
arriva
2 tyg. temu
castingi w arrivie sa na najwyzszym swiatowym poziomie - bravo
Bicz Boży
2 tyg. temu
Ja nie wsiadam do autobusu czy tramwaju bez ważnego biletu! Najpierw kupujemy, potem wsiadamy. Młody kombinował, a ci dwaj idio ci zachowali się jak kretyni i wyszło, jak wyszło. Ich wywalić z pracy, a młodemu mandat. Wiedział, że nie ma biletu, więc mógł najpierw zakupić bilet, potem dopiero wsiąść. Kto wie, czy nie zakupił przez internet, dopiero kiedy zobaczył kontrolera?
Darek
2 tyg. temu
zobaczył kontrolerów to zakupił bilet, wielu cwaniaczków tak robi i okrada przedsiębiorców a potem udają pokrzywdzonych :)
Darek
2 tyg. temu
zobaczył kontrolerów to zakupił bilet, wielu cwaniaczków tak robi i okrada przedsiębiorców a potem udają pokrzywdzonych :)
hehehe
2 tyg. temu
buhahaha taki transport jak prezydent Trzask, sam sie nie wybrał
johaim
2 tyg. temu
dobra robota autorki nagrań. super dowód! mam nadzieję że pomoże to "młodemu" w niemal beznadziejnej walce z agresją niektórych z tych, których nie obowiązują w "takich" sytuacją maseczki.
bCPFQHgr
johaim
2 tyg. temu
dobra robota autorki nagrania +++
???
2 tyg. temu
po ch chcecie komentarze jak je potem usuwacie?
Adam
2 tyg. temu
To 500+ które dostajesz od pisu zostało ludziom ukradzione. Do tej pory miałeś to gdzieś a teraz krzyk. Dostajesz co miesiąc 500 zł które mi pis ukradł. Chcę żebyście zniknęli wszyscy, na wieki.
syf
2 tyg. temu
państwo z dykty
qqq
2 tyg. temu
NoCiekawe. Wiadonmo,ze kanry dostaja premie za mandaty. Wiadomo, tez , ze nikt glowy nie nadstawi. Pewnie przegrana sprawa. No chyba, ze kanar to PIsowiec, hehe
zyga
2 tyg. temu
nic nowego! Moja malzonka miala znizke z uwagi na wiek. Kupila bilet okazujac dokumentem na trase Wwa-Gdynia. W czasie kontroli, ze znizka byla nieodpowiednia. Zebralo sie 3-ech konduktorow. Zrobiono karczemna awanture. Krzyki i wyzwiska. Zawolano policjanta.Sprawa wkoncu sie zamknela doplata 5 zl.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić