Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Bill Gates ma apel do świata. Ostrzega przed jeszcze gorszymi pandemiami

554
Podziel się:

Bill Gates nie kryje, że ma poważne obawy odnośnie do dalszego przebiegu pandemii COVID-19. Miliarder i filantrop martwi się również przyszłymi takimi globalnymi kryzysami. Ostrzega, że mogą nieść za sobą jeszcze bardziej katastrofalne skutki dla świata.

Bill Gates ma apel do świata. Ostrzega przed jeszcze gorszymi pandemiami
Bill Gates uważa, że przyszłe pandemie przyniosą światu jeszcze większe straty, niż COVID-19 (Getty Images, 2021 Getty Images)

Bill Gates zwrócił uwagę, że Omikron i Delta to najbardziej transmisyjne wirusy, które poznała nauka. Jak jednak informuje Financial Times, miliarder uważa, że gdy dojdzie do kolejnej pandemii, to z udziałem patogenu jeszcze bardziej zaraźliwego oraz śmiercionośnego.

Pandemia COVID-19 nie będzie ostatnią. Bill Gates dzieli się obawami

W związku ze swoimi obawami Bill Gates zwrócił się ze specjalnym apelem do przedstawicieli rządów. Miliarder domaga się, aby politycy przeznaczyli – w imieniu swoich państw – milionowe środki finansowe na przygotowanie się do kolejnego globalnego kryzysu zdrowotnego. Zaznaczył, że świat ma "dziwne" priorytety i to w rękach filantropów i rządów najbogatszych państw jest rozwiązanie problemu nierówności szczepionkowej.

Bill Gates sam nie szczędzi pieniędzy na cele związane z nauką i medycyną. Fundacja prowadzona przez Gatesa oraz jego byłą żonę Melindę przekazała – wspólnie z brytyjską organizacją charytatywną Wellcome Trust – aż 300 milionów dolarów Koalicji na rzecz Innowacji w zakresie Gotowości Epidemicznej.

Zobacz także: Zobacz też: Omikron dociera do Polski. "W ciągu tygodnia będziemy mieć paraliż bez lockdownu"

Środki Koalicji na rzecz Innowacji w zakresie Gotowości Epidemicznej zostaną przeznaczone również na inne cele. Jak podkreślił Bill Gates, wiele działań, które wchodzą w skład przygotowania na okoliczność kolejnej pandemii, może przysłużyć do rozwiązania bieżących problemów z zakresu ochrony zdrowia.

Jako przykłady Bill Gates wskazał m.in. stworzenie szczepionki przeciw wirusowi HIV. Miliarder dodał, że ludzkości wiele korzyści przyniesie ulepszenie już istniejących szczepionek przeciwko gruźlicy oraz malarii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(554)
Wiki.
4 miesiące temu
Ten szatan wludzkiej skórze niszcz świat i ludzi.Czy znajdzie się ktoś kto przeciwstawi się jego chorym pomysłom uczynimy.
ten człowiek ...
4 miesiące temu
No tak juz straszy następna plandemią którą to on stworzy a potem będzie udawał że ratuje świat. Na obecnej wzbogacił się dość dobrze to chwila wytchnienia i dawaj dalej żeby wykończyć tych co jeszcze się nie wykończyli a potem bedzie panem świata razem ze swoimi koleżkami z gangu filantropów ratujących świat Opętała go rzadza władzy światem i jego kamratów a kto przeżyje będzi usługiwał im za miskę ryzu
Plandemia to ...
4 miesiące temu
Na plandemi zarobił miliardy... więc kolejne to złoty biznes...Chomika bym mu nie zostawił pod opieką bo zaraz by eksperymenty wyczyniał..a co dopiero ludzi..
Taka tam
4 miesiące temu
Jak ten gostek w końcu kipnie, to bedzie jedna światowa impreza.
Tak
4 miesiące temu
ten gość to Hitler XXI WIEKU
Nooo
4 miesiące temu
I to mówi człowiek, który zawirusował swój system, żeby sprzedać oprogramowanie antywirusowe... teraz robi to samo tylko globalnie, czego nie rozumiecie? Miliony dolarów pompowane przez niego mówią same za siebie...
ana
4 miesiące temu
Kim jest ten facet właściwie , finansistą realizującym szalone pomyLsy innych i swoje ? Zupełnie jak w Bondzie !!!
ziut
4 miesiące temu
HIV dłużej jest z ludźmi i szczepionki jak nie ma tak niema, a covid ,raz dwa i już jest bo zastosowano najnowsze metody badawcze. Ciekawe dla czego nie zastosowano tych wspaniałych metod do opracowania szczepionek przeciwko już istniejącym chorobom?
F%$Ck
4 miesiące temu
czym ty jesteś Bill
Ada
4 miesiące temu
W kolejną pandemię nikt nie uwierzy. O to chodziło..
Człowiek
4 miesiące temu
Następna pandemia jest przewidziana na 2025 do 2028 może zaczną wcześniej? a wtedy zaszczepieni bedą umierać pod przykrywką pandemii.
xxx
4 miesiące temu
gejts na pindemii zarobił 40 miliardów. Z tego, dał 300 baniek, czyli 0,7 procenta, na firmy przygotowujące świat do kolejnych pindemii, dzięki którym zarobi kolejne dziesiątki miliardów. Bijmy mu pokłony ludeczkowie
Brat Pił
4 miesiące temu
Pandemia są ci co myślą że żądzą i że tylko oni mają prawo decydować jak ludzie mają żyć .Należy ich izolować i zamknąć wszystkie aktywa w tym całych rodzinek na stolkach
muiii
4 miesiące temu
Brak mi słów, żeby wyrazić co myślę o tym geniuszu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić