Padło pytanie o "chipy". Tak skomentował to Bill Gates

149

Wokół szczepionek na COVID-19 pojawiło się mnóstwo mitów. Nie brakuje takich, którzy twierdzą, że w szczepionkach mogą być chipy, a cała pandemia została "zaplanowana" przez Bill Gatesa. Były szef Microsoftu w końcu odniósł się do tych absurdalnych teorii.

Padło pytanie o "chipy". Tak skomentował to Bill Gates
Bill Gates (Getty Images, Leon Neal)

Antyszczepionkowcy mają różne teorie na temat szczepionek przeciw COVID-19. Nie brakuje takich, którzy twierdzą, że są w nich chipy Microsoftu.

Spekulują, że właśnie one miałyby w bliżej nieokreślony sposób umożliwić przejęcie kontroli nad człowiekiem. Co na to Bill Gates?

Dla mnie to nie ma sensu. Czemu miałbym chcieć to robić? - zapytał biznemsen w rozmowie z prof. Devi Dridhara z Uniwersytetu Edynburskiego.

Bill Gates wymownie o szczepionkach

W trakcie tej rozmowy Gates zaznaczył również, że szczepionki przeciwko COVID-19 nie są idealne. Co prawda pozwalają na to, by zmniejszyć liczbę zgonów i złagodzić przebieg choroby, jednak nie zapewniają stuprocentowej ochrony.

Biznesmen i filantrop przewiduje, że wkrótce się to zmieni. Nowe szczepionki mają chronić przed infekcją przez kilka lat. Rzekomo zagwarantują odporność przed tymi mutacjami, które jeszcze nie powstały.

Bill Gates odniósł się też do wariantu Omikron. Ocenił, że to dość łagodna mutacja i możliwe, że do końca roku zamieni się w sezonową grypę.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić