o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Padło pytanie o czipy. Szybka odpowiedź Billa Gatesa

206
Podziel się

Bill Gates ponownie zabrał głos na temat pandemii. Jak twierdzi, zwycięstwo nad COVID-19 jest "bardzo, bardzo łatwe", gdy porównać ten problem z innym wielkim wyzwaniem, z jakim mierzy się ludzkość - ze zmianami klimatycznymi. W rozmowie z BBC padło też pytanie o... czipy.

Padło pytanie o czipy. Szybka odpowiedź Billa Gatesa
Bill Gates podkreśla, że walka ze zmianami klimatycznymi będzie jeszcze trudniejsza niż z COVID-19. (Getty Images)
bDTPOhZx

W rozmowie z BBC Gates podkreślił, że walka ze zmianami klimatycznymi będzie jeszcze trudniejsze niż walka z pandemią. Autor książki "Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej" (premiera 16 lutego) stwierdził, że każdego roku świat emituje do atmosfery 51 miliardów ton gazów cieplarnianych. Celem ludzkości, przekonuje, powinno być zredukowanie tej liczby do zera. Ostrzega, aby nie lekceważyć skali tego wyzwania.

Byłoby to [powstrzymanie zmian klimatycznych] najbardziej niesamowitą rzeczą, jaką ludzkość kiedykolwiek zrobiła. Nigdy nie dokonaliśmy takiej zmiany, o jakiej mówimy w kontekście najbliższych 30 lat. Coś takiego nie ma precedensu - powiedział Gates.
bDTPOhZz

Bill Gates bije na alarm. Podkreśla, że zmiany są konieczne, jednak aby były skuteczne, muszą zacząć się od rządów każdego państwa. Pomóc w tym mają odnawialne źródła energii oraz dekarbonizacja stali, cementu, systemów transportowych, produkcji nawozów itp. Zadaniem polityków byłoby inwestowanie w badania i rozwój oraz przekazanie wsparcia umożliwiającego rozwój rynku nowych produktów i technologii.

Potrzebujemy sygnałów cenowych, aby powiedzieć sektorowi prywatnemu, że chcemy ekologicznych produktów - powiedział Gates.

Problem zdaniem Gatesa leży również w świadomości ludzi. Opisywane przez niego zagadnienie jest często trywializowane, bo - jak mówi - ludzie nie widzą jego skutków. Gates nawołuje światowe rządy do uświadamiania swoich obywateli w tym zakresie.

W tej chwili nie widzisz bólu, jaki wywołujesz, kiedy emitujesz dwutlenek węgla - oznajmił miliarder.
bDTPOhZF

Gates po raz kolejny odniósł się też do teorii spiskowych. Niektórzy wierzą, że miliarder ma interes w rozprzestrzenianiu się wirusa. Popularna, ale niemająca nic wspólnego z prawdą, jest teoria o tym, że Gates chce "zaczipować" ludzi i ich śledzić.

Dlaczego miałbym chcieć śledzić ludzi? Nie interesuje mnie przecież, dokąd sobie ludzie chodzą - skomentował.

Klimat a prywatne odrzutowce. Kontrowersje wokół Gatesa

Książka Gates'a zaczęła budzić kontrowersje jeszcze przed swoją premierą. Zdaniem krytyków słowa autora są sprzeczne z jego zachowaniem. Miliarder nadal używa prywatnych odrzutowców. Przekonuje przy tym, że tankuje je biopaliwami, jednak wiele osób podchodzi do tego sceptycznie. Jakby tego było mało, niedawno Gates dołączył do licytowania zakupu Signature Aviation - jednej z największych na świecie firm świadczących prywatne usługi lotnicze.

bDTPOhZG
Zobacz także: Zakopane. 137 interwencji, zatrzymania i imprezy. "Nie zdaliśmy tego egzaminu"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTPOiaa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(206)
wert
2 miesiące temu
Żaden miliarder nie widzi tego że własnie jego miliardy powstały dlatego że fabryki kopcą i sprzedaja coraz większy badziew bo jego spółki muszą wykazywać rekordy. Hipokryzja. Ale dbać o planetę to ma zwykły Kowalski, który zmuszany jest do kupowania badziewia w sieciach - dlaczego? bo nic innego nie ma.
sekret
2 miesiące temu
Bill, ja znam odpowiedź na wszystkie te pytania, które cię dręczą. "Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej"? Bardzo łatwo. Wyłączyć wszystkie gady takie, jak ty, i będzie święty spokój...
Antysystemowy
2 miesiące temu
A ja się zastanawiam dlaczego on tak teraz męczy temat klimatu? Tak nagle? Co on z tego ma ? A wcześniej to nic to nie obchodziło? Dlaczego akurat teraz w czasie plandemii??
bDTPOiab
Done
2 miesiące temu
Linie lotnicze kupił i czego chce??
...
2 miesiące temu
Jak widać intelektem nie grzeszy ale jego próżność każe mu myśleć, że reszta jest jeszcze głupsza. Niestety po części ma rację.
Najnowsze komentarze (206)
Swiadoma
2 miesiące temu
Ludzie nie wiedza, ze sa kontrolowani przez proste urzadzenie zwane telefonem komorkowym I pieprza o czipach! Wstydziliby sie bzdury opowiadac!
y7777mmM
2 miesiące temu
B.G jest chodząca katastrofą. Czy ktoś może jego zastopować . Dlaczego on jest na wolności ??? Cały świat cierpi przez niego! To jest Hitler naszego czasu
to jest nic
2 miesiące temu
Czipy działaja tylko z telefonami 5G
Mariusz
2 miesiące temu
W końcu zaczął mówić o co mu chodzi. Mszy o tym by wprowadzic obowiązkowe płatne testy w większości państw by największej grupie średnio zamożnych ograniczyć podróżowanie. A przy okazji twierdzi że za dużo jest ludzi na świecie dlatego chce wszystkich uratować nowymi preparatami??????
Miki
2 miesiące temu
Ludzie, których działalność przemysłowa przyczyniła się do aktualnego stanu naszej planety teraz mienią się zbawcami świata. Co za brak poszanowania dla reszty ludzkości, którą najwyraźniej maja głęboko, gdyby nie fakt, że ktoś musi konsumować ich produkty.
Czytac nie da...
2 miesiące temu
My Polacy bedziemy zawsze w czarnej dupie.Chyab nie ma innego narodu tak straszliwie niewyksztaconego i myslacego ze kazdy jest idiota jak oni,masakra do czego doprowadzi nas glupota ludzka w Polsce.U nas kazdy choc odrbine madrzejszy od nas jest gadem.Kazdy Kowalki podwaza autorytety nauki.Ciekawe skad pochodzi nasza madrosc.
St
2 miesiące temu
Gates jest chory psychicznie i powinien być zamknięty w szpitalu bez okien i klamek
fen
2 miesiące temu
Nanotechnologia istnieje i stanowi zagrozenie dla czlowieka, a Gates probuje to obrocic w zart.
bDTPOhZT
CNNNC
2 miesiące temu
Szekspir setki lat temu pisal ze pieklo jest puste bo wszystkie diably sa tutaj
Mirek
2 miesiące temu
Bil jest szaleńcem , niebezpiecznym typem zagrażający homeostazie ludzkości.Proponuję dla dobra ludzkości.... .W Wilczyn Szańcu nie udało się płk. Stauffenbergowi ....
prawda
2 miesiące temu
dokad chodza moze nie, ale co mowia to juz tak. poza tym "że każdego roku świat" WŁASNIE NIE LUDZIE A MORZA, OCEANY, ETC EMITUJA NAJWIECEJ GAZÓW CIEPLARNIANYCH.
DopadnaCie
2 miesiące temu
Mysli ze jak ma kase, to juz jest bogiem.
DopadnaCie
2 miesiące temu
Mysli ze jak ma kase, to juz jest bogiem.
DopadnaCie
2 miesiące temu
Mysli ze jak ma kase, to juz jest bogiem.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić