Biografia księcia Harry'ego we krwi. Wkrótce trafi do sprzedaży

3

2 maja do sprzedaży trafi 25 egzemplarzy "Spare" - autobiografii księcia Harry'ego. Książki będą umazane prawdziwą krwią Afgańczyków. Każda została wyceniona na 10 tys. dolarów za sztukę.

Biografia księcia Harry'ego we krwi. Wkrótce trafi do sprzedaży
Andrieja Mołodkina stworzył zakrwawione egzemplarze książki. (Wikipedia)

Projekt jest dziełem rosyjskiego antywojennego artysty Andrieja Mołodkina. Jak podała stacja Sky News, Mołodkin chce w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec "chwaleniu się" w książce, że Harry zabił 25 talibów.

Książę Harry i jego biografia umazana krwią

Harry ujawnił w swojej biografii, że podczas misji w Afganistanie zabijał ludzi. Podał także liczbę swoich ofiar, co zostało bardzo źle przyjęte. Książę dodał, że talibów nie postrzegał jako ludzi, a "figury szachowe", które trzeba wyeliminować.

Harry napisał: "nie była to liczba, która dawała mi satysfakcję (...), ale nie była to też liczba, która sprawiała, że czułem się zawstydzony".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Koronacja króla Karola. Kogo na niej zabraknie?

Mołodkin Francji artysta poinformował, że krew jest prawdziwa. Została oddana przez Afgańczyków mieszkających w Wielkiej Brytanii i we Francji.

Książę Harry chwali się zabijaniem talibów, jakby byli złymi w grze wideo, oddzielając to od ludzkiego życia, następnie zarabia na smutnej opowieści, sprzedając książki o swoich zjazdach narkotykowych, wyczynach seksualnych i zabójczych podbojach - oświadczył Mołodkin.

Każda z książek będzie kosztowała 10 tys. dolarów. Dochód ze sprzedaży ma zostać przekazany afgańskim organizacjom charytatywnym.

Umazane krwią książki będą do kupienia 2 maja w siedzibie londyńskiej organizacji artystycznej a/political. Wcześniej, czyli 8 kwietnia, zostały wystawione w Windsorze.

Mołodkin po raz kolejny wykorzystał krew w swoim projekcie. W maju zeszłego roku stworzył portret Władimira Putina oblany krwią oddaną przez ukraińskich żołnierzy.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić