Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

Biologiczna Bzdura Roku. Kaja Godek zmiotła konkurencję

24
Podziel się:

Już kolejny rok z rzędu internauci wybrali autorów najgłupszych wypowiedzi na temat nauki. Słowa laureatki wywołały niemałe zamieszanie.

Biologiczna Bzdura Roku. Kaja Godek zmiotła konkurencję
Kaja Godek w plebiscycie na "Biologiczną Bzdurę Roku 2020" zajęła pierwsze miejsce. (PAP)

"Biologiczna Bzdura Roku" to znany już od lat plebiscyt autora bloga To tylko teoria. Nie sposób nie zauważyć, że w 2020 roku okazji do popisania się wiedzą na temat nauki osoby publiczne miały wiele. Rozprawiało przede wszystkim na temat wirusów, chorób, szczepionek, aborcji czy orientacji seksualnej.

Jednak niektóre wypowiedzi i teorie na ich autorach odbiły się dużym piętnem. W minionym roku szczególnie zapadły internautom w pamięci słowa Kai Godek. Z ust aktywistki padło w 2020 roku wiele kontrowersyjnych słów, jednak "Bzdurą Roku" okazało się:

Nie ma czegoś takiego, jak orientacja [seksualna] - stwierdziła Kaja Godek.

Na drugim miejscu z kolei wypowiedź posłanki Lewicy. Joanna Scheuring-Wielgus podium zdobyła dzięki stwierdzeniu, że życie płodu zaczyna się wtedy, gdy zaczyna bić mu serce.

Trzecie miejsce zajęła Edyta Górniak. To kolejny plebiscyt, do którego artystka została nominowana dzięki swoim wypowiedziom, ponieważ razem z Jackiem Sasinem walczyła też o tytuł "Dzbana Roku 2020". Jednak "Bzdurą Roku" Edyty Górniak okazała się wypowiedź na temat maseczek. Artystka doszła do wniosku, że blokują one wymianę powietrza przez co zamiast wdychać tlen, mielibyśmy oddychać wydychanym przez nas CO2.

Za Edytą Górniak w plebiscycie znalazł się Roman Zieliński. Później internauci nagrodzili Marcina Rolę, Magdę Gessler, Violę Kołakowską, Ilonę Wrońską, Annę Lewandowską, Katarzynę Lewko, Partię Zieloni i Jacka Wilka.

Zobacz także: Szczepionka na COVID. Były minister zdrowia do sceptyków: "Jak widać żyję"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Mila3
4 miesiące temu
jak ktoś jest po prostu głupi to nie powinien wypowiada się publicznie... najtrudniejsze jest jednak to, żeby teki głupek zdał sobie z tego sprawę...
Joanna
rok temu
"Już kolejny rok z rzędu internauci wybrali autorów najgłupszych wypowiedzi na temat nauki" 99.9 % tych internautów to "homoseksualiści" przyroda jest tak stworzona, że samica i samiec ciągną do siebie, ma to na celu rozród gatunku, wszelkie odstępstwa od tego to nie prowadzące do niczego dewiacje.
Cassandra
rok temu
Piętno nie jest z gumy aby się odbijać. Poza tym osoba zasługuje nie tylko na to wyróżnienie ale i na pobyt we Wronkach na koszt społeczeństwa w nagrodę za skuteczne podgrzewanie atmosfery wokół życia embrionalnego co w końcu doprowadzi do wybuchu z którym nawet Kamiński sobie nie poradzi.
Jan
rok temu
Myślę, że to nie jest jej ostatnie słowo. Kogoś o takiej konstrukcji psychicznej stać na wiele więcej...
alfik
rok temu
Nie ma czegoś takiego jak orientacja seksualna sa ewentualnie zaburzenia albo odchylenia. Jeżeli mamy pion to odejście od tego pionu nazywa sie odchyleniem a nie słowotwórczym bełkotem typu orientacja,preferencja.
Onyks
rok temu
Wśród nominowanych znajduje się profesor genetyk Roman Woliński na 4 miejscu😄 rozumiem, że Ci którzy na niego głosowali posiadają większą wiedzę niż on w dziedzinie genetyki. Największą bzdurą jest, sposób organizacji tego „plebiscytu” gdzie ludzie bardziej kierują się sympatią czy poglądami osób nominowanych niż tym co powiedzieli.
To jest fakt
rok temu
Głupota nadal święci triumfy. Totalna zapaść.
Biolog
rok temu
Kaja Godek ma rację. W biologii nie istnieje orientacja seksualna. To, że jakiś genderowiec nazwie się "Biologiczna Bzdura Roku", nie znaczy, że ma choć odrobinę pojęcia o biologii.
eweweewe
rok temu
W ogóle nie powinniśmy się tak małą mniejszością jak rowery zajmować ponieważ tracimy czas. Mają przecież takie same prawa. To tylko wady genetyczne. Skutek uboczny cywilizacyjny ,użycia chemii itd. .Są ważniejsze rzeczy. Wy macie siedzieć cicho i nie przeszkadzać. Nie denerwować niepotrzebnie. Pani Godek zrobiła to celowo aby pokazać wam wasze miejsce. Czy ktoś was w Polsce do tej pory prześladował? Jest oczywiste ,że normalna rodzina to Ojciec i Matka .Proszę się uciszyć i nie szkodzić społeczeństwu.
Wilga
rok temu
Co można powiedzieć o umyśle o kobiety która uczy hajlować swojego autystycznego syna? Zdjęcie do wglądu na stronach internetowych.
Vehanfront
rok temu
Nie ma czegoś jak orientacja seksualna, jest płeć, orientować to się można w biegu na przełaj
jaga
rok temu
Litości! Słuchając tych "celebrytów" człowiek się zastanawia jakie szkoły kończyli. Mają już swoje lata, a w tamtych czasach nauczyciele wiele wymagali od uczniów. Wolę nie myśleć, jakie odpowiedzi będą padały z ust dzisiejszych absolwentów szkół średnich. Od lat czytając artykuły czytam komentarze. Styl, słownictwo, gramatyka, ortografia ... są na coraz gorszym poziomie. Czasami czytam 2-3 razy, żeby zrozumieć o czy ten ktoś pisze (lub kogoś obraża). W niektórych artykułach próbuję doszukać się związku tytułu z treścią. Za nic mi to nie wychodzi. Kiedyś był reporter, zecer i drukarnia. Dzisiaj skład komputerowy umożliwia korektę, ale po co sprawdzać? A przecież piszą to ludzie wykształceni - po studiach. Czy od nich nic już się nie wymaga oprócz dyplomu? Czy nikt nie ma nad tym kontroli?
Tomo
rok temu
A ja będę bronił Pani Godek > !!!. Dużo większe bzdury można usłyszeć od polityków lub nawet tzw ekspertów. Jakoś rozchodzi się to bez echa. Ta Pani jest atakowana ponieważ odważyła się sprzeciwić systemowi który zabija dzieci nienarodzone. Brawo Pani Kaju , proszę robić swoje i nie przejmować się głupimi, złośliwymi uwagami >> !!!
Biolog
rok temu
Brawo pani Kaju! Gratulacje, moim zdaniem należy się tej Pani doktorat z biologii.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić