"Biologiczny mężczyzna może urodzić dziecko". Dziennikarz TVP Info był w szoku

81

Do niecodziennej wymiany zdań doszło w piątek na antenie TVP Info. Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska próbowała przekonać prowadzącego rozmowę, że biologiczny mężczyzna może urodzić dziecko. Dziennikarz mocno się zdziwił, kiedy to usłyszał.

"Biologiczny mężczyzna może urodzić dziecko". Dziennikarz TVP Info był w szoku
Dziennikarz TVP był wyraźnie zaskoczony obrotem sprawy (Twitter, TVP Info)

Zdarzenie miało miejsce w programie "W tyle wizji" w TVP Info. W pewnym momencie Anna Maria Łęska stwierdziła, że są przypadki, w których to mężczyzna rodzi dziecko.

Zdarzają się takie sytuacje, że biologiczny, podkreślam, biologiczny mężczyzna może urodzić dziecko – powiedziała posłanka Lewicy.

Dziennikarz TVP zaniemówił po słowach posłanki Lewicy

Prowadzący rozmowę Jacek Łęski był wyraźnie zszokowany. Przyznał, że nie słyszał o takim przypadku. Po chwili postanowił dopytać jednak posłankę o tę sprawę.

To bardzo ciekawe, co pani mówi. A gdzie nosi to dziecko do czasu rozwiązania? – zapytał.

Posłanka stwierdziła, że było na świecie kilka takich przypadków. Dodała, że nie przygotowała szczegółów na ten temat. Podkreśliła jednak, że jest przekonana, że coś takiego miało miejsce.

To była osoba z macicą – odpowiedziała na pytanie dziennikarza.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Biologiczny mężczyzna może urodzić dziecko?

Na świecie zdarzają się przypadki tego, że mężczyzna rodzi dziecko. Dotyczy to jednak mężczyzn transseksualnych oraz niebinarnych. Taka sytuacja może wystąpić także u osób, które rodzą się jako hemafrodyty.

Możliwa jest także transplantacja macicy do organizmu mężczyzny. Wiąże się jednak ona z usunięciem męskich narządów rozrodczych oraz zmianami hormonalnymi. Z biologicznego punktu widzenia taka osoba nie jest już biologicznym mężczyzną.

Obejrzyj także: Burza po wpisie rzeczniczki SLD Anny Marii Żukowskiej. Bartosz Arłukowicz komentuje

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić