o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Leszek Miller odchodzi z SLD. "Czarzasty zachowuje się jak błazen"

17
Podziel się

Były premier Leszek Miller został politykiem bezpartyjnym. Po 18 latach członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej postanowił opuścić szeregi tej partii. W programie WP "Tłit" podkreślił, że jego koncepcja różni się od tej zaproponowanej przez przewodniczącego Włodzimierza Czarzastego.

Leszek Miller odchodzi z SLD. "Czarzasty zachowuje się jak błazen"
Leszek Miller opuścił szeregi Sojuszu Lewicy Demokratycznej (Getty Images)
bESlMOCZ

Leszek Miller ogłosił opuszczenie SLD w czwartek. Jego reakcja to sprzeciw wobec planowanego połączenia SLD i Wiosny, które stworzą nową formację pod nazwą Nowa Lewica. Europoseł zarzucił przewodniczącemu SLD Czarzastemu, że decyzję o połączniu z partią Roberta Biedronia podjął bez jakichkolwiek konsultacji.

Nie jestem meblem, który można dowolnie przesuwać z pokoju do pokoju - podsumował Miller, powiedział Leszek Miller w programie WP "Tłit".
bESlMODb

Leszek Miller ostro o kierownictwie SLD. "Czarzasty zachowuje się jak błazen"

Były premier odniósł się do swojej decyzji także na łamach RMF FM w rozmowie z dziennikarzem Robertem Mazurkiem. Ocenił, że "lata lecą, w Włodzimierz ciągle jest w młodzieżówce". Dodał, że jego zdaniem decyzja Czarzastego była nierozsądna.

Mój przyjaciel i jeszcze do niedawna sojusznik ma takie okresy, gdzie zachowuje się jak błazen, który myśli, że jest Stańczykiem. Im wcześniej z tego wyrośnie, tym lepiej – stwierdził Miller.

Zdaniem Millera, SLD powinno zgodnie ze statutem zostać rozwiązane. Polityk podkreślił, taka metamorfoza to "widowisko propagandowe". On sam nie chce się do tego przyczyniać.

bESlMODh
Jeśli rzeczywiście sąd uprawomocnił partię Nowa Lewica, to oznacza, że Włodzimierz Czarzasty i jego koledzy skutecznie zlikwidowali SLD i przechodzą do historii jako wielcy likwidatorzy – powiedział Leszek Miller, cytowany przez RMF FM.

Leszek Miller odchodzi z SLD. Będzie bezpartyjny

Leszek Miller karierę polityczną rozpoczął 52 lata temu w PZPR. Od tego czasu był bezpartyjny tylko raz. W latach 2007-2008 tworzył własne ugrupowanie Polska Lewica. Później jednak wrócił do SLD.

bESlMODi

Obejrzyj także: Leszek Miller zaatakował Nową Lewicę. Reakcja była krótka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESlMODC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
old man
8 miesięcy temu
Tow. Miller nie byćcie tacy cyniczni. I tak spadliście jak kot na cztery łapy, bo powinniście nie wychodzić nigdy na wolność, po tym co zrobiliście Polakom. Macie długie łapy o macie towarzyszu.
Nandu
8 miesięcy temu
To Samoobrona już nie funkcjonuje w polityce?
Marcel
8 miesięcy temu
Towarzyszu Miller a kim wy jestescie?!!!Jak towarzysz latał po wszystkich partiach zeby sie załapać do koryta a szczepienie po za kolejnością !!!WSTYD I KTO TU JEST MNIEJ NIZ ZERO,!
bESlMODD
Gość
8 miesięcy temu
Wyszło kto silniejszy i tyle. Miller próbował coś budować przeciw Czarzastemu na poziomie województw, ale nie wyszło. Chyba nici z bycia kanclerzem. Może założy teraz Lewicę Polską, Samoobronę Lewica albo Lewice dla Polski
Amir
8 miesięcy temu
Co tam u prezydentowej SLD in spe?
Jbl
8 miesięcy temu
Ciekawe kto bidula przytuli? Może Begerowa bo stary Lepper popełnił przymusowe harakiri. Czy też był błaznem gdy zapisał się do leperowych, czy wtedy gdy omotała go halka ogórkowej? Czas już dziadek na ławeczce pod płotem liczyyć z krasnalem owiecki jak u Redlińskiego stary Grzyb z tym drugim furiatem. Będziecie sobie opowiadać jak jeden drugiemu dłubał palcem w ..... i podstawiał drugiemu pod nos.
Ate
8 miesięcy temu
Przynajmniej Czarzasty zachowuje się jak lewicowiec a nie jak Miller Cimoszewicz Oleksy Jakubowska Kwaśniewski i wieleu wielu innych klerykałów.
Steve
8 miesięcy temu
Już czas na polityczna emeryturę...
Lew
8 miesięcy temu
Jest jak lewca zardzewialy Nie do naprawy i nie do reform!!!!!!
Władek K. W-w...
8 miesięcy temu
Leszek Miler-i inni za PZPR JAK WY MOŻECIE SIĘ POKAZYWAĆ ludzią i udawać że nic nie wiedzieliście o MORDOWANIU LUDZI ZA WASZEJ WŁADZY.
Wyrozumiały
8 miesięcy temu
Niestety muszę przyznac że ma rację.
Trela
8 miesięcy temu
Ma rację Czarżasty to błazen jak reszta towarzystwa
edek
8 miesięcy temu
To teraz Miller wyniesie sztandar SLD. Z Ogórkiem dał ciała, z SLD daje ciała, a tak sie chwalił jak mężczyźni kończą. I widać kończy.
bESlMODv
Fred
8 miesięcy temu
Idziesz pan do TVP za Ogórekiem???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić