Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Biorą się za LGBT w Polsce. KE wyciągnie konsekwencje

76
Podziel się:

Komisja Europejska ma rozpocząć procedurę w sprawie Polski i Węgier. Sprawa dotyczy dyskryminacji osób LGBT w obu krajach.

Biorą się za LGBT w Polsce. KE wyciągnie konsekwencje
Parada Równości w Warszawie. (Getty Images)

Komisja Europejska bierze się na poważnie za sprawę osób LGBT w Polsce i na Węgrzech. Mają zostać wyciągnięte konsekwencje za "strefy wolne od LGBT" w Polsce i "zakaz promocji LGBT" na Węgrzech. O wszczęciu procedury poinformował "Financial Timesa".

W ramach ostatniego pakietu procedur naruszeniowych KE ma ogłosić jakie kroki podejmie w tej sprawie. Jak podaje "Financial Times" szczegółów mamy dowiedzieć się na dniach lub jak podaje "Gazeta Wyborcza" w przeciągu najbliższych kilku tygodni.

Postępowanie wszczęto na podstawie wielu naruszeń. Zarówno Polska, jak i Węgry złamały przepisy unijne i zaniedbały obowiązki poszczególnych krajów Unii wobec instytucji UE oraz wartości zapisanych wprost w traktach unijnych

Niedawno Unia Europejska ogłosiła również nowe zasady dotyczące aborcji. Na mocy nowego rozporządzenia, każda ma prawo do legalnej i bezpiecznej aborcji. Oznacza to więc konieczność zmiany przepisów jakie wprowadzono w październiku ubiegłego roku z tytułu wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli Polska nie zmieni przepisów KE rozpocznie procedurę tak, jak w przypadku LGBT?

Zobacz także: Jeden polityk blokuje Polski Ład? "Okazało się, że jakby nie doczytał pewnych założeń"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(76)
luba
3 miesiące temu
imperializm niemiecki wyłazi w całej okazałości. Od 300 lat polityka niemiecka się nie zmieniła.
55df
rok temu
i tak w sękowej koło gorlic jest promocja w szkole podstawowej iprzedszkolu(chłopcy w sukienkach)a pani wójt jest BI oraz promocja senior bi-s
brunner
rok temu
Wara od nas !
jary
rok temu
Niemieccy twórcy CYKLON B o polskim LBGT.
Likan
rok temu
Jak się KE coś niepodoba to niech wysponsoruje tym LGBT bilety w jedną stronę do Belgii czy innego " lepszego kraju " ! Na całe szczęście pedalstwo i sama KE ma w naszym kraju tyle do powiedzenia ile żyd w Polsce za czasów okupacji Niemieckiej !! A wspominając naszych kochanych Niemieckich przyjaciół hmmm ciekawe jak tam u nich z antysemityzmem ? W zeszłym roku i kilka lat wstecz osoby narodowości Izraelskiej bały się wychodzić na ulicę itd. bo tak często były atakowane! Więc tak sobie myślę że Merkel wraz z KE powinni zabrać się najpierw za problemy mniejszości narodowych i etnicznych w UE a na samym końcu za program leczenia farmakologicznego osób mających problemy psychiczne na tle sexualnym !!
Piter
rok temu
dzisiaj lpgt a jutro zwolennicy przyjemności cielesnych z niepełnoletnimi zaczną wychodzić na ulicę i propagować swoje upodobania... skoro w Polsce tak źle i są strefy wolne od lpgt to dlaczego wszędzie widać kolorową flagę na ulicach i nawet szkołach?
Long
rok temu
Głupi by tego nie dostrzegł,ze Unia teraz będzie robić wszystko żeby Polsce wstrzymać pieniądze i wypłacić wówczas jak PO dojdzie do władzy.Nie bez powodu Tfusk znalazł się w Polsce!Merkel dała instrukcje swojemu podwladnemu. Za cenę zdrady ojczyzny przyjdzie zapłacić!
Gin guru
rok temu
Okay Lgbt może nie jest zarazą Ale również niebezpiecznie rozprzestrzenia się po świecie jak wirus...
Hehe
rok temu
Większość komentarzy napisała ta sama osoba . Wszyscy czytający to wiedzą . Ale ten piszący myśli że jest bardzo sprytny , buahahahahaha
Ja się tylko ...
rok temu
A co z prawem do wielożeństwa ? W odróżnieniu od praw LGBT wielożeństwo występuje w wielu kulturach !
Beata
rok temu
LGBT tak naprawdę ma gdzieś homoseksualistów i ich prawa... To teraz modne więc oszołomy biegają i niszczą wszystko co tylko można To brudna polityka a nie walka o równość ktoś kto nie toleruje na pewno nie powinien walczyć o tolerancję.
Lolol
rok temu
Jezus został ukrzyżowany za LGBT.. tego kościół Wam nie powie!
Piotrek
rok temu
Nie pozwólmy żeby dzieciom zaburzać obraz rodziny, żeby parady LGBT szły całą polska. Szanujmy swój kraj i dbajmy o swoje rodziny. Walczmy o utrzymanie moralności ludzkiej.
LGBTQPLUS
rok temu
Na krzyżu na którym został ukrzyżowany Pan Jezus widniał napis LGBT tylko kościół go zmienił na bardziej neutralny
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić