o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

Biskup Edward Janiak odnaleziony. Przebywa na terenie diecezji, którą Watykan kazał mu opuścić

528
Podziel się

"Głos Wielkopolski" ustalił, że biskup Edward Janiak wciąż przebywa na terenie diecezji kaliskiej. Pod koniec marca Watykan ogłosił, że ma ją opuścić. To kara za zaniedbania w sprawach nadużyć seksualnych wobec dzieci.

Biskup Edward Janiak odnaleziony. Przebywa na terenie diecezji, którą Watykan kazał mu opuścić
Biskup Janiak nie opuścił diecezji kaliskiej (Newspix)
bErZbVyZ

"Głos Wielkopolski" ustalił, że biskup Edward Janiak obecnie przebywa w Domu Pomocy Społecznej Caritas w Złoczewie. O tym, że ukarany duchowny wciąż przebywa na terenie diecezji kaliskiej, powiedziała dziennikarzom osoba związana z Kościołem, która chciała zachować anonimowość.

Biskup Edward Janiak potwierdził, że przebywa na terenie diecezji kaliskiej

Dziennik skontaktował się telefonicznie z biskupem Janiakiem. Były ordynariusz diecezji kaliskiej potwierdził, że przebywa w Złoczewie. Twierdził, że to z powodu szczepienia na koronawirusa. W piątek miał otrzymać drugą dawkę. Zapewnił, że jeśli będzie się dobrze czuł, to za kilka dni opuści diecezję kaliską.

bErZbVzb

Duchowny nie chciał jednak zdradzić, gdzie będzie mieszkał. "To tajemnica" - powiedział. Podkreślał także, że już wcześniej, po decyzji Watykanu, nie przebywał w Złoczewie.

Przekonuje, że do Złoczewa przyjechał tylko ze związku ze szczepieniami, dlatego, jak przekonuje, nie łamie żadnego zakazu. Z rozmowy z nim wynikało, że czuje się niesprawiedliwie potraktowany przez Watykan, zrobił wiele dobrego, ale skoro Rzym postanowił, on nie będzie z tym dyskutował. Wie przecież, na czym polega posłuszeństwo w Kościele. Dodał, że jest spełnionym emerytem - czytamy w publikacji "Głosu Wielkopolskiego".
bErZbVzh

Przedstawiciele Caritas diecezji kaliskiej oraz tamtejszej kurii zapewniają, że nie wiedzą, gdzie przebywa biskup Janiak.

Przypomnijmy, że 29 marca biskup Edward Janiak został ukarany przez Watykan za tuszowanie przypadków pedofilii w Kościele. Stolica Apostolska nakazał duchownemu opuszczenie diecezji kaliskiej i zakazał mu uczestniczenia w publicznych celebracjach i spotkaniach świeckich na jej terenie. Biskup ma także wpłacić z osobistych funduszy odpowiednią sumy na rzecz Fundacji św. Józefa, z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć.

Zobacz także: Biskup Dzięga dostał nagrodę KUL. Ojciec Gużyński nie krył zażenowania

bErZbVzi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErZbVzC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(528)
Mmmm
3 miesiące temu
Trzeba AC
Abp. PETZ
3 miesiące temu
To mój kolega.
mit
3 miesiące temu
Okupanci decydują i rządzą w Polsce . Watykańska sekta , tragedia narodowa .
bErZbVzD
Pupil diabła:
3 miesiące temu
Ten biskup nie słucha Ojca swego a to jest grzech , kto mu da rozgrzeszenie ? ? ? atak po naszemu " śmieszny człowiek " .
bleeee
3 miesiące temu
I miał czelność mówić innym jak żyć?
siwy1954
3 miesiące temu
A jaka emerytura , i to jeszcze zasłużona ,urodzi się w 1952 roku ,a duchowni przechodzą na emeryturę w wieku 75 lat. On powinien dostać zasiłek dla bezrobotnych
Rob
3 miesiące temu
To jak to jest obywatel polski ale podlega jurysdykcji watykańskiej, gdzie tu logika i jak polscy politycy mogą na to pozwalać; działamy na szkodę naszego państwa. I dalej rozumując kościoły i majątki kościelne a głównie ziemia która lekką ręką sprzedajemy za symboliczne pieniądze należą do Watykanu?
Dąb
3 miesiące temu
Starych drzew i bilupów mię przesadza się. Staruszekjuż nigdzie nie zapuści korzenia.
J23
3 miesiące temu
Wasza Ekscelencjo musi Ojciec zmienić imię i nazwisko oraz pesel. Drobna operacja plastyczna, zapuszczenie wąsów i brody i nawet papież nie będzie wiedział gdzie biskup przebywa
JJK
3 miesiące temu
Kłamczuszek. Dlaczego oni tak kłamią? Skoro wysoki uezednik koscielny klamie to nie dziwie się ze wszyscy katolicy to kłamcy.
Takiego
3 miesiące temu
Jucha to trzeba rozerwać traktorami skoro ma swojego szefa w głębokim poważaniu.
antypisior
3 miesiące temu
Dla wielu polskich biskupów jedynym papieżem był i jest Jan Paweł II, a Franciszek to odszczepieniec i antychryst. Dla dużej grupy biskupów nawet Rydzyk jest ważniejszy niż Franciszek, bo pokazuje jak kupować sobie polityków i doić budżet.
leo
3 miesiące temu
pogonić watykańską mafie i powrócić do naszych słowiańskich bogów
bErZbVzv
marian
3 miesiące temu
Prawo jest dla ciemnego ludu!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić