Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Czarne chmury nad Głodziem. Duchowny "na celowniku"

65
Podziel się:

Nie kończą się kłopoty arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia. Po wyroku z Watykanu tym razem duchowny znalazł się na celowniku Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Czarne chmury nad Głodziem. Duchowny "na celowniku"
Arcybiskup Głódź (Wikimedia Commons)

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź nie może odpocząć na emeryturze. 29 marca duchowny został ukarany przez Watykan za tuszowanie przestępstw na tle seksualnym wśród księży. Zakazano mu uczestnictwa w publicznych wydarzeniach religijnych oraz spotkaniach świeckich na terenie archidiecezji gdańskiej, oraz kazano mu się wyprowadzić poza nią. Teraz poinformowano o jego kolejnych kłopotach.

Duchownemu przyjrzy się teraz Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Organ zbada 3 zawiadomienia o możliwości popełnienia przez niego przestępstwa. Te mają dotyczyć trzech osobnych zdarzeń. Decyzja w sprawie dalszego postępowania ma zapaść po przeanalizowaniu spraw.

Wpłynęły trzy zawiadomienia, które odnoszą się do trzech różnych zdarzeń. Zostaną one przeanalizowane i wówczas zapadnie decyzja, co do dalszego biegu postępowania - powiedziała w rozmowie z Faktem prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Trzy zawiadomienia

Portalowi "Fakt" udało się ustalić, czego dotyczą zawiadomienia. Pierwsze z nich dotyczy ks. Krzysztofa K., który obcował płciowo z 14-latką. Arcybiskup miał przenosić go do innych parafii i nie zakazał mu odprawiania mszy, nawet po zapadnięciu sądowego wyroku.

Kolejne zawiadomienie dotyczy byłego proboszcza parafii w Bojanie na Pomorzu. Ks. Mirosław B. został skazany przez sąd za rozpijanie i molestowanie 15-latki. Po usunięciu z parafii wszedł w skład prestiżowej kapituły i przeniesiono go do ośrodka Tyberiada w Nadolu, gdzie wypoczywają dzieci.

Trzecie i zarazem ostatnie zawiadomienie ma dotyczyć ks. Andrzeja Dymera. W reportażu TVN24 pokazano, że ten przez lata wykorzystywał seksualnie osoby nieletnie. Śledztwo w jego sprawie wszczęto dopiero w 1995 roku po interwencji dziennikarzy "Gazety Wyborczej". Za bezkarność duchownego miał odpowiadać abp Głódź. Dymer zmarł 16 lutego 2021 roku.

Zobacz także: Generał apeluje do Andrzeja Dudy. O arcybiskupie Głódziu mówi bez ogródek
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(65)
NA KOLANA DUD...
4 miesiące temu
DUDA PRZECIEŻ KLĘKA PRZED BISKUPAMI
KAPELAN
4 miesiące temu
A rządów pisu mogą Gałaciowi mogą podskoczyć i pocałować w czoło. Obecny rząd dawał i daje przyzwolenie na niekaranie wszelkiej maści plebanów i tak zostanie aż do ich zakończenia panowania. Może nowy rząd powróci do wszystkich umorzonych spraw za tych rządów i każdy z sądzonych znajdzie swoje miejsce w szeregu sprzątając codziennie pokoik 3 x 2 metry. Boże co za czasy nastały.
major Tuz
12 miesięcy temu
Rozumiem pana Różańskiego , zastanawia mnie jedynie że odwagi do krytyki nie tylko Głódzia ale również w innych przypadkach nabrał dopiero teraz kiedy odwaga staniała, pamiętam jak grzecznie i cicho zachowywał się przy Macierewiczu. Rozumiem że wtedy był w służbie czynnej ale panie generale jedna warto obecnie milczeć , bo te odważne komentarze niesmaczne. Nadmieniam że Głódź nie jest bohaterem mojej bajki , zasługuje na wszelkie potępienie i ewentualną karę choć nie wróżę prokuraturze sukcesu.
HOSTYN
rok temu
Dożywotnio pozbawić wódki, dla łonego to prawie kara śmierci...
Nico
rok temu
Księża na księżyc!!!
Kika
rok temu
A dziwią się że coraz mniej ludzi chodzi do kościoła i żyją na kocią łapę,taki mają przykład
Jarek
rok temu
Jaką on kończył uczelnię wojskową aby miał stopień generała to fikcja i fałszerstwo jego stopień. Nie można degradować co było bezprawne mu dane może samozwaniec się tak sam tytułował jak inni księża zatrudnienie na stanowiskach komisarzy w Urzędach Skarbowych od czego ? W policji to pilnują aby nie wszczynali dochodzeń że lubią chłopczyków. teraz czekać jak będą na etatach w : Urzędach Gmin ,Starostwach, Urzędach Wojewódzkich, Przedszkolach , Żłopkach , Szpitalach , Agencja Towarzyskich i w Spółkach Skarbu Państwa
jan
rok temu
a dlaczego nie odbiorą mu stopnia generała i emerytury generalskiej ?
Papa
rok temu
Powinien się zebrać sąd wojskowy i albo rozstrzelać albo powiesić, bo prawie mamy stan wojenny, co za hańba dla honoru polskiego żołnierza a placebo siedzi i mówi że z pandemią nie jest tak źle i policja działa profesjonalnie bo nikogo nie zabiła, dobrego samopoczucia prezydentowi
Stary
rok temu
A co tutaj ma Duda do powiedzenia? Prezes mu każe to podpisze, a nie kazał - to nie podpisał i tyle.
Flaszka
rok temu
Wódeczka, wódzia, wódka, czysta, wyborowa żytnia ... mniam mniam!!!
Nie spiszcie ...
rok temu
Nie ubierajcie dzieci jak na dyskotekę. On tyko tuszował nikomu if nie zrobił. Każdy popełnia błąd. Módlcie się nie poddawajcie w życiu.
Kłopotliwy cz...
rok temu
Kłopoty, chyba ktoś żartuje :)
Polak Emeryt
rok temu
O ale się narobiło. Po wojskowemu takie działanie nazywa się pozorowanie pola walki.Spokojnie abp jest generałem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić