Natalia Bogucka| 

Afganistan. Mocny komentarz biskupa o uchodźcach na polskiej granicy

808

Na granicy Polski i Białorusi od kilkunastu dni koczuje grupa imigrantów z Afganistanu i Iraku. Polski rząd nie chce ich wpuścić do kraju. Biskup Jerzy Samiec w ostrych słowach komentuje sytuację.

Afganistan. Mocny komentarz biskupa o uchodźcach na polskiej granicy
Biskup Jerzy Samiec o uchodźcach (Newspix)

Na granicy Polski z Białorusią w Usnarzu Górym (woj. podlaskie) od 12 dni koczuje grupa kilkudziesięciu uchodźców z Afganistanu i Iraku. Polski rząd nie pozwala na ich wpuszczenie na teren RP. Nie mogą ani wejść do Polski, ani cofnąć się na Białoruś.

Duchowny o uchodźcach na granicy Polski z Białorusią

Sytuację skomentował biskup luterański Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Silny kraj nie boi się grupki ludzi uciekających przed wojną i koczujących na pograniczu. Chrześcijański kraj zamiast deklaracji wiary, oferuje dach nad głową i pożywienie. Chrystus mówi: cokolwiek uczyniliście jednemu z moich sióstr i braci, mnieście uczynili - napisał duchowny w mediach społecznościowych.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W podobnym tonie wypowiedział się ksiądz profesor Alfred Wierzbicki. Stwierdził, że "wstydzi się za swoich współwyznawców, którzy w uchodźcy widzą wroga".

Zawsze przed państwem są ludzie. Ci ludzie są już ofiarą Łukaszenki, to ogromny dramat ludzki. Sceny, które dzieją się na granicy, urągają poczuciu człowieczeństwa, ludzkiej godności - powiedział ksiądz w TVN24.
Chociaż ze strony Kościoła były piękne stwierdzenia, że uchodźca ma twarz Chrystusa, to ja się wstydzę za moich współwyznawców, którzy w uchodźcy widzą wroga - dodał.

Zobacz także: Uchodźcy z Afganistanu w Polsce. "Bardzo złożony proces"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić