aktualizacja 

Biskupi "błagają" Joe Bidena. Katoliccy duchowni nie rozumieją jego decyzji

319

Biskupi katoliccy Stanów Zjednoczonych apelują do Joe Bidena, aby zrezygnował z promowania aborcji i podjął działania na rzecz nienarodzonych dzieci. Oświadczenie w ich imieniu wystosował przewodniczący Komitetu ds. Obrony Życia, arcybiskup William E. Lori z Baltimore. W dokumencie duchowny "błagał prezydenta, aby wybrał życie".

Biskupi "błagają" Joe Bidena. Katoliccy duchowni nie rozumieją jego decyzji
Prezydent Joe Biden w trakcie przemówienia na temat aborcji i zgwałconej 10-latki. (GETTY, The Washington Post)

8 lipca Joe Biden podpisał dekret mający zwiększyć dostęp do pigułek aborcyjnych oraz zapewnić ochronę kobietom poszukującym informacji na temat aborcji. To odpowiedź na wyrok Sądu Najwyższego w sprawie aborcji, który unieważnił ustawę Roe vs. Wade, która w 1973 r. zalegalizowała aborcję w USA. Joe Biden określił decyzję Sądu Najwyższego jako "straszną i radykalną".

Zakaz aborcji w USA

Joe Biden zapewnił także, że dopóki on jest prezydentem, całkowity zakaz aborcji w USA, nie wejdzie w życie. Na te słowa oraz starania prezydenta zareagowali biskupi katoliccy. Arcybiskup William E. Lori z Baltimore napisał w ich imieniu list.

Arcybiskup Lori napisał, że walka o dostęp do aborcji nie powinna być kontynuowana. Zaznaczył, że amerykańskie społeczeństwo potrzebuje innych działań m.in. wsparcia małżeństw i rodzin przygotowujących się na nadejście dziecka. Dodał, że obowiązkiem Bidena, jako prezydenta jest walka o prawa do życia dla każdego, nawet dzieci nienarodzonych.

Zamiast wykorzystać władzę wykonawczą do zwiększenia wsparcia i opieki nad matkami i dziećmi, dekret prezydenta dąży jedynie do ułatwienia niszczenia bezbronnych, pozbawionych głosu istot ludzkich. Błagam prezydenta, aby porzucił tę drogę, która prowadzi do śmierci i zniszczenia i wybrał życie -  napisał przewodniczący Komitetu ds. Obrony Życia episkopatu USA.

Biskup dodał, że Kościół katolicki jest gotowy do współpracy. Wraz z administracją prezydenta i urzędnikami chce chronić prawo do życia każdej istoty ludzkiej i wspierać matki.

Jak zawsze, Kościół katolicki jest gotowy do współpracy z tą Administracją i wszystkimi wybranymi urzędnikami, aby chronić prawo do życia każdej istoty ludzkiej i zapewnić, że ciężarne i rodzące matki są w pełni wspierane w opiece nad ich dziećmi przed i po urodzeniu - czytamy w liście opublikowanym przez KAI.
Zobacz także: Protest rolników w Warszawie. "Wielu obudzi się z ręką w nocniku"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić