Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

USA: Zgwałconej 10-latce odmówiono aborcji

69
Podziel się:

Sąd Najwyższy USA uchylił wyrok, który wcześniej legalizował aborcję. Wiele stanów niemal od razu to wykorzystało i wprowadziło całkowity zakaz usuwania ciąży. Ofiarą zmiany prawa stała się 10-latka, która wcześniej została zgwałcona.

USA: Zgwałconej 10-latce odmówiono aborcji
W USA nastąpiły zmiany w prawie aborcyjnym (Getty Images)

Sąd Najwyższy USA uchylił orzeczenie Roe przeciwko Wade z 1973 roku, które dopuszczało aborcję. Efektem tej decyzji jest zaostrzenie prawa aborcyjnego w wielu stanach. Niektóre już prawie całkowicie zakazały usuwania ciąży. Inne zapowiadają, że zrobią to wkrótce.

Zgwałcona 10-latka nie może dokonać aborcji

Jednym ze stanów, który wprowadził niemal całkowity zakaz aborcji jest Ohio. To właśnie tam odmówiono usunięcia ciąży zaledwie 10-letniej dziewczynce, która została zgwałcona.

Kiedy dziewczynka trafiła do lekarza, okazało się, że jej ciąża ma już sześć tygodni. Jak stanowi prawo Ohio, w tym czasie "występuje bicie serca", co oznacza, że jest za późno na przeprowadzenie zabiegu aborcji.

Dziecko zmierza teraz do Indiany, gdzie ma uzyskać pomoc w przerwaniu ciąży. Nie wiadomo jednak, czy zabieg na pewno dojdzie do skutku.

Już osiem stanów całkowicie zakazało aborcji: Kentucky, Luizjana, Utah, Arizona, Teksas, Michigan, Wirginia Zachodnia i Wisconsin. W wielu stanach, tak jak w Ohio, prawo to zostało mocno ograniczone, a usuwanie ciąży jest nielegalne, gdy zaczyna bić serce. Kolejne stany mają zdecydować o prawie aborcyjnym w ciągu najbliższych tygodni.

Wcześniej, dzięki orzeczeniu sprzed lat, aborcja w USA była legalna. Władze stanowe nie mogły jej całkowicie zakazać, ale bywało, że starały się ją ograniczać. W niektórych stanach do przerwania ciąży potrzebna była zgoda partnera, wcześniejsza konsultacja z psychologiem czy lektura książek dotyczących samej aborcji.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(69)
Prawda
4 tyg. temu
Przecież dla was konserwatystów dziecko nie jest człowiekiem, a człowiekiem będzie jak dorośnie. Po drugie dla was przemoc domowa to wewnętrzne sprawy rodziny a żona i dzieci to własność mężczyzn oraz, że rodzice mają prawo bić dzieci bo są ich i będą je bić ile zechcą bo są ich oraz uznajecie, że dzieci to dzikusy które trzeba za wszelką cenę cywilizować oraz, że dzieci mają złą wolę i trzeba im narzycić,, dobrą wolę " czyli ślepe posłuszeństwo. I popieracie autokratyczne wychowanie czyli jednostronna komunikacja rodzić dziecko. Czyli dziecko ma same nakazy, zakazy i rozkazy od rodziców i rodziców nie obchodzą uczucia, potrzeby i zdolność dziecka, dziecko ma być posłuszne oraz, że dziecko nie ma prawa głosu w żadnej sprawie rodzinnej a przede wszystkim w sprawach, które bezpośrednio dityczą dziecka. Poczytajcie sobie stylach wychowawczych i jakie style wychowawcze występują w rodzinach konserwatywnych a jakie w tzw liberlanych. Poczytajcie sobie o demokratycznym stylu wychowawczym.
Nauczyciel
4 tyg. temu
Od momentu poczęcia jest zygota potem embrion a potem płód! Od momentu narodzin do pierwszego miesiąca życia po narodzinach jest noworodek potem niemowlę a dziecko jest od drugiego roku życia po narodzinach! (źródło tej prawdy to podręcznik do nauki biologii)! Nie ma czegoś takiego jak dziecko nienarodzone. Dziecko nienarodzone to poprawne politycznie określenie na embrion a potem płód, którego używa się w mediach itd po po pierwsze dziecko nienarodzone brzmi ładnej niż po imieniu zygota potem embrion a potem płód. A po drugie jest poprawne politycznie i bardziej emocjonalne.
Historia
4 tyg. temu
Religie i elity uczłowieczyli płody, embriony, zygoty i zarodki nazywając je dziećmi oraz zakazują antykoncepcji i aborcji oraz nakazują ludziom zawierać tradycyjne małżeństwa po to żeby ludzie rodzili jak najwięcej dzieci bo kapłani i elity potrzebują jak najwięcej niewolników żeby ci robili na nich oraz ginęli ich wojnach oraz żeby elity i kapłani mieli kogo gnębić i nad kim się wywyższać! I dlatego elity i religie zmuszają ludzi do posiadania jak najwięcej dzieci i o to cała prawda o tym co tak naprawdę kryje się za zakazem antykoncepcji i aborcji pod przykrywką ochrony życia oraz tępieniu homoseksualizmu, gender i lgbt oraz o ochronie instytucji małżeństwa. Aborcja, antykoncepcja, homoseksualizm, bezwyznaniowość oraz nie zawieranie tradycyjnych małżeństw w świątyniach są niewygodne dla władców państw (np prezydent, cesarz, król) elit i kapłaństwa i dlatego z tym walczą i je demonizują. I o to cała prawda o islamie, hinduizmie, buddyzmie, chrześcijaństwie i judaizmie i innych patriarchalnych i mizoginistycznych religiach.
Anty elity
4 tyg. temu
W teoriach spiskowych prawica straszy elitami, które sprawią że ludzie będą niewolnikami elit i będą pracować za miskę ryżu a Morawiecki jest prawicowo religijnym radykałem i powiedział że ludzie mają zapierdalać za miskę ryżu i jakaś babka z pis powiedziała, że to absurd żeby ludzie decydowali na co wydają swoje pieniądze i jakie podejście do ludzi biednych ma konfederacja i ludzie typu Janusz Korwin czy Donald Trump(odpowiedź, pogardliwe i instrumentalne) Religie i elity uczłowieczyli płody, embriony, zygoty i zarodki nazywając je dziećmi oraz zakazują antykoncepcji i aborcji oraz nakazują ludziom zawierać tradycyjne małżeństwa po to żeby ludzie rodzili jak najwięcej dzieci bo kapłani i elity potrzebują jak najwięcej niewolników żeby ci robili na nich oraz ginęli ich wojnach oraz żeby elity i kapłani mieli kogo gnębić i nad kim się wywyższać! I dlatego elity i religie zmuszają ludzi do posiadania jak najwięcej dzieci i o to cała prawda o tym co tak naprawdę kryje się za zakazem antykoncepcji i aborcji pod przykrywką ochrony życia oraz tępieniu homoseksualizmu, gender i lgbt oraz o ochronie instytucji małżeństwa. Aborcja, antykoncepcja, homoseksualizm, bezwyznaniowość oraz nie zawieranie tradycyjnych małżeństw w świątyniach są niewygodne dla władców państw (np prezydent, cesarz, król) elit i kapłaństwa i dlatego z tym walczą i je demonizują. I kąpani oraz elity propagują teorie spiskowe żeby za pomocą propagandy i manipulacji cofnąć świat do czasów feudalnych i utrzymać status quo za wszelką oraz żeby znowu wsztscy byli wierzący, hetero oraz robili kapłanom i elitom następnych niewolników. Konserwatyści i religijni fundamentaliści z Watykanu propagują teorie spiskowe żeby za pomocą propagandy i manipulacji cofnąć świat do czasów sprzed rzezi hugenotów i rewolucji francuskiej oraz żeby zatrzymać proces laicyzacji świata oraz żeby znowu każdy aspekt życia społecznego był kontrolowany przez elity i podporządkowany religiom patriarchalnym (np islam w Pakistanie i Arabii Saudyjskiej, judaizm w Izraelu, katolicyzm w Polsce, prawosławie w Rosji, protestantyzm w Niemczech, anglikanizm w Wielkiej Brytanii itd)
Rudi 77
miesiąc temu
Dziki kraj ale broni 10 latkowi nie odmowia
ŻYĆ
miesiąc temu
ratuj Życie
ŻYĆ
miesiąc temu
ratuj Życie
ŻYĆ
miesiąc temu
Raul Życie
wiecie
miesiąc temu
I tak mają lepiej niż w Polsce. U nas nie wystarczy wybrać się do innego województwa, bo w każdym województwie jest tak samo zakazana. A oni mogą nadal w swoim kraju bez problemu dokonać legalnej aborcji, bo część stanów na to pozwala. Wystarczy że władze są liberalne, a nie konserwatywne.
akm
miesiąc temu
Jaką winę ponosi nienarodzone dziecko, że dostaje karę śmierci?
nie do pomysl...
miesiąc temu
Takie rzeczy w kraju gdzie rządzi lewacki prezydent?
Wacek
miesiąc temu
A myślałem że tylko w Polsce jest ciemnogród !!!
mio
miesiąc temu
Ale ma za to 42 stany gdzie Hulaj dusza
zFSgZSDFgZSG
miesiąc temu
przecxieŻ może oddać
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić