Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|

Biskupi zachęcają do uczestniczenia w mszach świętych

30
Podziel się:

Od soboty w całym kraju obowiązują bardziej restrykcyjne zasady, których celem jest ograniczenie transmisji koronawirusa. Nie zmienił się jednak limit wiernych w kościołach. Konferencja Episkopatu Polski zachęca, by - stosując się do obostrzeń - uczestniczyć w niedzielnych mszach świętych.

Biskupi zachęcają do uczestniczenia w mszach świętych
Koronawirus. Biskupi zachęcają do udziału w mszach świętych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (Pixabay)

Koronawirus w Polsce. Co z obostrzeniami w kościołach?

Od soboty 20 marca w całym kraju wprowadzono bardziej restrykcyjne obostrzenia. Zamknięte zostały galerie handlowe, baseny czy instytucje kultury. Limit wiernych w kościołach pozostaje jednak bez zmian. Podczas mszy i nabożeństw w kościołach może przebywać maksymalnie jedna osoba na 15 m2.

Niektórzy sugerują jednak, by - podobnie jak i galerie - i kościoły zostały zamknięte.

Analizowaliśmy, gdzie ludzie się zakażają. Osobiście doradzałam panu premierowi, żeby tak właśnie zrobić, ponieważ ludzie zakażają się w kościołach i nie mam co do tego wątpliwości, a w okresie Wielkanocy będą zarażać się tym bardziej - powiedziała cytowana przez TVN24 prof. Anna Piekarska z z Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, która należy Rady Medycznej przy premierze.

Minister zdrowia Adam Niedzielski uważa jednak, że tak jak wszystkie sklepy nie zostały zamknięte, tak i nie jest konieczne zamykanie kościołów. Należy w nich po prostu przestrzegać restrykcji sanitarnych. Stosowanie się do limitów wiernych w kościołach będzie sprawdzane tak, jak dzieje się to w przypadku sklepów.

I tak jak z całą stanowczością będzie to przestrzegane i weryfikowane w sklepach, również będziemy weryfikowali to w przypadku kościołów. Wszystkie obiekty, bez wprowadzania jakiejkolwiek dyskryminacji ze względu na charakter, będą w ten sam sposób kontrolowane - zapewnił cytowany przez TVN24 Adam Niedzielski.

Biskupi zachęcają do uczestniczenia w niedzielnych mszach świętych

Z uwagi na zbliżającą się Wielkanoc biskupi zaczęli zachęcać wiernych do skorzystania z sakramentu spowiedzi i do uczestniczenia w mszach przy jednoczesnym stosowaniu się do restrykcji sanitarnych.

Biskupi zachęcają wiernych, by z zachowaniem koniecznej troski o zdrowie i bezpieczeństwo w czasie pandemii uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii i korzystać z sakramentu pokuty - poinformowało w sobotę 20 marca na Twitterze biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
ip123
2 lata temu
Zakaz natychmiastowy .
Gość
2 lata temu
No cóż każdy pogrzeb to pieniądze...
Krzysztof1956
2 lata temu
No tak...taca pusta...
Xyz
2 lata temu
Stare dziadki z Episkopatu ciągle mają mało forsy. Dlatego namawiają niemyślących ludzi na udział w zbiorowym zatruciu koronawirusem.
gość
2 lata temu
To zwykła głupota, czy już PRZESTĘPSTWO przeciwko zdrowiu i życiu?!
Zdzichu
2 lata temu
nie tyle chodzi o uczestnictwo i modlitwę ile o pieniądze które gawiedź ma przynieść
andu
2 lata temu
Pewnie liczą na szybką kasę z pochówków! hehehe
afrykaner
2 lata temu
nikt normalny nie chodzi do kościoła.
Pan Rydzyk
2 lata temu
kolekta, kolekta, kolekta, kolekta, kolekta, kolekta.....
frajerzy
2 lata temu
najświętsze słowo kościoła - taca - musi się zgadzać...
garbaty
2 lata temu
Spowiedź... Dorośli ludzie opowiadają o swoich grzeszkach chłopkowi w budce, który ponoć ma połączenie z Bogiem i odpuszcza grzechy. Średniowiecze nie minęło.
PRZEMEK
2 lata temu
PANIE BISKUPIE.BÓG NAWET TAK CHCE TAKIEJ OFIARY.NARAŻANIE SWOJEGO HALINA SAMUL NIE ZDROWIA ALKOHOLIKIEM I INNYCH JEST GRZECHEM.TYLE W TEMACIE KROPKA
PRZEMEK
2 lata temu
PANIE BISKUPIE.BÓG NAWET TAK CHCE TAKIEJ OFIARY.NARAŻANIE SWOJEGO HALINA SAMUL NIE ZDROWIA ALKOHOLIKIEM I INNYCH JEST GRZECHEM.TYLE W TEMACIE KROPKA
gość
2 lata temu
Ministranci wymagajcie od rodziców pasa cnoty bo wasze życie może już nie być takie same.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić