Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BOB
|

Błąd w spisie powszechnym. Grożą surowe kary

28
Podziel się:

Czy można trafić do więzienia za błąd w spisie powszechnym? Niestety tak. Lepiej więc uważnie wypełnić wszystkie dane, aby potem się nie zdziwić.

Błąd w spisie powszechnym. Grożą surowe kary
Narodowy Spis Powszechny 2021 (Flickr)

W Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny, w którym musi wziąć udział każdy Polak. Czasu zostaje coraz mniej, bo ostateczny termin na podanie wszystkich danych mija 30 września. Nie wypełnisz swojego obowiązku? Grozi ci kara do 5 tys. zł.

Nawet więzienie za fałszywe dane

Okazuje się, że kary grożą także tym, którzy wezmą udział w Narodowym Spisie Powszechnym. W dodatku mogę one być znacznie surowsze niż w momencie, gdy w ogóle nie wypełnimy ankiety.

Stanie się tak w momencie, gdy podamy fałszywe dane w formularzu. Za to grozi nawet do 2 lat więzienia! Dlatego lepiej uczciwie i rzetelnie podawać wszystkie informacje.

- Weryfikujemy podane przez obywateli informacje na podstawie danych z rejestrów, do których mamy dostęp i odpowiednich metod statystycznych - mówi w Business Insider Karolina Banaszek, rzecznik GUS.

Co jeżeli przez internet wziąłeś udział w spisie powszechnym i wiesz, że popełniłeś błąd? Niestety, samodzielnie go nie poprawisz. W takich przypadkach należy zadzwonić na infolinię lub wypełnić formularz kontaktowy na stronie NSP.

Zobacz także: Samochód albo kara. GUS zachęca Polaków do spisywania się
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Ada
11 miesięcy temu
Nie posiadam internetu i komputera ,a na pytania odpowiadamy jak na komisjach śledczych nie wiem i nie pamiętam i czy ktoś ich ukarał nie .
Tymek
11 miesięcy temu
A Jarosław już się spisał? Wie ktoś? A niech się tylko nie spisze!!!
Ares
11 miesięcy temu
A skąd mam wziąć numer pesel mojego współlokatora bo ten co mi podał system mówi, że nie istnieje?
Emeryt
11 miesięcy temu
Wypełniałem na zasaadzie entliczek pentliczek na kogo wypadnie tam znaczek.
Justa
11 miesięcy temu
Czy w tym kraju już za oddychanie są kary? Skoro spis jest anonimowy a dane osobowe są tylko po to żeby durne państwo wiedziało że obywatel się spisał to jak można grozić spisującemu karami? Przestańcie nas straszyć bezprawnie. Jesteście faszystami i potomkami gestapowców. Precz z takim państwem i takimi urzedasami. Pytania są na tyle debilne że dobrze iż jest odpowiedź nie chce udzielić.imformacji. bo to nie jest ważne dla państwa totalitarnego. To moja sprawa i nic wam do tego
Kicks
11 miesięcy temu
A kiedy ten spis będzie? Jestem zagranicą i nikt się ze mną nie kontaktował.
Adam
11 miesięcy temu
Skoro spis jest anonimowy to skąd będą wiedzieli ze Kowalski się pomylił To się wzajemnie wyklucza Ja bardzo chciałbym się spisać ale właśnie boje się tych kar Co będzie jak się pomylę i skończę w wiezienu i jeszcze będę musiał zapłacić karę a nie bardzo mam z czego Mieszkam z partnerem i ciężko będzie wypełnić spis System odrzuca a napisanie ze mam żonę jest kłamstwem Boje się iść do kicia
Adi
11 miesięcy temu
Kuwa skoro mamy rodo to co ja muszę wysrac się jedynie
J.....
11 miesięcy temu
Terror,zastraszanie i totalna inwigilacja! OSTATNI RAZ,ZAGŁOSOWAŁAM NA PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
txt
11 miesięcy temu
Pamiętajcie, że Bóg ukarał króla Dawida za spis ludności zarazą. Karę ponieśli wszyscy mieszkańcy. Czy (nie)rząd nie obawia się podobnej kary?. Nieufność wobec Boga jest surowo karana. "Pobożni" katolicy z pis'u o tym nie wiedzą? Nie czytają słowa Bożego, ale za to słuchają zwodziciela z siedmiu wzgórz.
Paula
11 miesięcy temu
Na ktos odpowiedzi na te pytania w spisie ? Moze tu podac ? Ktos cos ?
Szwejk
11 miesięcy temu
Jeżeli weryfikują dane, które posiadają, to po co spis, jak posiadają dane. Chyba że chodzi o takie inne dane dot. Wyznania, czy mam kochankę, kochanka i trochę innych dziwnych pytań.a poza tym to w najnowszej wolnej Polsce bardziej boję się wiezienia i kar wszelakich, niż mój ojciec w 56 r. Podczas protestów. Po co było odzyskiwać tak zwana wolność jak jest coraz gorzej, tylko sklepy pełne i masy się cieszą bogactwem.
Barbur
11 miesięcy temu
Przestancie zastraszac Mentzen mowil że uja moga zrobic. Po drugue spis nieruchonosci pod ust 447 ? Aby tamci przyszli na gotowe
Piotr Nazimek
11 miesięcy temu
Państwo Polskie wyręcza się Obywatelem w coraz większym zakresie spraw. Jednocześnie nie zmniejsza ilości Urzędników. Zamiast groźby i loterii należy zwyczajnie każdemu zapłacić za wykonanie takiej usługi i po temacie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić