BMW utknęło na torach. Kierowcy i pasażerowi grozi do 10 lat więzienia

72

Dwoje młodych mieszkańców Środy Wielkopolskiej ukradło auto marki bmw, po czym utknęło na torach i porzuciło samochód. 21-letnia kobieta i jej 23-letni kolega zostali zatrzymani. Grozi im kara więzienia od roku do 10 lat.

BMW utknęło na torach. Kierowcy i pasażerowi grozi do 10 lat więzienia
Dwoje młodych mieszkańców Środy Wielkopolskiej ukradło auto marki bmw, po czym utknęło na torach i porzuciło samochód. (Policja)

W czwartek 11 listopada br. właściciel bmw zgłosił kradzież auta. Samochód zostawił dzień wcześniej na parkingu w Środzie Wielkopolskiej, a rano auta już nie było.

O sprawie poinformował policjantów, którzy sprawdzając miasto i odnaleźli samochód stojący na torach kolejki wąskotorowej. Mundurowi ustalili, że w kradzież auta zamieszana była dwójka młodych ludzi ze Środy.

Funkcjonariusze zatrzymali 21-letnią kobietę i o dwa lata starszego jej kolegę pod zarzutem włamania i przywłaszczenia pojazdu. W trakcie wyjaśniania okoliczności przestępstwa okazało się, że to dziewczyna kierowała skradzionym bmw.

Nie posiadała uprawnień do tego, jak również umiejętności. Podczas wojaży chciała nakręcić autem w rejonie kolejki wąskotorowej, wjechała tam na tory, a później nie mogła z nich zjechać. W efekcie tam właśnie porzuciła auto.

Oboje trafili do policyjnego aresztu. Odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Za tego rodzaju przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Zobacz także: Wiceminister przyznaje: w PiS jest spór. Chodzi o kontrowersyjną ustawę
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić