Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Bohaterski wyczyn leśników. Wideo z Nadleśnictwa Dynów podbija sieć

3
Podziel się:

W sieci pojawiło się nagranie, które zdobyło sporą popularność. Nadleśnictwo Dynów opublikowało wideo, na którym widać leśników uwalniających uwięzionego jelenia.

Bohaterski wyczyn leśników. Wideo z Nadleśnictwa Dynów podbija sieć
Leśnicy uwolnili jelenia (Facebook)

Leśnicy z Nadleśnictwa Dynów stanęli przed nie lada zadaniem. 28 września tamtejszy stażysta usłyszał odgłosy szamotania i łamania gałęzi. Okazało się, że w chaszczach na stalowej lince zaplątał się młody jeleń.

Na miejscu musiała interweniować Straż Leśna. Przeprowadzona przez nich akcja uwolnienia jelenia była bardzo skomplikowana i niebezpieczna. Zdenerwowane zwierzę w każdej chwili mogło zrobić krzywdę któremuś ze swoich oswobodzicieli. Zadanie było na tyle trudne, że do pomocy wezwano myśliwego. Do sieci trafiło nawet nagranie wideo z niecodziennej interwencji. Widać na nim jak wiele wysiłku kosztował mężczyzn niecodzienny gest pomocy.

Skomplikowana interwencja na szczęście zakończyła się sukcesem. Po trwającej ponad godzinę akcji ratunkowej udało się przeciąć stalową linę i uwolnić jelenia. Leśnicy podkreślili również jak wielkim zagrożeniem dla zwierząt jest kłusownictwo. Zauważyli również, że złapane we wnyki zwierzę najczęściej cierpi i umiera w męczarniach.

Zobacz także: Stan wyjątkowy na granicy polsko-białoruskiej. „Każdy, kto atakuje działania SG, gra ręka w rękę z Łukaszenką”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
ak001
rok temu
Nie znamy kulisów tej historii. Być może nie było czasu wzywać weterynarza z środkami usypiającymi, a może był niedostępny natychmiast? Nie wiemy tego.
Stop okrucień...
rok temu
Po co wezwali myśliwego??? Miał zastrzelić jelenia w razie ataku czy raczej w razie jego "podejrzewania"? Dlaczego nie wezwali weterynarza, który czasowo uśpiłby zwierzę i uwolnienie poszłoby bez problemu.
Łowczy
rok temu
Wzywa się weterynarza który usypia zwierzę i uwalnia z wnyków ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić