Bohaterski wyczyn leśników. Wideo z Nadleśnictwa Dynów podbija sieć

6

W sieci pojawiło się nagranie, które zdobyło sporą popularność. Nadleśnictwo Dynów opublikowało wideo, na którym widać leśników uwalniających uwięzionego jelenia.

Bohaterski wyczyn leśników. Wideo z Nadleśnictwa Dynów podbija sieć
Leśnicy uwolnili jelenia (Facebook)

Leśnicy z Nadleśnictwa Dynów stanęli przed nie lada zadaniem. 28 września tamtejszy stażysta usłyszał odgłosy szamotania i łamania gałęzi. Okazało się, że w chaszczach na stalowej lince zaplątał się młody jeleń.

Na miejscu musiała interweniować Straż Leśna. Przeprowadzona przez nich akcja uwolnienia jelenia była bardzo skomplikowana i niebezpieczna. Zdenerwowane zwierzę w każdej chwili mogło zrobić krzywdę któremuś ze swoich oswobodzicieli. Zadanie było na tyle trudne, że do pomocy wezwano myśliwego. Do sieci trafiło nawet nagranie wideo z niecodziennej interwencji. Widać na nim jak wiele wysiłku kosztował mężczyzn niecodzienny gest pomocy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Skomplikowana interwencja na szczęście zakończyła się sukcesem. Po trwającej ponad godzinę akcji ratunkowej udało się przeciąć stalową linę i uwolnić jelenia. Leśnicy podkreślili również jak wielkim zagrożeniem dla zwierząt jest kłusownictwo. Zauważyli również, że złapane we wnyki zwierzę najczęściej cierpi i umiera w męczarniach.

Zobacz także: Stan wyjątkowy na granicy polsko-białoruskiej. „Każdy, kto atakuje działania SG, gra ręka w rękę z Łukaszenką”
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić