Boisz się egzaminu? Pijarzy radzą: Daj się zaadoptować

8

"Jesteś tegorocznym maturzystą? Daj się zaadoptować". Krakowski zakon Pijarów poleca duchową adopcję uczniów, którzy w tym roku zdają egzamin dojrzałości. "Chcesz czuć się pewnie? Nie zaszkodzi spróbować" - przekonują zakonnicy i polecają modlitwę jako pomoc w zdaniu matury.

Boisz się egzaminu? Pijarzy radzą: Daj się zaadoptować
Pijarzy chcą duchowo adoptować maturzystów (PAP, Lukasz Calko)

"Jesteś tegorocznym maturzystą? Potrzebujesz duchowego wsparcia? Nie chcesz być sam podczas egzaminu? Chcesz czuć się pewnie? Daj się zaadoptować! To nic nie kosztuje! Warto spróbować!" -zachęcają zakonnicy na specjalnie stworzonej przez siebie stronie internetowej: maturzysci.pijarzy.pl.

Zapisywać na niej mogą się zarówno osoby zdające w tym roku egzamin dojrzałości, jak i ci, którzy chcieliby wesprzeć je swoją modlitwą. Strona stworzona przez zakonników ma za zadanie łączyć je ze sobą.

Okazuje się, że pomysł na tak niecodzienne wsparcie w egzaminach maturalnych nie jest nowy, a krakowski zakon Pijarów prowadzi go już od blisko dziesięciu lat.

Duchowa Adopcja Maturzysty to propozycja modlitwy za maturzystów zainicjowana w 2013 roku. Biorą w niej udział osoby przystępujące do egzaminów maturalnych i ci wszyscy, którzy pragną towarzyszyć im w tym szczególnym czasie swoją modlitwą. Modlitewne wsparcie w czasie egzaminów jest dla nas ważne - czytamy na stronie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tak się bawili maturzyści na studniówce w Elblągu. Wideo obiegło internet

Przez dekadę, jak wskazuje licznik na stronie projektu w duchowym wsparciu podczas matury wzięło udział ponad osiemnaście tysięcy uczniów. Nie brakuje też świadectw osób przekonanych, że taka forma wsparcia miała znaczenie podczas zdawania przez nie najważniejszego egzaminu w życiu.

Wielkie Bóg zapłać za Waszą modlitwę!!! Jestem już po wszystkich egzaminach. To było świetne doświadczenie, czuć nad sobą skrzydła Waszej modlitwy! Bardzo dziękuję i jednocześnie proszę o modlitwę o dobre wybory w życiu, bo w najbliższym czasie czeka mnie dużo decyzji i bardzo się tego boję. Dodam jeszcze, że ta inicjatywa jest świetnym pomysłem i mam nadzieję, że będzie kontynuowana w przyszłych latach - pisze jedna z maturzystek o imieniu Ewa.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić