Czarnek zapytany o religię w szkołach. "Totalitarne zapędy"

19

Przemysław Czarnek uznawany jest za gorliwego katolika. Ostatnio polityk usłyszał pytanie o wycofanie lekcji religii ze szkół. Minister edukacji i nauki podczas odpowiedzi absolutnie nie gryzł się w język.

Czarnek zapytany o religię w szkołach. "Totalitarne zapędy"
Przemysław Czarnek (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Pojawia się coraz więcej doniesień o tym, że wielu uczniów rezygnuje z udziału w lekcjach religii. Przyczyny są różne. Jedni nie wierzą, innym nie podoba się sposób prowadzenia zajęć, a jeszcze inni nie chcą chodzić na religię, bo z tych lekcji zrezygnowali koledzy czy koleżanki.

Powody mogą być rozmaite, ale fakty są takie, że uczniów na lekcjach religii po prostu ubywa. Samorządy tymczasem się buntują i podkreślają, że nie chcą współfinansować szkolnej katechezy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ksiądz o słowach Hołowni. "Wyjdziemy z tego bardzo poobijani"

Na wycofanie religii ze szkół coraz mocniej nalega Lewica. Jak na te poczynania zapatruje się Przemysław Czarnek? Minister edukacji i nauki bardzo mocno zareagował na naciski dotyczące wycofania religii ze szkolnych planów lekcji.

To stały postulat lewicy, zrealizowany w okresie PRL-u przez ich ojców i dziadków albo przez nich samych. To jest totalitaryzm marksistowski. Marksizm nie znosi wolności religijnej. Marksizm walczy z religią, marksizm walczy z życiem duchowym, marksizm jest totalitarny i nie znosi wolności słowa. Tacy są również dzisiaj funkcjonariusze lewicy - powiedział Czarnek w Radiu Gdańsk.

Przemysław Czarnek ostro ws. lekcji religii

Przemysław Czarnek podczas radiowej rozmowy nie krył ogromnego poruszenia tematem wycofania lekcji religii ze szkół.

Totalitarne zapędy są wyrażone też w tego rodzaju hasłach, jak wyrzucenie religii ze szkół. To, że ktoś chce się uczyć religii w szkołach, nie ma dla nich najmniejszego znaczenia. Albo jest się po ich stronie, albo wcale - podsumował wyraźnie rozjuszony polityk.

Wątek lekcji religii w szkołach już od dłuższego czasu budzi mnóstwo emocji. Politycy, podobnie jak i rodzice, są mocno podzieleni w tej kwestii.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić