Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Bolesny zakaz WHO. Kontrowersyjne zalecenie na Boże Narodzenie

495

Koronawirus. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała dość kontrowersyjne zalecenia na Boże Narodzenie. Niektórzy bez tego nie wyobrażają sobie świąt.

Bolesny zakaz WHO. Kontrowersyjne zalecenie na Boże Narodzenie
Dr Mike Ryan, ekspert WHO (YouTube)

Boże Narodzenie w czasie pandemii koronawirusa. Zalecenia WHO

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Najbardziej rodzinne święta w roku. Tym razem, przez pandemię koronawirusa WHO wydała jednak dość nietypowe zalecenia. Niestety, wiele osób się nie ucieszy.

Boże Narodzenie i zakaz przytulania

Ekspert WHO odpowiadał podczas konferencji prasowej na pytania dotyczące nadchodzących świąt i zaleceń w związku z pandemią. Zapytano go o to, czy przytulanie bliskich mieści się w definicji "bliskiego kontaktu", przed którym przestrzega WHO. Mike Ryan nie miał wątpliwości.

To okropna rzecz, mówić ludziom jako Światowa Organizacja Zdrowia: "nie przytulajcie się". To okropne. Ale to brutalna rzeczywistość w miejscach takich jak Stany Zjednoczone w tej chwili - powiedział cytowany przez RMF24 dyrektor WHO ds. kryzysowych dr Mike Ryan.

Boże Narodzenie 2020. Święta bez przytulania - zalecenie WHO

Niektórym osobom nie mieści się to w głowie. To przecież na Boże Narodzenie bardzo często się przytulamy, odwiedzając najbliższych i składając im życzenia. W tym roku jednak, ze względu na pandemię, będziemy musieli zarówno ograniczyć wizyty świąteczne, jak i bliskie kontakty z innymi.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić