Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Koronawirus. Zorganizowali nielegalne wesele. 6 osób nie żyje

99

W listopadzie w stanie Waszyngton w USA zorganizowano wesele, w którym brało udział 300 osób. Wielu gości zakaziło się koronawirusem. Władze podały, że nielegalna impreza przyczyniła się do śmierci 6 osób.

Koronawirus. Zorganizowali nielegalne wesele. 6 osób nie żyje
Wesele doprowadziło do śmierci 6 osób. Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Wesele odbyło się 7 listopada Ritzville w stanie Waszyngton w USA. Brało w nim udział ponad 300 osób, czyli 10 razy więcej niż było dozwolone.

Władze szybko dowiedziały się o nielegalnym weselu, ponieważ jego uczestnicy zaczęli chorować. Po 10 dniach u niemal 40 gości mieszkających w sąsiednim hrabstwie Grant stwierdzono COVID-19.

Wśród nich był personel dwóch domów opieki. Pracownicy placówek zakazili się koronawirusem na weselu, a potem zarażali swoich podopiecznych.

Wesele w USA doprowadziło do śmierci 6 osób

W efekcie sześcioro pensjonariuszy zmarło na COVID-19. To jednak nie pierwszy przypadek, kiedy wesele doprowadziło do wybuchów epidemii i zgonów na COVID-19, dlatego urzędnicy przypominają o przestrzeganiu obostrzeń.

Nasi najbardziej narażeni członkowie społeczności - osoby starsze, z obniżoną odpornością i osoby z chorobami przewlekłymi - są szczególnie narażone na powikłania związane z zakażeniem COVID-19 i musimy nadal podejmować środki, aby chronić ich przed tą chorobą - przekazał w oświadczeniu Grant County Health District.

Zobacz także: Policja przerwała wesele. Nagranie z Londynu

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić