Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Robert Czykiel
|

Bon turystyczny 500+ do zmiany? Pojawiła się propozycja poprawki

8
Podziel się:

Rzeczni Małych i Średnich Przedsiębiorców uważa, że obecny projekt bonu turystycznego faworyzuje duże firmy turystyczne. Adam Abramowicz zaproponował poprawkę, która ma to zmienić.

Bon turystyczny 500+ do zmiany? Pojawiła się propozycja poprawki
Bon turystyczny 500+ do poprawki? (PAP, Adam Warżawa)

Bon turystyczny 500+ był jednym z głównych tematów podczas kampanii wyborczej. To projekt Andrzeja Dudy, który ma podreperować polską branżę turystyczną, która ucierpiała podczas pandemii koronawirusa. Możliwe, że Polacy pierwsze pieniądze otrzymają pod koniec lipca.

Bon turystyczny 500+ do poprawki?

Cały czas jednak pojawiają się pomysły, jak udoskonalić świadczenie. Tym razem swoją propozycję przedstawił Adam Abramowicz. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców uważa, że obecny projekt jest korzystny tylko dla dużych firm.

Rozwiązanie, które przyjął Sejm, mówi, że skorzystać mogą z niego tylko organizatorzy imprez turystycznych, natomiast podmioty świadczące pojedyncze usługi turystyczne są z tego wyłączone. To jest niekorzystne rozwiązanie, ponieważ wyklucza drobnych przedsiębiorców - tłumaczy Abramowicz.
Zobacz także: Drożyzna nad morzem. Jak nie dać się naciąć?

Na stronie rzecznika MŚP możemy znaleźć konkretny przykład. Gdy udamy się na spływ kajakowy i oddzielenie opłacimy dojazd, to nie będziemy mogli pokryć tych kosztów z bonu turystycznego. To jednak będzie możliwe, gdy jedna firma organizuje spływ i transport.

Poprawka zakłada zmianę definicji imprezy turystycznej tak, by wliczały się w nią także pojedyncze usługi. Dzięki temu małe firmy, czy na przykład przewodnicy będą mogli być opłacani z bonu turystycznego 500+.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
osa,,,
2 lata temu
ale dlaczego tylko dla rodzin ? emeryci i rencisci tez by pojechali napedzac przemysł turystyczny jak dostana wsparcie , zawsze od maja do września i nawet jesienia jada na wczasy a teraz co wszystko takie drogie ,ze nawet trudno pomarzyć to jak ten przemysł wyjdzie z kryzysu , same rodziny nie udźwigna tego ciezaru ,
Judyta Grzmot
2 lata temu
Kupione głosy za 500+ ja je bie
teraz
2 lata temu
to juz po wyborach to figę dostaniecie
lolko
2 lata temu
wybory wygramy - bonu nie damy.....
de facto
2 lata temu
Jutro już będzie 15 lipca a bonów nikt nie widział.
mama
2 lata temu
Kasę za obóz harcerski mojego syna już dzisiaj musiałam zapłacić ze swojej kasy a bonu nadal nie ma.
Letnik
2 lata temu
Kiedy - lato już w pełni?
J. H
2 lata temu
BĘDĄ UDOSKONALAĆ AŻ NIE DADZĄ NIC.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić