Robert Czykiel| 

Bon turystyczny 500+. Wiemy, kiedy będą wypłaty świadczenia

20

Bon turystyczny 500+ jest jedną z obietnic Andrzeja Dudy, który prawdopodobnie wygrał wybory prezydenckie. Kiedy świadczenie zostanie wypłacone? Głos zabrała wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Bon turystyczny 500+. Wiemy, kiedy będą wypłaty świadczenia
Bon turystyczny 500+. Kiedy wypłata? (PAP, Marcin Bielecki)

Wszystko wskazuje na to, że Andrzej Duda wygrał w II turze wyborów prezydenckich z Rafałem Trzaskowskim. Teraz przyjdzie czas na realizację obietnic wyborczych. Jedną z nich jest bon turystyczny 500+.

Kiedy wypłata bonu turystycznego 500+?

Nie udało się wprowadzić świadczenia jeszcze przed niedzielnym głosowaniem. Czy propozycja jest dalej aktualna? Kiedy można spodziewać się wypłaty? Głos w tej sprawie zabrała wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Mogę z całą pewnością powiedzieć, że systemy informatyczne ZUS oraz Polskiej Organizacji Turystycznej są gotowe, by 26 lipca wypłacić pierwsze świadczenia. W przyszłym tygodniu mamy posiedzenie Sejmu, na którym mam nadzieję, przyjmiemy bon turystyczny. Zapewne pan prezydent podpisze go niezwłocznie, ponieważ to była jego inicjatywa - mówi wicepremier z rozmowie z Wirtualną Polską.
Zobacz także: Polacy ruszyli na zagraniczne wakacje. Dwa kierunki dominują

Wielu Polaków niecierpliwie czeka na uruchomienie bonu turystycznego. Wszystko wskazuje na to, że skorzystają z niego tylko rodziny, które mają przynajmniej jedno dziecko. Był pomysł, by świadczenie wypłacano także emerytom, ale tak raczej się nie stanie.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić