Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|

Bon turystyczny 500 zł na dziecko. Prezydent podpisał ustawę. Jak skorzystać?

36
Podziel się:

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Polskim Bonie Turystycznym, który będzie przysługiwał na każde dziecko w rodzinie. Co trzeba zrobić, by go dostać? Jak z niego skorzystać? I czy trzeba składać wnioski?

Bon turystyczny 500 zł na dziecko. Prezydent podpisał ustawę. Jak skorzystać?
Bon turystyczny dostaną rodziny na każde dziecko. Jak z niego skorzystać? (Pixabay)

Bon turystyczny. Prezydent złożył podpis pod ustawą

Polskie rodziny otrzymają dopłatę do wakacyjnego wypoczynku, natomiast branża turystyczna - wsparcie w trudnych czasach pandemii koronawirusa i kryzysu gospodarczego. Jak podaje strona rządowa, "Polski Bon Turystyczny to narzędzie, które ma na celu wsparcie finansowe zarówno polskich rodzin, jak i branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19". W piątek 18 lipca prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod ustawą, która wprowadza Polski Bon Turystyczny.

Komu przysługuje bon turystyczny?

Z bonu turystycznego będzie mogło skorzystać blisko 6,5 mln polskich dzieci i to nie tylko tych, których rodzice pracują w kraju. Świadczenie będzie przysługiwało również w sytuacji, gdy rodzic pracuje za granicą.

Bon turystyczny będzie miał wartość 500 zł i będzie przekazywany na każde dziecko w rodzinie. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wartość bonu wzrośnie do 1000 zł.

Co trzeba zrobić, by dostać bon turystyczny? Czy konieczny jest wniosek?

Nie trzeba składać dodatkowego wniosku o przyznanie bonu turystycznego, ponieważ przysługuje on osobom, które już złożyły/składają wnioski o świadczenie 500+. Bon turystyczny trzeba jedynie aktywować.

Jak dostać bon turystyczny? "Bon będzie generowany w systemie PUE ZUS. W celu aktywacji bonu konieczne będzie zalogowanie się przez osobę uprawnioną w systemie PUE ZUS (można to zrobić za pomocą profilu zaufanego czy kwalifikowanego podpisu elektronicznego) i potwierdzenie poprawności danych albo dokonanie aktualizacji danych dotyczących adresu poczty elektronicznej i numer telefonu. Bony, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, będą przekazywane za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej" - podaje Polska Organizacja Turystyczna.

Jak skorzystać z bonu turystycznego?

Na wykorzystanie bonu jest czas do 31 marca 2022 roku.

Za co można płacić bonem turystycznym? Bon turystyczny będzie można wykorzystać, aby opłacić usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane na rzecz dziecka przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (np. wycieczki organizowane w Polsce, kolonie, obozy – harcerskie, sportowe, rekreacyjne).

Lista podmiotów, w których będzie można zapłacić za pomocą bonu, będzie publikowana na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej. Będą na niej podmioty, które wcześniej zarejestrują się w systemie teleinformatycznym PUE ZUS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
Sylwia J.
2 lata temu
Jak dla mnie bardzo fajna sprawa z tym bonem ale powinno być to podpięte tym ,że rodzice pracują !! tak samo powinno być z 500+ ...żeby dostać coś to trzeba coś od siebie dać a nie ciągle tylko brać ...moja córka nie otrzymuje zwykłego rodzinnego bo za dużo zarabiam !! parodia -to mam się zwolnic i siedzieć w domu na zasiłkach ...
Meander
2 lata temu
Napiszcie jak czegoś nie podpisze, podpisuje wszystko co mu karzą
Groniar
2 lata temu
DługoPiS w akcji
Hey
2 lata temu
Wies sie bawi...
Elektryke
2 lata temu
a ja czekam caly czas na moje obiecane STO MILJONUF. jak inflacja skoczy to moze duda da
Witold
2 lata temu
Jestem już stary i martwię się, czy zdołam zarobić tyle na podatek, by rząd miał na kolejne dary. Ja z tego nic nie mam, bo jak dzieci był małe, to brałem dodatkowe prace. by nie brakowało, a nie wyciągałem rękę po nie swoje pieniądze.
jon
2 lata temu
tak bogatym jeszcze więcej a rodzina której dzieci są już samodzielne NIC przywrócić próg dochodowy a biedni niech dalej sponsorują bogatych
PiS
2 lata temu
Populizm i Socjalizm
petycja
2 lata temu
jarek daj coś emerytom !też bym jeszcze chciał godnie pożyć!
coś innego
2 lata temu
obiecanki i cacanki.jeden obiad dla 5 osobowej rodziny w nadbałtyckiej knajpie i...do domu !!!
wpi235
2 lata temu
obiecywanie darowizn w trakcie wyborów to łapownictwo i korupcja -dam ci 500+,a ty daj mi głos....powinna zajac sie tym prokuratura.
Nie
2 lata temu
Nie płakać bezdzietni , gdyby nikt nie miał dzieci to za 30 lat naród ginie .
Pil78
2 lata temu
Lepiej płacić na polskie dzieci niż arabskie. Rafałek chciał sprowadzic uchodźców. Jak ktoś jest ciekaw jak to wygląda niech jedzie do Frankfurtu nad Menem, gdzie liczba innych nacji przekroczyła liczbę Niemców!! Tragedia, nie da się wyjść z hotelu wieczorem..
Hihih
2 lata temu
Ludzie kasa we wsi, ludzie 500+ we wsi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić