o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Dodatek solidarnościowy. 2800 zł dla bezrobotnych. Jak złożyć wniosek?

16
Podziel się

Osoby, które straciły pracę w wyniku pandemii koronawirusa, mogą otrzymać dodatek solidarnościowy w wysokości 1400 zł. Przysługuje on od 1 czerwca. Za 2 miesiące (czerwiec i lipiec) bezrobotni dostają łącznie 2800 zł.

Dodatek solidarnościowy. 2800 zł dla bezrobotnych. Jak złożyć wniosek?
Dodatek solidarnościowy dla bezrobotnych (Pixabay)
bEstTebV

Dodatek solidarnościowy - kto może składać wniosek?

"O nowe świadczenie mogą wnioskować osoby, z którymi po 15 marca 2020 r. pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub ich umowa o pracę na czas określony wygasła po tym terminie. Warunkiem otrzymania dodatku solidarnościowego jest też podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres co najmniej 60 dni w 2020 r." - wyjaśnia ZUS. Aby skorzystać z dodatku solidarnościowego nie można mieć też innego tytułu do ubezpieczenia społecznego lub zdrowotnego (w ZUS lub KRUS).

bEstTebX

Dodatek solidarnościowy w wysokości 1400 zł przysługuje od 1 czerwca, maksymalnie przez 3 miesiące. Bezrobotni mogą go zatem otrzymać od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 r. Pieniądze są wypłacane najwcześniej za miesiąc, w którym osoba uprawniona złożyła wniosek.

"Świadczenie przysługuje również bezrobotnym już zarejestrowanym w urzędzie pracy. W takiej sytuacji urząd pracy zawiesi dotychczas wypłacany zasiłek dla bezrobotnych lub stypendium wypłacane na szkolenia oraz podnoszenie kwalifikacji" - wyjaśnia ZUS.

Dodatek solidarnościowy. Jak złożyć wniosek?

Termin składania wniosków o dodatek solidarnościowy mija 31 sierpnia 2020 r. Po tym terminie wnioski nie będa rozpatrywane. Jak osoby bezrobotne mogą złożyć wniosek? "Wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie przez portal Platforma Usług Elektronicznych ZUS (wniosek EDS) - podkreśla ZUS. Dokument musi być podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, profilem zaufanym, podpisem osobistym (e-dowód) lub profilem PUE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEstTecy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
A ile
rok temu
dla pracujących za mniej?
lili
rok temu
DIABLI Z PRACA JAK ZA NIE PRACOWANIE PLACA
Alan
rok temu
Zobaczcie sobie początek filmu idiokracja. Do tego zmierzamy...
bEstTecz
b7 alpina A G
rok temu
szczęście to czas i lata pracy... doskonały jak on to ma zamiar zrobić.. prawdopodobnie będzie paleciakiem aż system się ustabilizuje myślę że też potrafię... bez myślenia tak samo
Tirex
rok temu
Lepiej wpuścić inżynierów i dać im domy i zasiłki a własnych obywateli olać tak jak robiła to PO .
Hehe
rok temu
POlitycy zgrzytają zębami , tyle kasy dla obywateli a można było ukraść .
Ktr
rok temu
Widzę,że wielu komentujących tutaj wolałoby aby te pieniądze trafiły do kieszeni polityków niż obywateli.Pieniadze pochodzą od obywateli i niech też wspierają obywateli.Dziekuje.
wolf
rok temu
muszę bo mi żal...
bcxb
rok temu
POTEZNEKURSYPOLSKA BLOGSPOT COM Trafili wczoraj kupon z kursem 1400 i zdjęcie kuponu mają na blogu!! mają dostępny kupon już na jutro kurs 1500! polecam bo sam wygralem wczoraj z nimi ponad 15 tys!
bbb
rok temu
po co składać i myśleć że nam się należy za co
gigi
rok temu
To już nawet nie jest zabawne pisowcy siedzą i dodrukowują pieniądze, a dług i inflacja państwa jest najwyższa w historii po upadku komuny. W bankach już się nie oszczędza bo więcej ściągają za prowadzenie konta niż coś się uzbiera na lokatach, gdzie jest ta pisowska Polska dobrobytu, drożyzna szaleje, a pensje stoją w miejscu.
Heh
rok temu
A co na to chiny?
Nikos
rok temu
Mniej pracujących mniej podatków . Dziwne to datki i jeszcze solidarnościowe? Jak ludzie tracą pracę bo firma się zamykała to nikt im żadnych dodatków nie płacił. To że zamknęła się z powodu koronawirusa coś zmienia?
bEstTecr
NoComment
rok temu
Ciekawy jestem jak długo jeszcze potrwa rozdawanie pieniędzy na prawo i lewo bez dogłębnej weryfikacji potrzeb. Nie hejtuje rządu, ale musimy pamiętać, że wszystkie wydatki na społeczeństwo pochodzą z ... podatków, a co za tym idzie prawdopodobnie będzie jeszcze drożej. Miłego weekendu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić