Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Bon turystyczny. Liczba odrzuconych wniosków jest gigantyczna. Lawina odwołań

6

Prasa podaje, że wciąż jest wielu rodziców, którzy nie mogą skorzystać z bonu turystycznego przysługującego na dzieci. Pojawił się problem z... jego aktywacją. Odwołań w tej sprawie jest mnóstwo.

Bon turystyczny. Liczba odrzuconych wniosków jest gigantyczna. Lawina odwołań
Problem z bonem turystycznym (Pixabay)

Pojawiły się istotne problemy z bonem turystycznym. Pan Rafał z Warszawy w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wyjawił, że chciał wykorzystać bony dwójki dzieci w ośrodku wczasowym w Łebie, ale wówczas okazało się, że nie ma ich na koncie PUE.

Dlaczego tak się stało? Nie wiem. Dzwoniłem wielokrotnie na specjalną infolinię Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W końcu udało mi się połączyć z konsultantem. Dowiedziałem się, że muszę złożyć odwołanie - przekazał.

Dziennik donosi, że takich historii jest mnóstwo. Podaje jednocześnie, że do Polskiej Organizacji Turystycznej wpłynęło aż 20 tys. odwołań w tej sprawie.

Czytaj także:

Bon turystyczny. Są problemy

"Rzeczpospolita" twierdzi, że problem z bonami turystycznymi jest doskonale znany w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Polskiej Organizacji Turystycznej. Ten drugi podmiot informuje, że system jest usprawniany.

Cały czas pracujemy nad rozwiązywaniem tych problemów, analizujemy uwagi beneficjentów programu i usprawniamy proces przyznawania bonów - mówi w rozmowie z "Rz" Grzegorz Cendrowski z POT.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić