o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Białoruś. Nagrano niezwykłą scenę. Funkcjonariusz OMON-u uciekł w popłochu

73
Podziel się

W Białorusi trwają protesty. Manifestanci zebrali się w niedzielę podczas planowanego od dawna marszu, aby twardo okazać dezaprobatę wobec prezydentury Aleksandra Łukaszenki. Podczas zamieszek nagrano wymowną scenę.

Białoruś. Nagrano niezwykłą scenę. Funkcjonariusz OMON-u uciekł w popłochu
Protestujący (na zdjęciu przodem do kamery) ściągnął funkcjonariuszowi OMON-u kominiarkę z głowy. (Twitter)
bDnLIAqd

"Marsz Jedności" przeszedł 6 września ulicami Mińska. W protestach wzięło udział tysiące osób, które chcą dymisji Łukaszenki. Podczas manifestów pomiędzy uczestnikami marszu a służbami bezpieczeństwa doszło do awantury, która zdaniem dziennikarza Aleca Luhna wiele mówi na temat ludzi pracujących dla Łukaszenki, a także dobrze podsumowuje władzę obecnego prezydenta.

Funkcjonariusz OMON-u podczas szamotaniny został chwycony przez protestującego, który następnie zdjął mu kominiarkę i rzucił na ziemię. Gdy zorientował się, co się dzieje, zaczął nerwowo łapać kominiarkę, aby włożyć ją z powrotem na głowę. Wszystko po to, aby kamery rejestrujące zajście nie były w stanie sfilmować jego twarzy i ujawnić jego tożsamości.

bDnLIAqf
Białoruski agent ochrony ucieka, gdy protestujący zrywa mu kominiarkę. Ci faceci są przerażeni tym, że ich tożsamość zostanie ujawniona. Wiedzą, że większość kraju jest przeciwko nim - napisał na Twitterze dziennikarz Alec Luhn.

Maszerujący próbują się przebić do centrum, jednak powstrzymują ich funkcjonariusze OMON-u. Aresztują część protestujących. Wielu stawia czynny opór OMON-owi, niekiedy skutecznie - jak choćby w powyższym przypadku, gdy milicjantowi zabrano kominiarkę.

bDnLIAql
Zobacz także: Rejestr gości weselnych. "Ciężko go wprowadzić nie łamiąc prawa w Polsce"
bDnLIAqG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(73)
Teraz Jak
3 miesiące temu
Rozpoznają znajomi, sasiedzi to rodzina pewnie bedzie dumna z tego omonowca i darzona szacunkiem do statnich dni!!!
Kazimierz
3 miesiące temu
To bardzo dobra metoda aby pozbawić ich anonimowości - zrywać kominiarki !!! ... i filmować, skutek murowany.
woju
3 miesiące temu
Łukaszenka powinien popatrzeć na historię.Nie da się walczyć z własnym narodem. To z góry przegrana sprawa. Kwestia czasu
bDnLIAqH
lisek
3 miesiące temu
dokładnie jest tak, jak to pisałem 2 tygodnie temu na jakimś forum, żeby ludzie zrywali kominiarki omonowcom, bo ci bez nich będą się chować. Okaże się że to jacyś ruscy i będą spaleni.
fds
3 miesiące temu
OMON w tym momencie walczy już nie o Łukaszenkę ale o siebie i swoje rodziny. Białorusini zrobią z nimi porządek jak obala dyktatora.
Najnowsze komentarze (73)
rozkułaczony
2 miesiące temu
Panie z Białorusi mnie imponują toż to tygrysice
itakbajka
2 miesiące temu
Zezwolą w OMON zapuszczać brody jak w naszym ZOMO i spokojnie chłopaki doczekają emeryturek jak nasi z ZUS.
pezia1
3 miesiące temu
Dobry pomysł ,protestujących jest wiecej moze zacząć zrywać tym tvhórzom kominiarki,niech sąsiedzi sie dowiedzą
tak samo
3 miesiące temu
To samo należy robić w Polsce. U nas też policjanci są wysyłani do drobnych protestów. Tak bardzo PiS boi się rozdmuchania buntu przeciw nim. Wtedy okaże się jakie słabe ma poparcie PiS.
Dziadek
3 miesiące temu
Może się okazać że to nie Białorusini a Szaraki? Ściągać im kominiarki!!!
Zombie
3 miesiące temu
I co w tym takiego fajnego ściągnąć psu kominiarkę. Jak by się porządnie zjednoczyli, to by wszystkim omowcom pościągali kominiarki podpali radiowozy rozwalili całe miasto, to może by ktoś zwrócił na to uwagę. Na przemoc jest tylko jedna odpowiedź: PRZEMOC. Życzę Białorusi wygrania z tą patologią jaką wprowadza ich rząd!
Do Mondrali.
3 miesiące temu
Zapomnieliście lub nie wiecie,że Polacy też jeździli " na saksy" do RFN ?
fds
3 miesiące temu
OMON w tym momencie walczy już nie o Łukaszenkę ale o siebie i swoje rodziny. Białorusini zrobią z nimi porządek jak obala dyktatora.
bDnLIAqz
polakos
3 miesiące temu
widać że dumny ze służby
lopo
3 miesiące temu
Zrobic strone , tysiac stron WIEMY GDZIE MIESZKASZ OMONOWCU i publikowac zdjecia omonowcow, ludzie i tak wiedza kto jest to zaraz na sasiadow doniosa, i zobaczymy czy wtedy beda tacy cwani
CCCP
3 miesiące temu
PROTESTUJĄCY ROBIĄ PODSTAWOWY BŁĄD NIE WOLNO ZOSTAWIAĆ OSOBNO KILKU PROTESTUJĄCYCH BO NATYCHMIAST SA ŁAPANI PRZEZ POLICJĘ .TŁUM PROTESTUJĄCYCH MUSI TRZYMAĆ SIĘ RZEM BO TO SIŁA JEST I ATAKOWAĆ ZDRAJCÓW NAPIERAJĄCĄ POLICJĘ.
ZOMO
3 miesiące temu
Ten co sciagnal kominiarke to lepiej niech ucieka do Polszy. Zlapia go szybko a jak sie sytuacja uspokoi to czeka go sroga zemsta...
Frasyniuk
3 miesiące temu
opowiadał kiedyś jak jedno zdanie usadziło klawisza-sadystę, który się nad nim znęcał: "wiem, gdzie mieszkasz"...
Rutan
3 miesiące temu
To nie na Białorusi a pacyfikacja w Barcelonie .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić