Branża fitness zostanie odmrożona? Optymistyczne wieści

10

Czy branża fitness już wkrótce zostanie otwarta? Doniesienia medialne wskazują na to, że Główny Inspektorat Sanitarny jest gotowy dać zielone światło siłowniom w całym kraju.

Branża fitness zostanie odmrożona? Optymistyczne wieści
Siłownie zostaną wkrótce otwarte? (Pixabay)

Branża fitness jest już po ważnych spotkaniach. Zaproponowano zasady reżimu sanitarnego dotyczące limitów wstępu, odległości między klientami i przerwy na dezynfekcję.

W zasadzie bez istotniejszych uwag, a jedynie przy drobnych sugestiach zgodzilibyśmy się, że przy tak zaproponowanym reżimie sanitarnym branża mogłaby stosunkowo bezpiecznie funkcjonować - zaznacza wiceszefowa sanepidu Izabela Kucharska, cytowana przez RMF FM.

Sprawa nie jest jednak tak prosta, jakby mogło się niektórym wydawać. O otwarciu siłowni nie decyduje bowiem sanepid, ale Rada Medyczna działająca przy premierze. Istotna jest również decyzja całego rządu.

Siłownie ruszą? Rzecznik GIS komentuje

Swoje stanowisko w tej sprawie zaprezentował już Jan Bodnar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Decyzje o wprowadzeniu poszczególnych środków ochrony przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2, w odniesieniu do aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju, podejmuje Rada Ministrów, po konsultacji z funkcjonującym przy Radzie Ministrów zespołem doradców epidemiologicznych, na czele którego stoi Pan Prof. dr hab. n.med. Andrzej Horban - przekazał, cytowany przez money.pl.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić