o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Brat Rydzyka odpowiada na zapowiedź Hołowni. Zaskakująca deklaracja

70
Podziel się

Szymon Hołownia zapowiedział we wtorek, że jeżeli zostanie prezydentem, odeśle klęczniki prezydenckie do muzeum. Na słowa kandydata zareagował o. Dariusz Drążek, brat o. Tadeusza Rydzyka z zakonu redemptorystów.

Brat Rydzyka odpowiada na zapowiedź Hołowni. Zaskakująca deklaracja
(Getty Images, Adam Guz)
bDzcLwER

Hołownia wywołał poruszenie wtorkowym wystąpieniem w Toruniu. Kandydat na prezydenta powiedział, że "dla dobra państwa i dla dobra Kościoła należy przeprowadzić ich rozdział".

Kiedy zostanę prezydentem RP, nie planuję uroczystej mszy. Jeżeli ode mnie będzie to zależało, zaapeluję, aby klęczniki prezydenckie trafiły do muzeum – oświadczył Szymon Hołownia.

Dodał, że rozdział miałby na celu "uporządkowanie relacji". Jak stwierdził, Kościół i państwo powinny "wrócić na swoje miejsca, bo sprawy zaszły za daleko".

bDzcLwET
Zobacz także: "Zabawa w chowanego". Robert Biedroń: dramat ludzi Kościoła. Mówi o deprawacji

Hołownia nie chce nikogo "wciągać" do kościoła

Kandydat zaznaczył w Toruniu, że nie zamierza przestać praktykować, ale będzie praktykować jako osoba prywatna. Powiedział, że "nie widzi żadnego powodu do tego, aby wciągać do jego kościoła osoby, które jego wiary nie podzielają". Zapowiedział też, że zrezygnuje z etatu kapelana prezydenta i kustosza kaplic prezydenckich.

Prezydent to nie monarcha, żeby miał swoich kapelanów. Prezydent to normalny człowiek – oznajmił.
bDzcLwEZ

Brat o. Rydzyka komentuje

Do słów Hołowni odniósł się o. Dariusz Drążek, brat o. Rydzyka z zakonu redemptorystów.

To może jeszcze o konferencji Szymona Hołowni w Toruniu. Jeżeli nie wiedziałby Pan do jakiego muzeum przekazać "prezydenckie klęczniki" z Archikatedry Warszawskiej, to nieśmiało polecam Muzeum "Pamięć i tożsamość" w Toruniu – skomentował na Twitterze.
bDzcLwFa

Muzeum, o którym wspomniał, powstaje z inicjatywy o. Rydzyka i jego Fundacji Lux Veritatis. Obecnie jest w trakcie budowy. Muzeum ma być "depozytariuszem pamięci o ponad tysiącletniej historii chrześcijańskiej Polski".

bDzcLwFu
KOMENTARZE
(70)
vzk
7 miesięcy temu
Rozdział KK od państwa .Tylko to uratuje obie te instytucje.
Ffaaa
7 miesięcy temu
Logika podpowiada aby głosować na Hołownie. Jako chrześcijanin i katolik przyciąga elektorat prawicowy. Natomiast jego postulaty m.in. oddzielenia Kościoła od państwa przyciąga elektorat lewicowy. Skuteczniej przyciąga wyborców zarówno Dudy jak i Trzaskowskiego. Nic dziwnego że ma większe szanse w drugiej turze. Trzeba zrozumieć, że jeśli Trzaskowski wejdzie do drugiej tury, duża część elektoratu pójdzie niestety za Dudą, co to oznacza nie muszę nikomu mówić. Za Hołownią przemawia jego bezpartyjność. Nie jest zależny od żadnej partii politycznej. A więc nie będzie podpisywać wszystkiego jak leci vel Duda, ani nie będzie wetować wszystkiego jak Trzaskowski tylko dlatego, że u władzy osoby z przeciwnego obozu politycznego.
ggggggg
7 miesięcy temu
To dwóch Rydzyków okrada już to państwo. To rodzinne tak jak w rządzie.
bDzcLwFv
Monika39
7 miesięcy temu
Głosuję na Szymona Hołownie. To jest jedyny kandydat, na którego warto zagłosować, bez zaplecza partyjnego, z dobrym programem wyborczym. Polacy powinni zagłosować głową i sercem inaczej w Polsce będzie istny armagedon.
Qraś.
7 miesięcy temu
To ich jest dwóch o jasna Anielka ale się porobiło,ten drugi też doi emerytów i rencistów że o dotacjach(z naszych)klęczącego Rządu nie wspomnę.
Najnowsze komentarze (70)
giaur
2 miesiące temu
a czemu braciszek pana Tadzia sie inaczej nazywa tzn ze mama go miala za panny i nosi jej nazwisko i teraz rydzykuje
Yaro
7 miesięcy temu
Quo vadis Hołownia?!
Obywatel
7 miesięcy temu
Do wszystkich wyborców PO i PIS, zamiast oczerniać, wyśmiewać Szymona, zapoznajcie się z jego programem, tym co mówi, a gwarantuję wam, że w następnych komentarzach będziecie go popierać. W telewizji się tego nie dowiecie, wszystko macie w internecie. Macie okazję zakończyć wojnę PO i PIS. Miłego dnia.
ministrant.
7 miesięcy temu
Ci bracia mieli innych ojców?
asdasdasd
7 miesięcy temu
nie zycze sobie zadnej religii w naszym kraju.
psycholog
7 miesięcy temu
Niemcy i inne kraje to zrobiły i co, za tym idzie, wprowadzenie uchodźców, LGBT, i inne ideologie niszczą chrześcijaństwo. Ludzie czy wy tego chcecie.
jan
7 miesięcy temu
Tatuś najchętniej przyjmie to co ze złota w swoim muzeum. Klęczniki posłużą w kominku na ogrzanie sal.
zniesmaczony
7 miesięcy temu
BRAWO Panie Hołownia
bDzcLwFn
pppppp
7 miesięcy temu
no to maybachy przepisze na brata
obserwator
7 miesięcy temu
Na obiekty muzealne przysługuje nieograniczona kasa z państwowych dotacji i tu o to chodzi a muzeum zawsze można zmienić w magazyn rzeczy darowanych.
Defekt Muzgó
7 miesięcy temu
Wybory znowu będą tu, kłamstwa kolejny raz..
xyz
7 miesięcy temu
Po prostu Polacy idzcie na wybory spelnic swoj obowiazek!!!!
gregor
7 miesięcy temu
No już poleca muzeum Rydzyka, bo znowu by pewnie jakąś kasę od rządzących na to szło wyrwać. A ludzie w Polsce biedują.
jola
7 miesięcy temu
czemu nazywacie ta watache ojcem?to jaks absurd,ludzie ogarnije sie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić