Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Brat Rydzyka odpowiada na zapowiedź Hołowni. Zaskakująca deklaracja

69
Podziel się

Szymon Hołownia zapowiedział we wtorek, że jeżeli zostanie prezydentem, odeśle klęczniki prezydenckie do muzeum. Na słowa kandydata zareagował o. Dariusz Drążek, brat o. Tadeusza Rydzyka z zakonu redemptorystów.

Brat Rydzyka odpowiada na zapowiedź Hołowni. Zaskakująca deklaracja
(Getty Images, Adam Guz)
bCZNNIlh

Hołownia wywołał poruszenie wtorkowym wystąpieniem w Toruniu. Kandydat na prezydenta powiedział, że "dla dobra państwa i dla dobra Kościoła należy przeprowadzić ich rozdział".

Kiedy zostanę prezydentem RP, nie planuję uroczystej mszy. Jeżeli ode mnie będzie to zależało, zaapeluję, aby klęczniki prezydenckie trafiły do muzeum – oświadczył Szymon Hołownia.

Dodał, że rozdział miałby na celu "uporządkowanie relacji". Jak stwierdził, Kościół i państwo powinny "wrócić na swoje miejsca, bo sprawy zaszły za daleko".

bCZNNIlj

"Zabawa w chowanego". Robert Biedroń: dramat ludzi Kościoła. Mówi o deprawacji

Hołownia nie chce nikogo "wciągać" do kościoła

Kandydat zaznaczył w Toruniu, że nie zamierza przestać praktykować, ale będzie praktykować jako osoba prywatna. Powiedział, że "nie widzi żadnego powodu do tego, aby wciągać do jego kościoła osoby, które jego wiary nie podzielają". Zapowiedział też, że zrezygnuje z etatu kapelana prezydenta i kustosza kaplic prezydenckich.

Prezydent to nie monarcha, żeby miał swoich kapelanów. Prezydent to normalny człowiek – oznajmił.
bCZNNIlp

Brat o. Rydzyka komentuje

Do słów Hołowni odniósł się o. Dariusz Drążek, brat o. Rydzyka z zakonu redemptorystów.

To może jeszcze o konferencji Szymona Hołowni w Toruniu. Jeżeli nie wiedziałby Pan do jakiego muzeum przekazać "prezydenckie klęczniki" z Archikatedry Warszawskiej, to nieśmiało polecam Muzeum "Pamięć i tożsamość" w Toruniu – skomentował na Twitterze.

Muzeum, o którym wspomniał, powstaje z inicjatywy o. Rydzyka i jego Fundacji Lux Veritatis. Obecnie jest w trakcie budowy. Muzeum ma być "depozytariuszem pamięci o ponad tysiącletniej historii chrześcijańskiej Polski".

bCZNNIlK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(69)
vzk
3 miesiące temu
Rozdział KK od państwa .Tylko to uratuje obie te instytucje.
Ffaaa
3 miesiące temu
Logika podpowiada aby głosować na Hołownie. Jako chrześcijanin i katolik przyciąga elektorat prawicowy. Natomiast jego postulaty m.in. oddzielenia Kościoła od państwa przyciąga elektorat lewicowy. Skuteczniej przyciąga wyborców zarówno Dudy jak i Trzaskowskiego. Nic dziwnego że ma większe szanse w drugiej turze. Trzeba zrozumieć, że jeśli Trzaskowski wejdzie do drugiej tury, duża część elektoratu pójdzie niestety za Dudą, co to oznacza nie muszę nikomu mówić. Za Hołownią przemawia jego bezpartyjność. Nie jest zależny od żadnej partii politycznej. A więc nie będzie podpisywać wszystkiego jak leci vel Duda, ani nie będzie wetować wszystkiego jak Trzaskowski tylko dlatego, że u władzy osoby z przeciwnego obozu politycznego.
ggggggg
3 miesiące temu
To dwóch Rydzyków okrada już to państwo. To rodzinne tak jak w rządzie.
bCZNNIlL
Monika39
3 miesiące temu
Głosuję na Szymona Hołownie. To jest jedyny kandydat, na którego warto zagłosować, bez zaplecza partyjnego, z dobrym programem wyborczym. Polacy powinni zagłosować głową i sercem inaczej w Polsce będzie istny armagedon.
Qraś.
3 miesiące temu
To ich jest dwóch o jasna Anielka ale się porobiło,ten drugi też doi emerytów i rencistów że o dotacjach(z naszych)klęczącego Rządu nie wspomnę.
Najnowsze komentarze (69)
Yaro
3 miesiące temu
Quo vadis Hołownia?!
Obywatel
3 miesiące temu
Do wszystkich wyborców PO i PIS, zamiast oczerniać, wyśmiewać Szymona, zapoznajcie się z jego programem, tym co mówi, a gwarantuję wam, że w następnych komentarzach będziecie go popierać. W telewizji się tego nie dowiecie, wszystko macie w internecie. Macie okazję zakończyć wojnę PO i PIS. Miłego dnia.
ministrant.
3 miesiące temu
Ci bracia mieli innych ojców?
asdasdasd
3 miesiące temu
nie zycze sobie zadnej religii w naszym kraju.
psycholog
3 miesiące temu
Niemcy i inne kraje to zrobiły i co, za tym idzie, wprowadzenie uchodźców, LGBT, i inne ideologie niszczą chrześcijaństwo. Ludzie czy wy tego chcecie.
jan
3 miesiące temu
Tatuś najchętniej przyjmie to co ze złota w swoim muzeum. Klęczniki posłużą w kominku na ogrzanie sal.
zniesmaczony
3 miesiące temu
BRAWO Panie Hołownia
pppppp
3 miesiące temu
no to maybachy przepisze na brata
bCZNNIlD
obserwator
3 miesiące temu
Na obiekty muzealne przysługuje nieograniczona kasa z państwowych dotacji i tu o to chodzi a muzeum zawsze można zmienić w magazyn rzeczy darowanych.
Defekt Muzgó
3 miesiące temu
Wybory znowu będą tu, kłamstwa kolejny raz..
xyz
3 miesiące temu
Po prostu Polacy idzcie na wybory spelnic swoj obowiazek!!!!
gregor
3 miesiące temu
No już poleca muzeum Rydzyka, bo znowu by pewnie jakąś kasę od rządzących na to szło wyrwać. A ludzie w Polsce biedują.
jola
3 miesiące temu
czemu nazywacie ta watache ojcem?to jaks absurd,ludzie ogarnije sie
12345
3 miesiące temu
do się wzajem mówią: "ojcze Tadku, ojcze Darku" a są braćmi, - ot i zagadka ewolucyjna !!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić