Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Robert Czykiel
|
aktualizacja

Koronawirus. Tadeusz Rydzyk: "Daliśmy się wpuścić w kanał zła"

184
Podziel się:

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest rozgoryczony faktem, że w kościołach wprowadzono ograniczenia liczby wiernych. Według niego najważniejsze powinno być "zdrowie ducha".

Koronawirus w Polsce. Tadeusz Rydzyk skrytykował rząd
Koronawirus w Polsce. Tadeusz Rydzyk skrytykował rząd (Getty Images)

Pandemia koronawirusa w Polsce i związane z nią obostrzenia dotknęły także kościoły. Jeszcze niedawno w nabożeństwach mogło uczestniczyć maksymalnie pięciu wiernych. To jednak się zmieniło i wprowadzono ograniczenie w postaci jednej osoby na 15 m2.

Koronawirus w Polsce. Tadeusz Rydzyk krytykuje rząd

Takie rozwiązanie nie podoba się ojcu Tadeuszowi Rydzykowi. Duchowny skrytykował polski rząd podczas audycji w "Radio Maryja". Ma żal, że z jednej strony trwa odmrażanie gospodarki, a z drugiej zapomina się o religijności i nastraszono wiernych oraz duchownych. To sprawiło, że mniej ludzi chodzi do kościoła.

Rozumiem, że trzeba zachować pewne przepisy higieniczne i zdrowie jest ważne, ale dla nas - chrześcijan, katolików - jest ważniejsze zdrowie ducha. My mamy życie wieczne - komentuje o. Rydzyk.

Jego zdaniem w Polsce zaczęło się "wyziębianie religijności". Dodał, że stoją za tym "centrale antyewangelizacyjne". Za przykład podaje fakt, że gdy zamykano kościoły, to tak samo nie postępowano w przypadku sklepów.

Musimy to przemyśleć, zobaczyć, gdzie daliśmy się wpuścić w kanał, za przeproszeniem, zła. Pierwszy jest Pan Bóg. Nie dajmy się i wracajmy do kościoła jak najszybciej. Wszyscy - dodał.

Na razie rząd nie ma w planach, by poluzować obostrzenia w kościołach. Widać jednak, że Tadeusz Rydzyk przechodzi do ataku i zaczyna wywierać presję na politykach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(184)
Wyborca
2 lata temu
Ostatnie wasze 3 lata!!! A potem zapłata. Polska to świecki kraj nie Rydzykowy. W mieście pierników bies Grzybek mieszka. Tłustą ma kieszeń ten rzezimieszka. Myśli i knuje przez całe dzionki, jak by tu zdobyć więcej mamonki. Wszystko się wali, ludzie strajkują, ale na Stocznię nie pożałują. Kto może daje, zaciska pasa, cóż za ironia - zginęła kasa. Grzybek tymczasem ręce zaciera, jak by tu jeszcze znaleźć frajera? Jak tu pomnożyć lepki majątek, zbudować sobie Grzybi Zakątek. Każdy, kto wierzy w Sąd Ostateczny, chętnie zapłaci za odpust wieczny. Gdy grzechów zbraknie u starowiny, niech kupi odpust dla swej rodziny. Media zbuduję, dotrę pod strzechę, obiecać będę w Bogu pociechę. Kto mi odmówi, grzechem postraszę i tak to sobie nabiję kasę. Będę sprzedawać modlitewniki, święte różańce i medaliki. Zaproszę wszystkich na urodziny, by mogli złożyć swe dziesięciny. Drogi do nieba ze mną początek, chcesz być zbawiony, oddaj majątek. Duży czy mały, nie ma znaczenia, ubóstwa trzeba ci do zbawienia. Dla polityków mam cyrografy. A kiedy złożą już autografy, siądą na stołkach w samozachwycie, ja będę pławił się w dobrobycie. Będą mi służyć, słowo się rzekło, dawać pieniądze, bo będzie piekło. Tak złote cielce oraz marmury królestwo moje wzniosą do góry. Gdy ktoś w wątpliwość podda me cnoty, nazwę go wrogiem naszej Wspólnoty. Swych krytykantów będę piętnować no i możecie mnie pocałować.
wierząca
2 lata temu
Takiej odpowiedzi można by się spodziewać od ateisty,osoby niewierzącej, nie praktykującej.Natomiast odpowiedź tak oświeconego(oświecenie na kasę) i "głębokiej duchowości" ojca redemptorysty,któremu biedny przekazał maybacha i umarł,poraża i przeraża.Gdzie o.Rydzyk był jak wydawano decyzje o zamykaniu kościołów?,przecież ma stały kontakt w swoich interesach z rządzącymi.Ostatnio w ramach wystawki jubileuszu radia było wielu przedstawicieli władzy wydających za zgodą KEP-decyzje.Taka odpowiedz o.Rydzyka,że "daliśmy się wpuścić w kanał" świadczy o prawdzie jego postępowania i KEP:jest to związek frazeologiczny,który znaczy : celowo wprowadzić w błąd, narażając kogoś na kłopoty.Oto gorzka prawda, zły tak działa najpierw wprowadza celowo w kłopoty,a potem udaje,że będzie nawracał za przysługę.To strasznie smutne dla nas katolików.Bóg sobie z tym poradzi!Do Niego należy ostatnie słowo.Jak poradzi sobie o.Rydzyk i cała reszta pozornych przywódców w wierze?
wierzący
2 lata temu
A co na te restrykcje mówią polscy biskupi, bo - jak przewiduję - za rok, czy maksimum dwa - po kościołach, religii czy wiernych, w Polsce nie będzie śladu.
Mozg
2 lata temu
Karma wraca ojciec heh! Za te wasze drogie sakramenty małżeństwa chrztu pogrzeby za wszystko księdza doja kasę a papież mówił. SAKRAMENTY DLA WIERZACYCH SA BEZPLATNE a wy kasę kroicie. Teraz wam się skroci. Zaciskaj pasa Rydzyk. My obywatele zaciskamy cale życie.
jotek
2 lata temu
a oni zapewne po 28 beda tanczyc lambade w toruniu
kamil
2 lata temu
Koronawirus jest fikcją Rydzyk o tym wie
gosia
2 lata temu
jeżeli ktoś jest nie wierzący to go nikt nie zmusza chodzić do kościoła ale dla człowieka wierzącego taka sytuacja jest nie do przyjęcia bo skoro mi wolno jeździć pociągiem 40 km do pracy skoro mogę pracować w szpitalu na oddziale onkologicznym bo jestem zdrowa i nikogo nie zarażam to dlaczego nie wolno mi było we święta uczestniczyć we mszy dlaczego tylko nas ludzi wierzących traktuje się jakbyśmy byli trędowaci i tylko w kościele możemy zarażać to jest chore myślenie nienawistnych ludzi
Jola
2 lata temu
RADIO MARYJA, TRWAM PROSZĘ posłuchać audycji patriotycznych, felietonów! Filmów. Potem wal obelgami,rzucaj błotem i obrażaj... MOŻE JUŻ NIE BĘDZIESZ MIAŁ POWODU?
Wierny
2 lata temu
Człowieku Ty zabrałaś ducha i kasę a teraz szukasz głupiego.Rząd to pomaga a Ty grabisz nas i rząd.Dałeś komu maskę nie sprzedałeś z zyskiem.Teraz dopiero stworzyłeś oczy a gdzie wcześniej byłeś jak ludziom pomogłeś wstyd.
Gniew.
2 lata temu
Dajcie mu na tacke bo inaczej dostanie s...………...
Marek
2 lata temu
Kogo on chce nabrać na te bajki ? Przecież dobrze wiadomo o co chodzi. Marzy mu się jak najszybsze wznowienie wyciągania od staruszków kasy na tacę. Aż się cały trzęsie.
obserwator
2 lata temu
Pan Jezus wypędził kupców ze świątyni, ale oni poszli po rozum do głowy i ubrali się w sutanny.
Edzio
2 lata temu
Tadek na prezydenta ! Oddac Polske Watykanowi a z obywateli zrobic parobkow !
Gość
2 lata temu
Chłopie, nie porównuj sklepów z tym pazernym, watykańskim biznesem uwieszonym na państwowej kasie. W sklepach ludzie ciężko pracują, a nie wyrywają państwu działki za grosze jak ta twoja rozpasła firma.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić