Robert Czykiel| 
aktualizacja 

Koronawirus. Tadeusz Rydzyk: "Daliśmy się wpuścić w kanał zła"

253

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest rozgoryczony faktem, że w kościołach wprowadzono ograniczenia liczby wiernych. Według niego najważniejsze powinno być "zdrowie ducha".

Koronawirus w Polsce. Tadeusz Rydzyk skrytykował rząd
Koronawirus w Polsce. Tadeusz Rydzyk skrytykował rząd (Getty Images)

Pandemia koronawirusa w Polsce i związane z nią obostrzenia dotknęły także kościoły. Jeszcze niedawno w nabożeństwach mogło uczestniczyć maksymalnie pięciu wiernych. To jednak się zmieniło i wprowadzono ograniczenie w postaci jednej osoby na 15 m2.

Koronawirus w Polsce. Tadeusz Rydzyk krytykuje rząd

Takie rozwiązanie nie podoba się ojcu Tadeuszowi Rydzykowi. Duchowny skrytykował polski rząd podczas audycji w "Radio Maryja". Ma żal, że z jednej strony trwa odmrażanie gospodarki, a z drugiej zapomina się o religijności i nastraszono wiernych oraz duchownych. To sprawiło, że mniej ludzi chodzi do kościoła.

Rozumiem, że trzeba zachować pewne przepisy higieniczne i zdrowie jest ważne, ale dla nas - chrześcijan, katolików - jest ważniejsze zdrowie ducha. My mamy życie wieczne - komentuje o. Rydzyk.

Jego zdaniem w Polsce zaczęło się "wyziębianie religijności". Dodał, że stoją za tym "centrale antyewangelizacyjne". Za przykład podaje fakt, że gdy zamykano kościoły, to tak samo nie postępowano w przypadku sklepów.

Musimy to przemyśleć, zobaczyć, gdzie daliśmy się wpuścić w kanał, za przeproszeniem, zła. Pierwszy jest Pan Bóg. Nie dajmy się i wracajmy do kościoła jak najszybciej. Wszyscy - dodał.

Na razie rząd nie ma w planach, by poluzować obostrzenia w kościołach. Widać jednak, że Tadeusz Rydzyk przechodzi do ataku i zaczyna wywierać presję na politykach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić