Paulina Antoniak| 
aktualizacja 

Braun odzyskał prawa członka Konfederacji. Wipler tłumaczy

137

Przemysław Wipler poinformował ostatnio, że Grzegorz Braun oficjalnie odzyskał prawa członka Konfederacji. - Konfederacja z Grzegorzem Braunem jest projektem, na który głosowali w ostatnich wyborach nasi wyborcy - powiedział stanowczo Wipler w Radiu Plus.

Braun odzyskał prawa członka Konfederacji. Wipler tłumaczy
Grzegorz Braun odzyskał prawa członka Konfederacji (GETTY, SOPA Images)

1 lutego poseł Konfederacji Przemysław Wipler gościł w programie "Sedno Sprawy" w Radiu Plus. W trakcie rozmowy jasno potwierdził, że Grzegorz Braun odzyskał prawa członka Rady Liderów Konfederacji.

Został odwieszony, jest jednym z członków Rady Liderów Konfederacji. Koniec rozmowy - powiedział stanowczo.

Wipler przypomniał także ostatnie słowa Sławomira Mentzena o tym, że jest to "trudny związek partnerski". Wspomniał też, że o przywróceniu Brauna w prawach członka Konfederacji zdecydowali jej liderzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oburzenie po decyzji ws. Grzegorza Brauna. "Kolejny dowod upadku państwa"
Dla mnie jasne i o oczywiste jest, że o takich sprawach dyskutują liderzy Konfederacji i był w tym kontekście ostatnio wysłuchiwany Sławomir Mentzen, który jasno i klarownie powiedział, że to jest trudny związek partnerski i tyle - powiedział Przemysław Wipler.

Grzegorz Braun odzyskał prawa członka Konfederacji

Poseł oświadczył również, że dzielą ich z Braunem różnice co do tego, w jaki sposób prowadzić politykę i jakie działania są skuteczne.

Mamy różnice zdań co do tego, w jaki sposób uprawiać politykę, jakie są narzędzia skuteczne, żeby krzepić naszą ideę i dbać o zwiększenie poparcia i o to, żeby bez nas nie można było decydować o tym, co się dzieje w Polsce, ani o tym, tym bardziej, co się dzieje w Unii Europejskiej - stwierdził Wipler.

Ponadto polityk Konfederacji zapewnił, że "Konfederacja z Grzegorzem Braunem jest projektem, na który głosowali w ostatnich wyborach nasi wyborcy".

Przypomnijmy, że po tym jak w grudniu Grzegorz Braun zgasił świece chanukowe ustawione w Sejmie, został zawieszony w prawach członka klubu Konfederacji.

Z kolei w ostatnich dniach Sławomir Mentzen gościł na antenie Polsat News. W pewnym momencie polityk został zapytany przez prowadzącego Bogdana Rymanowskiego, czy chciał wyrzucić Brauna z Partii.

- Kim ja jestem, żeby wyrzucać Grzegorza Brauna? No ślubu razem nie braliśmy, do końca życia pracować razem nie będziemy. Rymanowski spytał, czy w takim razie można mówić o "związku partnerskim". - Tak, prędzej jest to związek partnerski, jestem w związku partnerskim z Grzegorzem Braunem - przyznał polityk. Mentzen stwierdził również, że z Braunem mają różne priorytety i aspiracje.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić