Kamil Różycki
Kamil Różycki| 

Brawurowa akcja strażników granicznych na lotnisku w Modlinie

44

Na warszawskim lotnisku w Modlinie strażnicy graniczni zatrzymali 46-latka poszukiwanego przez Interpol. Za mieszkańcem Białegostoku wystawiony był list gończy z czerwoną notą, przygotowaną przez belgijskich funkcjonariuszy. Mężczyzna miał być odpowiedzialny za liczne napady z użyciem broni palnej.

Brawurowa akcja strażników granicznych na lotnisku w Modlinie
Czwartkowa akcja straży granicznej na lotnisku w Modlinie (Getty Images, SJOERD VAN DER WAL)

Do dramatycznego zatrzymania doszło w czwartek 11 kwietnia na warszawskim lotnisku w Modlinie. Strażnicy graniczni mieli aresztować tam poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania i czerwoną notą Interpolu 46-letniego mieszkańca Podlasia. Był on podejrzany przez belgijskich śledczych o liczne napady z użyciem broni palnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wpadli na genialny plan. Okradali ciężarówki w trakcie jazdy

O doskonałym przygotowaniu funkcjonariuszy straży granicznej może świadczyć ogromne zaskoczenie poszukiwanego. Jego podróż z Dublina zakończona ujęciem na warszawskim Modlinie była efektem długiej współpracy międzynarodowej policji. Akcja była także przykładem ścisłego monitorowania ruchu lotniczego przez służby.

Straż graniczna pokazała ogromny profesjonalizm

Bez wątpienia tą akcją polscy funkcjonariusze straży granicznej pokazali swój ogromny profesjonalizm. Bardzo szybko zdołali odciąć drogi ucieczki 46-latki, dzięki czemu akcja przebiegła bardzo sprawnie. Równie szybkie były późniejsze czynności mające na celu zweryfikowanie jego danych i potwierdzenie, że to właśnie on jest poszukiwany przez Interpol.

W dalszym etapie czynności 46-latka przetransportowano do aresztu w Nowym Dworze Mazowieckim. Stamtąd o jego losie zadecyduje Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Nie można jednak wykluczyć, że pochodzącego z Podlasia mężczyznę czeka ekstradycja do Belgii, gdzie zostanie osądzony i odbędzie ewentualny wyrok.

Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań mężczyzna został zatrzymany przez strażników granicznych, a następnie dowieziony w konwoju do policyjnego aresztu w Nowym Dworze Mazowieckim - informuje w komunikacie Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić