Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 

Policja zapukała do Stanowskiego. Szokujące doniesienia

114

W ostatnich dniach znane osoby w mediach społecznościowych informują o częstych przypadkach wizyt policji. Funkcjonariusze odwiedzają ich, ponieważ okazuje się, że ktoś z ich numerów, robi sobie bardzo głupie żarty. Tym razem, z resztą po raz kolejny, zaatakowany został dziennikarz Krzysztof Stanowski, który według zgłoszenia miał zrobić krzywdę swojej żonie.

Policja zapukała do Stanowskiego. Szokujące doniesienia
Krzysztof Stanowski ofiarą spoofingu (Kanał Zero, YouTube)

Od pewnego czasu w polskim Internecie znacząco wzrosła plaga oszustw. W mediach społecznościowych mogliśmy zauważyć masę fałszywych reklam, które wykorzystywały wizerunki znanych osób. Według ekspertów, chodzi o spoofing, czyli rodzaj ataku mający na celu wyłudzenie danych lub pieniędzy, ale może być też wykorzystywany do nękania ofiary.

Wykorzystano między innymi wizerunek posła Sławomir Mentzena, jednego z liderów Konfederacji. Na zdjęciu, na którym prowadzony był w kajdankach ktoś pisał o "skandalu, który wstrząsnął całą Polską" i prawdopodobnym końcu kariery polityka.

Poza taką informacją był też jeszcze bardziej szokujące. Ktoś informował o śmierci Huberta Urbańskiego i pobiciu Agaty Młynarskiej. Oszuści postanowili się jednak posunąć dalej i dzwonić z numerów znanych osób informując o popełnionych przestępstwach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Łzy Cleo w "The Voice Kids". Wspominała babcię

Stanowski ofiarą oszustów

Krzysztof Stanowski jak sam napisał, w nocy miał "bardzo miłą wizytę policji w domu". Funkcjonariusze mieli dostać telefon, że dziennikarz... poćwiartował żonę. Jak mu przekazano, następnie mundurowi otrzymali jeszcze inne zgłoszenia, rzekomo od niego.

Funkcjonariuszom bardzo dziękuję za rozsądek i że nie obudzili mi dzieci. Definitywnie trzeba poprzedni numer dezaktywować - napisał dziennikarz i założyciel "Kanału Zero".

- Po prostu z tej karty SIM nie korzystam, ale ją mam, bo jeśli chcę zadzwonić do kogoś, kto ma mnie wbitego w kontaktach i może nie odebrać telefonu z obcego numeru, to wtedy włączam - tłumaczył Stanowski użytkownikom serwisu X. Warto nadmienić, że wcześniej dziennikarz informował wcześniej, że dostaje setki anonimowych telefonów. Było na tyle źle, że sam nie mógł wykonać żadnego połączenia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić