aktualizacja 

Brytyjski generał nie ma złudzeń. Należy szykować się do wojny z Rosją

Generał Patrick Sanders to najwyższy dowódca wojsk Wielkiej Brytanii. Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie z niepokojem analizuje on ruchy Władimira Putina i jego armii. W końcu wyciągnął wnioski, którymi podzielił się ze swoimi żołnierzami. Nie ma dobrych wieści.

Brytyjski generał nie ma złudzeń. Należy szykować się do wojny z Rosją
Brytyjski generał jest przekonany, że w końcu trzeba będzie stoczyć wojnę z Rosją (Getty Images, 2022 Contributor#8523328)

Daily Mail informuje, że generał Patrick Sanders objął najwyższe dowództwo nad brytyjską armią zaledwie w tym tygodniu. Na dzień dobry ostrzegł żołnierzy, by przygotowali się na kolejną wielką wojnę w Europie. Jako przyczynę wskazał zaburzenie globalnej równowagi, któremu winnym jest Władimir Putin.

Jesteśmy pokoleniem, które musi przygotować armię do kolejnych walk w Europie – podkreślał generał Patrick Sanders w przemowie do żołnierzy (Daily Mail).

Brytyjski generał ostrzega. Wojna w Ukrainie długo się nie skończy?

Generał Patrick Sanders przypomniał, że jest pierwszym szefem Sztabu Generalnego od 1941 roku, który objął dowództwo w chwili zagrożenia globalnym konfliktem. Dodatkowo agresorem okazało się jedno z najpotężniejszych mocarstw na kontynencie. W rezultacie nikt z mieszkańców Europy nie może dziś czuć się bezpiecznie.

Jestem pierwszym szefem Sztabu Generalnego od 1941 roku, który objął zwierzchnictwo nad armią w obliczu lądowej wojny w Europie z udziałem jednego z największych mocarstw na kontynencie... Skala ciągłego zagrożenia ze strony Rosji pokazuje, że wkroczyliśmy w nową erę braku bezpieczeństwa – dowodził generał Patrick Sanders (Daily Mail).
Zobacz także: Zobacz też: Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"

Generał wskazał swój główny cel po objęciu nowego stanowiska. Zapowiedział, że będzie dążył do uczynienia armii Wielkiej Brytanii tak skuteczną i niezwyciężoną, jak to tylko możliwe.

Moim jedynym obowiązkiem jest uczynienie naszej armii tak zabójczej i skutecznej, jak to tylko możliwe. Nadszedł czas – podsumował generał Patrick Sanders (Daily Mail).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić