Angelika Karpińska| 

"Brzytwa" znów zaatakował. Szczegóły zbrodni są wstrząsające

72

81-letni Walter R. znany pod pseudonimem "Brzytwa" jest podejrzany o morderstwo 68-letniego mieszkańca Kamiennej Góry. Policja opisuje gangstera jako bardzo inteligentną osobę, która pasjonuje się sztuką.

"Brzytwa" znów zaatakował. Szczegóły zbrodni są wstrząsające
"Brzytwa" został tymczasowo aresztowany (Policja)

W tym tygodniu policjanci zatrzymali 81-letniego Waltera G. Gangster o pseudonimie "Brzytwa" jest podejrzany o zabójstwo 68-letniego Zygmunta S. z Kamiennej Góry. Jak podaje "Fakt", motywem były prawdopodobnie gangsterskie porachunki dotyczące narkotyków.

Gangster zamordował kolejną osobę. "Jest elokwentny i inteligentny"

Mężczyzna już wcześniej był oskarżony o dwa morderstwa, za które odsiedział w więzieniu 25 lat. Od 5 lat przebywał na wolności na terenie Wałbrzycha.

Warto podkreślić, że to osoba elokwentna i bardzo inteligentna - powiedziała "Faktowi" oficer prasowa policji w Kamiennej Górze asp. Paulina Basta.

Z tą opinią zgadzają się sąsiedzi gangstera, którzy podkreślają, że był pasjonatem kultury i sztuki i często odwiedzał muzea czy filharmonię. Jego ofiarę mieszkańcy Kamiennej Góry wspominają natomiast jako dilera i kombinatora.

Poprzednie zbrodnie "Brzytwy"

Pod koniec lat 80. "Brzytwa" zamordował zamożną mieszkankę Świdnicy i złotnika z Jeleniej Góry. Ich zwłoki poćwiartował i porzucił w kamieniołomie. Jednak już wcześniej miał na koncie liczne przestępstwa.

To właśnie w celi mężczyzna usłyszał o bogatej wdowie ze Świdnicy. Gdy wyszedł na wolność, odwiedził ją i przedstawił się jako przyjaciel z wojska jej zmarłego męża. Niedługo później kobieta zaginęła.

Podejrzenia, że "Brzytwa" ma z tym związek narodziły się, gdy policjanci odkryli, że to on rozbił i porzucił samochód Kazimiery G. Gdy go zatrzymano, okazało się, że zamordował również złotnika z Jeleniej Góry

Zobacz także: Policja szukała oszustki w Lublinie. Ukrywała się w nietypowym miejscu

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić