o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Wojciech Darewicz
|

Budżet Unii Europejskiej. Ryszard Terlecki o "uniknięciu weta"

8
Podziel się

Na początku grudnia odbyło się spotkanie polityków Rady Koalicji Zjednoczonej Prawicy. Narada dotyczyła sporu o unijny budżet i weta, które zgłosiła Polska i Węgry. O tym, co działo się na spotkaniu, mówił podczas konferencji Ryszard Terlecki.

Budżet Unii Europejskiej. Ryszard Terlecki o "uniknięciu weta"
Ryszard Terlecki podczas spotkania z dziennikarzami (PAP)
bECcBEuZ

Spotkanie Rady Koalicji Zjednoczonej Prawicy miało miejsce pierwszego grudnia. Wśród jego uczestników znaleźli się premier Mateusz Morawiecki, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, szef MON Mariusz Błaszczak i wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. Nie zabrakło też szefa Porozumienia i ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina. Obecni byli również minister sprawiedliwości i szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, wiceszef MAP Janusz Kowalski i wiceszef resortu z Solidarnej Polski Sebastian Kaleta.

Spotkanie polityków rządu ws. weta UE. Ryszard Terlecki ujawnia

Omawialiśmy sprawy bieżące, w tym sprawy budżetu UE i kwestie, które są przed nami w Unii Europejskiej. Zgodziliśmy się, że obrona suwerenności, zarówno politycznej, jak i ekonomicznej jest istotna. Zgodziliśmy się też w tym, że także UE jednak nie może działać poza Traktatami i nie może łamać prawa, które sama ustanowiła i które ją obowiązuje - mówił dziennikarzom Ryszard Terlecki po zakończeniu spotkania.
bECcBEvb

Przedstawiciele mediów dopytywali, czy jest zgoda co do zgłoszenia weta oraz, czy były głosy mu przeciwne. Co odpowiedział Ryszard Terlecki?

Będziemy oczywiście chcieli uniknąć weta, jeżeli będzie to możliwe, to znaczy, jeżeli zostaną wycofane te pomysły, które są kierowane pod adresem nas i Węgier.
bECcBEvh

Jedno z pytań dotyczyło holenderskiej Izby Reprezentantów. Jak wiadomo, tamtejszy parlament przyjął uchwałę, która zobowiązała rząd Holandii do postawienia Polski przed TSUE. Oskarżenie ma dotyczyć "naruszenie praworządności".

Można się tam spodziewać różnych działań ze strony tych sił, które walczą w kampanii wyborczej - stwierdził wicemarszałek Sejmu.
Zobacz także: Mariusz Błaszczak premierem? Michał Kamiński ma teorię
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECcBEvC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
Sproket
10 miesięcy temu
Rozumiem że ten rząd poda się do dymisji gdy nie dostaniemy tych pieniędzy, czy też dalej będzie wciskał ciemnotę że to dla nas jest korzystniejsze?
Natalia
10 miesięcy temu
A ci dalej to samo. “ pomysly kierowane przeciwko wegrom I polsce”😂😂😂😂😂 to sa zasady eu na ktore polska sie zgodzila wchodza do uni. Teraz tylko w polsce co chwile zmienia sie prawo I lamie konstytucje😂😂😂 . Kasy nie bedzie I dobrze. W nowym roku bez kasy z uni, z nowymi podatkami z kryzysem zdrowotnym I ekinomicznym na wiosne pislam zobaczyc Co to prawdziwa Protesty 👿👿👿👿👿taczki czekaja 😂😂😂
Rav
10 miesięcy temu
Nie wiem skąd to przekonanie że MUSIMY być w UE. Kiedyś musieliśmy być w RWPG ze ZSRR jako hegemonem a potem okazało się że niekonieczne. Może jakiś uczony policzy bilans zysków i strat wynikły z naszego członkostwa?
bECcBEvD
avatar
10 miesięcy temu
Czy to przypadek, że narody które dorobiły niegdyś sie na kolonialiźmie promują POLityke neokolonialną w Europie????
avatar
10 miesięcy temu
Opozycja wniosła projekt ustawy o uznaniu języka niemieckiego za urzędowy w Polsce!!!!!!! A jednak wbrew oponentom maja jakiś program!!!!!!!!!!!!!
TERAZ POLSKA
10 miesięcy temu
Jesli kogos chca stawiac przed sad, to bardzo prosze, czemu nie. Tylko Zostawcie Polske i jej obywateli w spokoju. Dzialajcie prcyzyjnie, a nie na zasadzie odpowiedzialnosci zbiorowej. Postawcie przed sad tych , ktorzy sa za naruszanie prawa i za dzialania przeciw narodowi polskiemu odpowiedzialni. Pierwsu trzej to: Kaczynski, Ziobro i Morawicki Wezcie ich sobie do Holandii i robcie z nimi co wam sie podoba.
Real
10 miesięcy temu
No tak. Narkotyki bez ograniczeń, prostytucja też podobnie z zabijaniem nienarodzonych i oni oskarżają Polskę o brak praworządności. Ludzie co za czasy, co za czasy.
Hańba
10 miesięcy temu
No proszę Polacy wyzwalali Holandię z niemieckiej okupacji a teraz idą ramię w ramię z Niemcami przeciwko Polsce!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić