o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Gracjan Gołata
|

Atak na Kaczyńskiego. Nie miał litości dla prezesa PiS

332
Podziel się

Kontrowersyjna akcja senatora Jacka Burego z KO. Polityk wynajął kilkadziesiąt billboardów w Lublinie, na których pojawił się Jarosław Kaczyński porównany do Aleksandra Łukaszenki.

Atak na Kaczyńskiego. Nie miał litości dla prezesa PiS
Jacek Bury z billboardem w tle (Facebook, Jacek Bury)
bDIKUEVx

Senatorowi Koalicji Obywatelskiej najwyraźniej skończyła się cierpliwość. Jacek Bury postanowił rozpocząć autorską akcję billboardową w Lublinie. Polityk ma na celu sprzeciwienie się działaniom obozu rządzącego w kwestii wyprowadzenia kraju z Unii Europejskiej. Inicjatywa to pokłosie reakcji rządzących na powiązanie budżetu UE z praworządnością.

Projekt pod hasłem "Polska czy dyktatura?" można nazwać kontrowersyjnym. Na czarnym tle pojawiło się pół twarzy Jarosława Kaczyńskiego połączone z drugą połówką Aleksandra Łukaszenki - białoruskiego dyktatora. Pod tym widnieje wymowny napis "Tylko razem możemy ich powstrzymać". W prawym dolnym rogu podpisał się sam inicjator akcji Jacek Bury.

bDIKUEVz

Senator przeprowadził konferencję prasową pod jednym z billboardów. Zbulwersowany polityk pełen obaw przed polexitem przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie. Kaczyński został porównany do Łukaszenki. Zdaniem Burego wicepremier ds. bezpieczeństwa pozwala na pałowanie i gazowanie Polaków, tak samo jak dyktator na przemoc wobec Białorusinów. Wideozapis z oświadczenia został opublikowany na Facebooku.

W tej chwili mamy w Polsce pełzający polexit. Władza PiS zajmuje się sprawami związanymi z naszym członkostwem w Unii Europejskiej dla przykrycia pewnych rzeczy. Jednak czasami mam wrażenie, że faktycznie chcieliby, aby Polska wyszła z Unii Europejskiej i przyjęła standardy białoruskie czy rosyjskie - powiedział Bury.
bDIKUEVF

Akcja potrwa przez miesiąc w Lublinie. Na ten moment powieszono 20 takich billboardów, jednak docelowo ma ich być 30. Senator zapowiedział, że zachęci kolegów do podjęcia działania w innych miastach. Jarosław Kaczyński nie ustosunkował się jeszcze do akcji.

Zobacz także: Hotelarze są źli na rząd. "Pogłębiamy straty, a branża pozostaje zamknięta"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIKUEVG
bDIKUEWa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(332)
Suweren
3 miesiące temu
Ta kampania powinna być szczególnie widoczna na Podkarpaciu, to ci ludzie nas tak załatwili
WD07
3 miesiące temu
Łukaszenka gra w hokeja, kosi kosą zboże, zrobił syna i pije wódkę. To byczy chłop. A Kaczyński? Nic. Gdzie tu porównanie.
jaaaa
3 miesiące temu
100% prawda
bDIKUEWb
Pilot wizzar
3 miesiące temu
Brawo to jest to
Ona
3 miesiące temu
Brawo Ty tak trzymaj
Najnowsze komentarze (332)
Iga
3 miesiące temu
Buty składa judaszowe wziątki na następną sztabkę złota?
Jerry
3 miesiące temu
Może Jarkowi naskoczyć
Swojak
3 miesiące temu
Brawo panie pośle może wreszcie coś dotrze to tych tepych moherowych lbow .Przecież jaroslawpolske zbaw słońce narodu marzy o tym żeby rządzić w Polsce dożywotnio
qqqq
3 miesiące temu
Bury, zamiast zrobić coś konstruktywnego, bawi się w happeningi. Cały czas straszą ludzi. A to polexitem, a to likwidacją 500+, a to likwidację 13-stych emerytur, a to pałowaniem demonstrantów (bez winy demonstranci często nie są)... A gdyby tak opozycja umiała zrobić cokolwiek poza straszeniem...
prawda
3 miesiące temu
Panie Buda ,gdyby u nas była dyktatura to pan dzisiaj siedział w budzie cichutko jak mysz....
Hrml
3 miesiące temu
Bardzo bardzo dobrze!!! Inni prezydenci miast powinni zrobic to samo!!!
fff
3 miesiące temu
cała prawda moze ludzie zrozumieja
tery
3 miesiące temu
tylko slaby człowiek kogoś atakuje, albo wrzeszczy histerycznie... Nie widzi własnych błędów ani nie potrafi ułożyć jakiegoś sensownego programu, żeby wygrać wybory. Zawsze będziecie przegrywać, gdy ciagle będziecie bezmyślnie słuchać zagranicy i atakować rzad...Nie widzicie wlasnej smiesznosci
bDIKUEVT
Eleni
3 miesiące temu
Bury nie dorasta do pięt Kaczorkowi.
EMMU
3 miesiące temu
BRAWO, TO ŚWIETNE PORÓWNANIE, ALE JA WIDZĘ JESZCZE JEDNO PODOBIEŃSTWO- DO HITLERA. MOŻE CI CO POPIERAJĄ PIS WRESZCIE PRZEJRZĄ NA OCZY!!!!
Lote
3 miesiące temu
Przecież to prawda.
Zeed
3 miesiące temu
Mimo, że nie cierpię tych socjalistów z Kaczyńskim na czele, to gdyby rzeczywiście chcieli wyprowadzić Polskę z kołchozu na niepodległość, przyklasnąłbym uszami
Grzegorz
3 miesiące temu
Wreszcie ktoś to nazwał po imieniu
Pap
3 miesiące temu
Ja chcę zobaczyć inicjatywy p. Burego..., glosowania, program.. Nie ma???? To nie krytykuj marny senatorze innych...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić