Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Gracjan Gołata
Gracjan Gołata
|
aktualizacja

Atak na Kaczyńskiego. Nie miał litości dla prezesa PiS

335
Podziel się:

Kontrowersyjna akcja senatora Jacka Burego z KO. Polityk wynajął kilkadziesiąt billboardów w Lublinie, na których pojawił się Jarosław Kaczyński porównany do Aleksandra Łukaszenki.

Atak na Kaczyńskiego. Nie miał litości dla prezesa PiS
Jacek Bury z billboardem w tle (Facebook, Jacek Bury)

Senatorowi Koalicji Obywatelskiej najwyraźniej skończyła się cierpliwość. Jacek Bury postanowił rozpocząć autorską akcję billboardową w Lublinie. Polityk ma na celu sprzeciwienie się działaniom obozu rządzącego w kwestii wyprowadzenia kraju z Unii Europejskiej. Inicjatywa to pokłosie reakcji rządzących na powiązanie budżetu UE z praworządnością.

Projekt pod hasłem "Polska czy dyktatura?" można nazwać kontrowersyjnym. Na czarnym tle pojawiło się pół twarzy Jarosława Kaczyńskiego połączone z drugą połówką Aleksandra Łukaszenki - białoruskiego dyktatora. Pod tym widnieje wymowny napis "Tylko razem możemy ich powstrzymać". W prawym dolnym rogu podpisał się sam inicjator akcji Jacek Bury.

Senator przeprowadził konferencję prasową pod jednym z billboardów. Zbulwersowany polityk pełen obaw przed polexitem przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie. Kaczyński został porównany do Łukaszenki. Zdaniem Burego wicepremier ds. bezpieczeństwa pozwala na pałowanie i gazowanie Polaków, tak samo jak dyktator na przemoc wobec Białorusinów. Wideozapis z oświadczenia został opublikowany na Facebooku.

W tej chwili mamy w Polsce pełzający polexit. Władza PiS zajmuje się sprawami związanymi z naszym członkostwem w Unii Europejskiej dla przykrycia pewnych rzeczy. Jednak czasami mam wrażenie, że faktycznie chcieliby, aby Polska wyszła z Unii Europejskiej i przyjęła standardy białoruskie czy rosyjskie - powiedział Bury.

Akcja potrwa przez miesiąc w Lublinie. Na ten moment powieszono 20 takich billboardów, jednak docelowo ma ich być 30. Senator zapowiedział, że zachęci kolegów do podjęcia działania w innych miastach. Jarosław Kaczyński nie ustosunkował się jeszcze do akcji.

Zobacz także: Hotelarze są źli na rząd. "Pogłębiamy straty, a branża pozostaje zamknięta"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(335)
zatroskany
2 miesiące temu
Nareszcie ktoś nabrał odwagi aby powiedzieć prawdę o tym małym, pokręconym WROGU !!! Polski, Kaczyńskim. TAK pan Bury ma rację : Kaczyński od lat robi wszystko aby wyprowadzić Polskę z UE i z NATO !!!
MMM
3 miesiące temu
Bury, jak nazywała się twoja matka ? BURA?
gość
rok temu
Nareszcie odważny poseł .Dziękujemy za to co my myślimy Pan zrobił.Czas odsunąć nieudacznika i patałacha od władzy.Nawet butów nie umie założyć do pary.Świat się śmieje ,że jakie społeczeństwo taki WÓDZ.Zarządza bezpieczeństwem a nie zna się na prostych urządzeniach informatycznych. MOŻE WRESZCIE WIEŚ ZROZUMIE ŻE CZAS ZAKOŃCZYĆ RZĄDY DOBREJ ZMIANY.WSZYSTKICH NAS OSZUKALI.
Iga
2 lata temu
Buty składa judaszowe wziątki na następną sztabkę złota?
Jerry
2 lata temu
Może Jarkowi naskoczyć
Swojak
2 lata temu
Brawo panie pośle może wreszcie coś dotrze to tych tepych moherowych lbow .Przecież jaroslawpolske zbaw słońce narodu marzy o tym żeby rządzić w Polsce dożywotnio
qqqq
2 lata temu
Bury, zamiast zrobić coś konstruktywnego, bawi się w happeningi. Cały czas straszą ludzi. A to polexitem, a to likwidacją 500+, a to likwidację 13-stych emerytur, a to pałowaniem demonstrantów (bez winy demonstranci często nie są)... A gdyby tak opozycja umiała zrobić cokolwiek poza straszeniem...
prawda
2 lata temu
Panie Buda ,gdyby u nas była dyktatura to pan dzisiaj siedział w budzie cichutko jak mysz....
Hrml
2 lata temu
Bardzo bardzo dobrze!!! Inni prezydenci miast powinni zrobic to samo!!!
fff
2 lata temu
cała prawda moze ludzie zrozumieja
tery
2 lata temu
tylko slaby człowiek kogoś atakuje, albo wrzeszczy histerycznie... Nie widzi własnych błędów ani nie potrafi ułożyć jakiegoś sensownego programu, żeby wygrać wybory. Zawsze będziecie przegrywać, gdy ciagle będziecie bezmyślnie słuchać zagranicy i atakować rzad...Nie widzicie wlasnej smiesznosci
Eleni
2 lata temu
Bury nie dorasta do pięt Kaczorkowi.
EMMU
2 lata temu
BRAWO, TO ŚWIETNE PORÓWNANIE, ALE JA WIDZĘ JESZCZE JEDNO PODOBIEŃSTWO- DO HITLERA. MOŻE CI CO POPIERAJĄ PIS WRESZCIE PRZEJRZĄ NA OCZY!!!!
Lote
2 lata temu
Przecież to prawda.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić