Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Bunt w ośrodku dla migrantów. Kilkuset mężczyzn zdemolowało budynek

108
Podziel się:

W ośrodku dla cudzoziemców w Wędrzynie (woj. lubuskie) wybuchł bunt. Kilkuset mężczyzn wyszło przed budynki i zdemolowało część wyposażenia krzycząc hasła o wolności.

Bunt w ośrodku dla migrantów. Kilkuset mężczyzn zdemolowało budynek
Bunt w ośrodku dla migrantów. (PAP, Artur Reszko)

W Wędrzynie wybuchł bunt migrantów. Kilkuset mężczyzn wybiło szyby w strzeżonym ośrodku wykrzykując hasło "freedom". Skandowali także, że chcą dostać się do Niemiec.

Bunt w ośrodku dla migrantów

Buntownicy wynieśli przed ośrodek kosze na śmieci oraz szafki. Jak informuje policja uznano to za demonstrację siły fizycznej.

Migranci próbowali sforsować ogrodzenie. To jest ośrodek poligonowy, więc są podwójne, a w niektórych miejscach potrójne ogrodzenia. Sytuacja jest pod kontrolą - powiedział rzeczniczka straży granicznej, porucznik Anna Michalska.

Na miejsce wezwano policję, straż pożarną oraz dodatkowe oddziały straży granicznej. W ośrodku w Wędrzynie przebywa 604 cudzoziemców, z czego 358 z nich to obywatele Iraku. To sami mężczyźni.

Trwają rozmowy mające na celu uspokoić zdenerwowanych cudzoziemców, ale biorąc pod uwagę ich temperament, nie jest to łatwe - przekazała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału straży granicznej Joanna Konieczniak.
Zobacz także: "Wie, jaka jest prawda". Wiceminister odpowiada Tuskowi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(108)
Rozgoryczony
rok temu
Czy tylko Polacy w naszym kraju mogą być karani za dewastację mienia??? Nie ma tutaj ani słowa, o jakiejkolwiek sprawiedliwości. Dlaczego znowu we własnym kraju, mamy czuć się obywatelami drugiej kategorii???
mar
rok temu
Dziwi mnie to ,ze portal nie opisuje co tak naprawdę się stało i dlaczego wybuch bunt.Powody były między innymi takìe : na czas nie dostali papierosów,zażyczyli sobie ,że każdy powinien mieć stanowisko do internetu kolejna sprawa jak przygotowali się do walki ze służbami. Dla nich OMON to za mało
Chore i złe
rok temu
No i tak wygląda wdzięczność islamskich emigrantów, bo jak inaczej ma się to widzieć? Człowiek, jaki by faktycznie nie miał dachu nad głową, nie miałby co jeść, to byłby wdzięczny za to, co dostał, a ci zniszczyli to, co było im dane, by biedni emigranci nie poginęli w lasach, ale oni na taką pomoc plują, bo takiej pomocy nie chcą, chcą do Niemiec, chcą socjalu, by mieć więcej niż uczciwie zarabiający Polak, a przy tym nie robiąc totalnie nic.
wqrwiony
rok temu
Chcą wolności???Jaki problem?Zapakować do bydlęcych wagonów .Dowieźć na lotnisko i towarowym samolotem fru do Afryki.
\WON
rok temu
Pokazali swoje oblicze i oblicze miłości islamu!!
gość
rok temu
Przecież niemcy ich nie chcą!
jan
rok temu
a wHerkulesa i do Iraku
Lewicowa Ania...
rok temu
O to skutek legalności i chronienia prawem grup wyznaniowych i ideologicznych będących wrogiem wolności równości i tolerancji. Skutki wynikające z tolerancji dla nietolerancji to muzułmańscy uchodźcy i ich wybryki! Zero tolerancji dla ich wybryków! Nie każdy zasługuje na pomoc. Nie każdego należy tolerować i nie wszystko należy tolerować! Zwłaszcza takich uchodźców!
BELFER
rok temu
Pewien polski filozof profesor Leszek Kołakowski w książce mini wykłady o maksi (tekst o tolerancji) rozważał dylemat czy ruchy polityczne/filozoficzne /religie /ruchy światopoglądowe będące wrogiem wolności równości i tolerancji powinny być legalne i chronione prawem. I ten szczery do bólu filozof nazwał wrogów wolności równości i tolerancji,, po imieniu, nietolerancją ". Przykłady wspomnianej nietolerancji : pis, konfederacja, republikanie, ONR , chrześcijaństwo, islam, judaizm, buddyzm, narodowcy itd! Niemcy i Europa wpuściły nietolerancję (uchodźców Muzułmańskich) i islam jest u nich legalny i chroniony prawem więc tolerancja obróciła się przeciwko sobie i zostanie zniszczona nietolerancję czyli dżihad i szariat narzucany im przez Muzułmanów. U nas inną chronioną i legalną nietolerancją jest Bąkiewicz, który chce odrodzić faszyzm i nazizm. Bąkiewicza z uchodźcami łączy jedno : miłość do patriarchatu i tolerancja dla własnej odmiany nietolerancji! Kołakowski w tekście o tolerancji radził co zrobić żeby ratować Europę przed islamizacją oraz przed cofnięciem Europy do średniowiecza! Metoda kontrowersyjna ale cel uświęca środki!
Marcel z Wars...
rok temu
Wszystko musi mieć swoje granice! Tolerancja musi mieć granice i poprawność polityczna też! Profesor Leszek Kołakowski w tekście o tolerancji radził co zrobić żeby ratować Europę przed islamizacją oraz przed cofnięciem Europy do średniowiecza! Nie dla : szariatu, dżihadu, powrotu faszyzmu i nazizmu. Nie dla : inkwizycji i cofnięciem Europy do średniowiecza przez środowiska prawicowo religijne z szariatem na dokładkę!
belfer
rok temu
Art.288 § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Oczywiście dotyczy tylko Polaków.
j23
rok temu
Chuliganów aresztować a następnie w trybie pilnym zapakować w samolot i deportować z zakazem wjazdu do EU!
Gość
rok temu
Praktycznie to nasi żołnierze strzegą granicy dla Niemców. Czy doczekamy się od nich jakiejkolwiek wdzięczności? Słaba nadzieja.
JamŁasica
rok temu
Zamówił bym helikopter że zbiornikiem. Do zbiornika wlał płyn drażniąco-duszacy (typu gaz pieprzowy) wezwał do zaprzestania demolowania i buntu. Nie podporządkowanie skutkowałoby wiadome czym. FV wystawił rządowi Iraku.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić