o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Bunt w szkole w Radzyminie. Tak uczniowie zareagowali na wizytę Czarnka

857
Podziel się

Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem odwiedzili przed kilkoma dniami liceum w Radzyminie. Jedna z uczennic pokazała, że politycy nie byli mile widziani przez część młodzieży. Jej nagranie było hitem TikToka, ale zostało już usunięte.

Bunt w szkole w Radzyminie. Tak uczniowie zareagowali na wizytę Czarnka
Nie wszyscy uczniowie byli zachwyceni wizytą ministra Czarnka (YouTube)
bEKXmKPV

24 września był wyjątkowym dniem dla Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie. W 200. rocznicę urodzin patrona placówkę odwiedzili premier Mateusz Morawiecki oraz minister Przemysław Czarnek.

bEKXmKPX

Jedna z uczennic liceum w Radzyminie zamieściła na TikToku trwający 59 sekund filmik, na którym pokazała kulisy odwiedzin polityków. Z nagrania wynika, że wizyta premiera i ministra edukacji nie wszystkim uczniom przypadła do gustu. Jedna z nastolatek stwierdziła na nagraniu, że odmówiła podania ręki ministrowi Czarnkowi. Po chwili zdecydowała się jednak to zrobić, gdyż ten miał czekać z wyciągniętą dłonią.

Było niezręcznie i mu podałam, ale nie chciałam - powiedziała uczennica o podaniu ręki ministrowi.

Młodzi przeciwnicy polityków manifestowali swoje poglądy w każdy możliwy sposób. Jedna z uczennic zmodyfikowała nawet maseczkę ochronną. Namalowała na niej czerwoną błyskawiczę, czyli symbol Strajku Kobiet.

bEKXmKQd

Autorka nagrania dodała, że w dniu wizytacji w szkole pojawiła się kafeteria. - Wcześniej jej nie było - stwierdziła. Na koniec nagrania nazwała swoją placówkę "szkołą lewaków".

Czarnek pogratulował szkole

W trakcie wizyty minister Czarnek gratulował szkole w Radzyminie, jak stwierdzono na stronie MEiN, "podtrzymywania tradycji szkoły oraz kultywowania pamięci o patronie liceum".

Jesteśmy uczestnikami sztafety pokoleń i tę pałeczkę wielkiej tradycji, doświadczeń naszego narodu i wielkich osiągnięć naszych przodków, takich jak Cyprian Kamil Norwid, mamy przekazywać następnym pokoleniom - mówił Czarnek.
bEKXmKQe
Zobacz także: Kontrowersyjny raport Jakiego. Komentarz z PiS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKXmKQy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(857)
Zbigniew
4 tyg. temu
Pis niczymbolszewicy z łomem i kilofem wzięli się za reformę kraju. Do rozwalania wszystkiego nie trzeba mieć kompetencji, biorą młot i przecinak i walą. Ochlokracja to rządy prostaków wybieranego przez motłoch. Będą kraść, aż do bankructwa Polski, Dawna komuna w Polsce do ostatnich dni wierzyła że ich program jest najlepszy na świecie ,wymyślili nawet hasło,, Socjalizm tak wypatrzenia nie’’ potem ,,Socjalizm z ludzką twarzą’’ potem ukuto powiedzenie ,,Dyktatura proletariatu’’ nawet wtedy, kiedy już na pułkach pozostał tylko ocet. Radzę jednak przeczytać chociażby ,,Encyklopedię XX wieku'' to bezstronna i historyczna książka, na stronie 1314 pt.,,Rząd dla Polski: od Kiszczaka do Mazowieckiego'' taki skrót opisujący tamte wydarzenia. Jak było ciężko odebrać władzę komunie mimo wygranych wyborów w czerwcu , i kto miał w tym największy udział. Nie małpuj co ktoś mówi, sam sprawdź. Kaczyńskiego tam nie znajdziesz ,był młodym mało-znaczącym politykiem , nazwisko Kaczyńskich pojawiło się w przestrzeni publicznej i medialnej dopiero jak pracował u Wałęsy. Przypomnę tylko ze walka na dobre z komuną zaczęła się w 1971r. Oczywiście wcześniej działał KOR
zeo
4 tyg. temu
Pierwszy Sekretarz z gospodarską wizytą....komuna wraca
Alex
4 tyg. temu
Czarnek z Morawieckim sugerują, że powinniśmy przygotować się na śmierć w nędzy. Jak Norwid.
bEKXmKQz
Tak
4 tyg. temu
mozemy wymieniac mailowo opinie o tymże filmie bosmy tez byli i widzieli i też zachwyceni my są ogromnie i entuzjamem widzow na sali kinowej i obsadą sali obłożeniem jej frekwencja dopisuje chyba a to sukces i dalsza motywacja dla rezysera aktorow i crew filmowego serdecznisci wszystkim co byli na najmro Pozdrawiam najserdeczniej i życzę dobrego dnia Matylda z Warszawy tak
dziękuję
4 tyg. temu
a ja tam doceniam ze mi przyjaciel życzył dobrze przed sprawdzianami i egzaminami i kciuki czymał za mnie i teraz mam firme i jestem niezalezny i jest git majonez Pozdrawiam zdolniachy po szkolachi uniwersytetach akademickich
aniula
4 tyg. temu
3 kierunki dziennie jednoczesnie na politechniki a zaocznie zarazem prawo i wekendowo inżynierię śródlądową technicznie technologicznie marketingową zaawansowaną pokaz indexów dyplomów po ukonczeniu
Magister
4 tyg. temu
lucciola lucciola lucciola coś woła woła mnie poprzez las... cudowna kora
tak
4 tyg. temu
gotuję ziemniaki i twarożek bede robic masę na ruskie, ciasto już urobiłam, lepić będę jak skończe mase i wystudze jutro urodziny Sylwiuchny to niespodzianka jak znalazł jak sie synowa obudzi do pracy Pozdrawiam najserdeczniej i życzę dobrego dnia jutro wszystkim czytelnikom Wanda
tak
4 tyg. temu
masz styl bycia luznym na ogol powazny prożny jestes i trudny kiedy mowisz jestem odchodze czego pragniesz wiecej bym mohla z toba byc i tera to super intro gitarowe i te bębny jeeee jak ja kocham manam ludzie! wlasnie sucham z herbatką po pracy i spiewam i zachwycam sie melodycznoscią
tak
4 tyg. temu
matmy słabi my som bo nauczyciele jej nie umieją a i uczyć też nie umieją ale to jak z piłkarzami: stale przegrywają mecze to zaraz zmiana trenerów co i rusz, ale z gó w n a baya nie ulinisz mawiała moja prababka Aniela, zatem nauczyciel tępą klasę matematykami ajsztajnami nue uczyni?
Anna 50+
4 tyg. temu
Bo piękno na to jest by zachwycało do pracy, praca - by się zmartwychwstało. Tak napisał Norwid.
Tu jest Polsk...
4 tyg. temu
Tu jest Polska zapamiętajcie na zawsze liberałowie lewicowcy i katofoby.Nie szanujecie Polskich wartości wchodzicie do kościołów przerywacie msze świętą rozumiecie świętą.Wyzywacie na swoich marszach ludzi głosujących na pis.Chcecie aborcji na życzenie legalizacji związków homoseksualnych.Musicie coś zrozumieć nikt was z kraju naszego ukochanego nie wygania możecie sobie spokojnie żyć jak do tej pory żyliście.Pamiętajcie jednak że Polska to nie Szwecja Niemcy Belgia czy Holandia w których to państwach albo ludzie så nie wierzący albo są protestantami.Historycznie właśnie Ci Szwedcy protestanci napadli na nasz kraj i pustosząc go i grabiąc.Niemcy okupwali nasz kraj w 2 wojnie światowej.Wy jednak chcecie żeby to co jest dla nas najcenniejsze czyli wiara katolicka zniszczyć i plujecie na naszych bohaterów wojennych.No więc uważajcie bo te kamienie które w nas rzucacie wrócą do was z podwójną mocą.
Cyprian
4 tyg. temu
Norwid Narody zamknięte, pielęgnujące w sobie świadomość własnej "inności", wywyższające się poprzez poniżanie innych, nie są narodami "dojrzałymi". (…) Norwid mówił: "Znicestwić narodu nikt nie podoła bez współdziałania obywateli tegoż narodu...". Norwidowskie "znicestwić" znaczy nie tylko "unicestwić", ale również "zmarnować", "zaprzepaścić", "opróżnić" i sprawić, że "spełznie na niczym". Rozmaitymi drogami biegnie marnotrawienie wielkich wartości. Wartości marnotrawią ich przeciwnicy, gdy dowodzą, że nie są one wartościami. Robią to jednak również zwolennicy wartości, gdy przemieniają je w karykaturę, w parodię, w pośmiewisko. W tę właśnie stronę idzie dziś "znicestwienie narodu". Nie przeciwnicy, lecz zwolennicy "znicestwiają naród". Nasze myślenie, przedstawiające się jako "narodowe", stało się rzadkim przykładem bezmyślności, przedstawiające się jako "polska myśl narodowa" -... "myślą, że myślą".
bEKXmKQr
MMA
4 tyg. temu
Ciekawe czy była by szansa zaprosić na obiad tak na początku Ralphe Kamińską oświadczyć się jej mieć z nią kilkanaście dzieci.Jak myślicie jestem moherowym pisiorem o gołębim sercu.Czy naprawdę tak wiele od życia oczekuję.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić