Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Bunt w szkole w Radzyminie. Tak uczniowie zareagowali na wizytę Czarnka

857
Podziel się:

Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem odwiedzili przed kilkoma dniami liceum w Radzyminie. Jedna z uczennic pokazała, że politycy nie byli mile widziani przez część młodzieży. Jej nagranie było hitem TikToka, ale zostało już usunięte.

Bunt w szkole w Radzyminie. Tak uczniowie zareagowali na wizytę Czarnka
Nie wszyscy uczniowie byli zachwyceni wizytą ministra Czarnka (YouTube)

24 września był wyjątkowym dniem dla Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie. W 200. rocznicę urodzin patrona placówkę odwiedzili premier Mateusz Morawiecki oraz minister Przemysław Czarnek.

Jedna z uczennic liceum w Radzyminie zamieściła na TikToku trwający 59 sekund filmik, na którym pokazała kulisy odwiedzin polityków. Z nagrania wynika, że wizyta premiera i ministra edukacji nie wszystkim uczniom przypadła do gustu. Jedna z nastolatek stwierdziła na nagraniu, że odmówiła podania ręki ministrowi Czarnkowi. Po chwili zdecydowała się jednak to zrobić, gdyż ten miał czekać z wyciągniętą dłonią.

Było niezręcznie i mu podałam, ale nie chciałam - powiedziała uczennica o podaniu ręki ministrowi.

Młodzi przeciwnicy polityków manifestowali swoje poglądy w każdy możliwy sposób. Jedna z uczennic zmodyfikowała nawet maseczkę ochronną. Namalowała na niej czerwoną błyskawiczę, czyli symbol Strajku Kobiet.

Autorka nagrania dodała, że w dniu wizytacji w szkole pojawiła się kafeteria. - Wcześniej jej nie było - stwierdziła. Na koniec nagrania nazwała swoją placówkę "szkołą lewaków".

Czarnek pogratulował szkole

W trakcie wizyty minister Czarnek gratulował szkole w Radzyminie, jak stwierdzono na stronie MEiN, "podtrzymywania tradycji szkoły oraz kultywowania pamięci o patronie liceum".

Jesteśmy uczestnikami sztafety pokoleń i tę pałeczkę wielkiej tradycji, doświadczeń naszego narodu i wielkich osiągnięć naszych przodków, takich jak Cyprian Kamil Norwid, mamy przekazywać następnym pokoleniom - mówił Czarnek.
Zobacz także: Kontrowersyjny raport Jakiego. Komentarz z PiS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(857)
Zbigniew
11 miesięcy temu
Pis niczymbolszewicy z łomem i kilofem wzięli się za reformę kraju. Do rozwalania wszystkiego nie trzeba mieć kompetencji, biorą młot i przecinak i walą. Ochlokracja to rządy prostaków wybieranego przez motłoch. Będą kraść, aż do bankructwa Polski, Dawna komuna w Polsce do ostatnich dni wierzyła że ich program jest najlepszy na świecie ,wymyślili nawet hasło,, Socjalizm tak wypatrzenia nie’’ potem ,,Socjalizm z ludzką twarzą’’ potem ukuto powiedzenie ,,Dyktatura proletariatu’’ nawet wtedy, kiedy już na pułkach pozostał tylko ocet. Radzę jednak przeczytać chociażby ,,Encyklopedię XX wieku'' to bezstronna i historyczna książka, na stronie 1314 pt.,,Rząd dla Polski: od Kiszczaka do Mazowieckiego'' taki skrót opisujący tamte wydarzenia. Jak było ciężko odebrać władzę komunie mimo wygranych wyborów w czerwcu , i kto miał w tym największy udział. Nie małpuj co ktoś mówi, sam sprawdź. Kaczyńskiego tam nie znajdziesz ,był młodym mało-znaczącym politykiem , nazwisko Kaczyńskich pojawiło się w przestrzeni publicznej i medialnej dopiero jak pracował u Wałęsy. Przypomnę tylko ze walka na dobre z komuną zaczęła się w 1971r. Oczywiście wcześniej działał KOR
zeo
11 miesięcy temu
Pierwszy Sekretarz z gospodarską wizytą....komuna wraca
Alex
11 miesięcy temu
Czarnek z Morawieckim sugerują, że powinniśmy przygotować się na śmierć w nędzy. Jak Norwid.
Tak
11 miesięcy temu
mozemy wymieniac mailowo opinie o tymże filmie bosmy tez byli i widzieli i też zachwyceni my są ogromnie i entuzjamem widzow na sali kinowej i obsadą sali obłożeniem jej frekwencja dopisuje chyba a to sukces i dalsza motywacja dla rezysera aktorow i crew filmowego serdecznisci wszystkim co byli na najmro Pozdrawiam najserdeczniej i życzę dobrego dnia Matylda z Warszawy tak
dziękuję
11 miesięcy temu
a ja tam doceniam ze mi przyjaciel życzył dobrze przed sprawdzianami i egzaminami i kciuki czymał za mnie i teraz mam firme i jestem niezalezny i jest git majonez Pozdrawiam zdolniachy po szkolachi uniwersytetach akademickich
aniula
11 miesięcy temu
3 kierunki dziennie jednoczesnie na politechniki a zaocznie zarazem prawo i wekendowo inżynierię śródlądową technicznie technologicznie marketingową zaawansowaną pokaz indexów dyplomów po ukonczeniu
Magister
11 miesięcy temu
lucciola lucciola lucciola coś woła woła mnie poprzez las... cudowna kora
tak
11 miesięcy temu
gotuję ziemniaki i twarożek bede robic masę na ruskie, ciasto już urobiłam, lepić będę jak skończe mase i wystudze jutro urodziny Sylwiuchny to niespodzianka jak znalazł jak sie synowa obudzi do pracy Pozdrawiam najserdeczniej i życzę dobrego dnia jutro wszystkim czytelnikom Wanda
tak
11 miesięcy temu
masz styl bycia luznym na ogol powazny prożny jestes i trudny kiedy mowisz jestem odchodze czego pragniesz wiecej bym mohla z toba byc i tera to super intro gitarowe i te bębny jeeee jak ja kocham manam ludzie! wlasnie sucham z herbatką po pracy i spiewam i zachwycam sie melodycznoscią
tak
11 miesięcy temu
matmy słabi my som bo nauczyciele jej nie umieją a i uczyć też nie umieją ale to jak z piłkarzami: stale przegrywają mecze to zaraz zmiana trenerów co i rusz, ale z gó w n a baya nie ulinisz mawiała moja prababka Aniela, zatem nauczyciel tępą klasę matematykami ajsztajnami nue uczyni?
Anna 50+
11 miesięcy temu
Bo piękno na to jest by zachwycało do pracy, praca - by się zmartwychwstało. Tak napisał Norwid.
Tu jest Polsk...
11 miesięcy temu
Tu jest Polska zapamiętajcie na zawsze liberałowie lewicowcy i katofoby.Nie szanujecie Polskich wartości wchodzicie do kościołów przerywacie msze świętą rozumiecie świętą.Wyzywacie na swoich marszach ludzi głosujących na pis.Chcecie aborcji na życzenie legalizacji związków homoseksualnych.Musicie coś zrozumieć nikt was z kraju naszego ukochanego nie wygania możecie sobie spokojnie żyć jak do tej pory żyliście.Pamiętajcie jednak że Polska to nie Szwecja Niemcy Belgia czy Holandia w których to państwach albo ludzie så nie wierzący albo są protestantami.Historycznie właśnie Ci Szwedcy protestanci napadli na nasz kraj i pustosząc go i grabiąc.Niemcy okupwali nasz kraj w 2 wojnie światowej.Wy jednak chcecie żeby to co jest dla nas najcenniejsze czyli wiara katolicka zniszczyć i plujecie na naszych bohaterów wojennych.No więc uważajcie bo te kamienie które w nas rzucacie wrócą do was z podwójną mocą.
Cyprian
11 miesięcy temu
Norwid Narody zamknięte, pielęgnujące w sobie świadomość własnej "inności", wywyższające się poprzez poniżanie innych, nie są narodami "dojrzałymi". (…) Norwid mówił: "Znicestwić narodu nikt nie podoła bez współdziałania obywateli tegoż narodu...". Norwidowskie "znicestwić" znaczy nie tylko "unicestwić", ale również "zmarnować", "zaprzepaścić", "opróżnić" i sprawić, że "spełznie na niczym". Rozmaitymi drogami biegnie marnotrawienie wielkich wartości. Wartości marnotrawią ich przeciwnicy, gdy dowodzą, że nie są one wartościami. Robią to jednak również zwolennicy wartości, gdy przemieniają je w karykaturę, w parodię, w pośmiewisko. W tę właśnie stronę idzie dziś "znicestwienie narodu". Nie przeciwnicy, lecz zwolennicy "znicestwiają naród". Nasze myślenie, przedstawiające się jako "narodowe", stało się rzadkim przykładem bezmyślności, przedstawiające się jako "polska myśl narodowa" -... "myślą, że myślą".
MMA
11 miesięcy temu
Ciekawe czy była by szansa zaprosić na obiad tak na początku Ralphe Kamińską oświadczyć się jej mieć z nią kilkanaście dzieci.Jak myślicie jestem moherowym pisiorem o gołębim sercu.Czy naprawdę tak wiele od życia oczekuję.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić