Aniela Siwek| 

Burze z gradem i intensywne opady deszczu. IMGW wydaje ostrzeżenia

2

IMGW wydało alerty pierwszego stopnia ostrzegające przed intensywnymi opadami deszczu i burzami. Lokalnie może nawet wystąpić grad. Załamanie pogody zacznie się w piątek i potrwa do soboty.

Burze z gradem i intensywne opady deszczu. IMGW wydaje ostrzeżenia
Pogoda. Wracają burze (Pixabay)

IMGW wydało alerty pierwszego stopnia. Dotyczą województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

Najwięcej deszczu, bo aż 40 litrów na metr kwadratowy, spadnie na Dolnym Śląsku. Alert będzie obowiązywać prawdopodobnie do godziny 14 w sobotę. Silne opady deszczu spodziewane są także na Pomorzu Zachodnim oraz Opolszczyźnie.

IMGW wydaje ostrzeżenia pierwszego stopnia

Synoptycy przewidują wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Spadnie od 15 do 25 l na metr kwadratowy, a miejscami do 35 litrów - czytamy w opublikowanym ostrzeżeniu.
Zobacz także: Dr Dzieciątkowski o testach na koronawirusa w Polsce

Burze z gradem są spodziewane w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkiego oraz na części Wielkopolski. Oprócz tego spodziewane się opady deszczu od 15 do 25 litrów na metr kwadratowy.

Wiatr będzie wiać z prędkością do 80 kilometrów na godzinę. Pierwszy stopień ostrzeżenia IMGW oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić