Wróć na
Robert Czykiel
|

Ta zima będzie inna. Zobacz prognozę długoterminową na zimę 2020/2021

410
Podziel się

Ostatnia zima była łagodna i spadło bardzo mało śniegu. Teraz może być inaczej. Pierwsze prognozy długoterminowe wskazują, że już za kilka tygodni może spaść pierwszy śnieg.

Ta zima będzie inna. Zobacz prognozę długoterminową na zimę 2020/2021
Jaka będzie zima 2020/2021? (Unsplash.com)
bCZIHEKZ

W ostatnich dniach nie można narzekać na pogodę, ale lato powoli się kończy. Trzeba przygotować się na to, że za chwilę nadejdzie jesienna aura. Wiele osób jednak już zastanawia się, jaka będzie tegoroczna zima.

Kiedy pierwszy śnieg? Jaka będzie zima?

Ostatnia zima była dla nas łaskawa. Temperatura często była powyżej zera, a śniegu było jak na lekarstwo. Niektórzy zdążyli się już pogodzić z faktem, że mroźne i śnieżne zimy poszły w niepamięć.

bCZIHELb

Jaka będzie zima 2020/2021? Już pojawiają się pierwsze długoterminowe prognozy. Okazuje się, że pierwszy raz śnieg może nas zaskoczyć już za kilka tygodni.

Aktualnie nasze prognozy wskazują, że po bardzo ciepłym wrześniu, w październiku i listopadzie możemy mieć do czynienia z odwróceniem sytuacji i blokadami na Atlantyku. To z kolei zwiększa szanse na wcześniejsze pierwsze ataki zimy - pisze na swoim blogu Marzena Rabczewska.

Pierwsza pogoda długoterminowa na zimę pojawiła się także na stronie AccuWeather. Tam eksperci donoszą, że tej zimy najwięcej śniegu ma być we wschodniej Europie. W Polsce śnieżyce i mrozy mogą występować częściej niż zwykle.

bCZIHELh

Jak będzie, przekonamy się w najbliższych miesiącach. Pogody długoterminowe mają to do siebie, że nie zawsze się sprawdzają. Widać jednak, że jest szansa na mroźną i białą zimę.

Niezwykła tęcza nad jeziorem. Nagranie z Finlandii

bCZIHELC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(410)
Jurek
3 tyg. temu
Nad Polską przejdzie sroga zima, tyle, że bezobjawowo!
Goferek
3 tyg. temu
Prognoza pogody długoterminowa jak oni nawet nie wiedza jaka bedzie pogoda nastepnego dnia 🤣
ciekawe
3 tyg. temu
Co na to słynna Szwedka od ocieplania się klimatu?...
bCZIHELD
Hehehhehe
3 tyg. temu
Wioska indiańska w Ameryce....Przychodzą Apacze do swego szamana i pytają: - Jaka będzie w tym roku zima szamanie? - Bardzo, bardzo ostra! Apacze zaczęli zbierać chrust, ale zima była łagodna. Następnej jesieni znowu przychodzą Apacze i pytają szamana: - Jaka będzie w tym roku zima? - Bardzo, oj bardzo ostra! Zima znów była łagodna, a Apacze nazbierali górę chrustu. Następnej jesieni przychodzą wściekli Apacze do szamana i pytają się go o to samo, ale grożą mu, że go oskalpują jeżeli się pomyli i że ma całą noc by się namyśleć. W nocy szaman wymknął się do instytutu meteorologicznego i pyta synoptyków: - Jaka będzie w tym roku zima? - Bardzo ostra, oj ostra - odpowiadają. - Skąd wiecie? - pyta szaman. - Bo Apacze od 2 lat chrust zbierają!7blat
klasyk
3 tyg. temu
Taaa. Jak mawiał J. Tuwim: "Jak na świętego Prota jest słońce albo słota, to na świętego Hieronima jest pogoda albo jej ni ma"
Najnowsze komentarze (410)
Baca
2 tyg. temu
Indianie zbiejają chrust.
Marzyciel
2 tyg. temu
Miały byc powodzie a ja czekam aby odświeżyć Warszawę.
1955r
2 tyg. temu
Zimy to takie były że HO! HO!. Mnie starego proszę nie straszyć
Bezpardonowy
2 tyg. temu
Będzie sroga zima tak samo jak miało być najgorętsze lato z x lat, z tymi ich prognozami to można w sandałach w grudniu chodzić tyle są warte
ha hha
2 tyg. temu
będzie jak z covidem maski już mamy
Dan
2 tyg. temu
To już kolejny raz zapowiadają ostrą zimę 😎 Szansa, że w końcu trafią jest coraz większa 🎯👍
Koro
2 tyg. temu
W lecie nie potrafili przewidzieć pogody z dnia na dzień, a tu chcą prognozować co będzie za dwa miesiące. Kto sponsoruje ten artykuł? Chyba producenci kurtek i butó zimowych, które zalegają 2 lata w magazynach.
grz
2 tyg. temu
Te wszyskie prognozy są funta kłaków warte. Ubiegłoroczna prognoza jakiejś amerykańskiej, bardzo prestiżowej firmy, zapowiadała długą i trzaskającą zimę.
bCZIHELv
drzakix1
2 tyg. temu
Artykuł o srogiej zimie ,a pod spodem oferty sprzedaży ekogroszku. Współpraca kwitnie...
Wiesiek 248
2 tyg. temu
A pan Jackowski twierdzi że będzie łagodna no i poraz któryś koniec swiata
Jaro
3 tyg. temu
Będzie zima tak jak i covid jest przewidziany, medialnie będzie i covid i zima
Kret
3 tyg. temu
W tym roku miała być susza stulecia
makrus
3 tyg. temu
W zeszłym roku prognozowana była zima 30lecia. Prognozy sprawdziły się. Od 30 lat nie było takiej ciepłej zimy.
Luk
3 tyg. temu
Już w tamtym roku miała przyjść bestia ze wschodu
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić