Robert Czykiel| 

Ta zima będzie inna. Zobacz prognozę długoterminową na zimę 2020/2021

470

Ostatnia zima była łagodna i spadło bardzo mało śniegu. Teraz może być inaczej. Pierwsze prognozy długoterminowe wskazują, że już za kilka tygodni może spaść pierwszy śnieg.

Ta zima będzie inna. Zobacz prognozę długoterminową na zimę 2020/2021
Jaka będzie zima 2020/2021? (Unsplash.com)

W ostatnich dniach nie można narzekać na pogodę, ale lato powoli się kończy. Trzeba przygotować się na to, że za chwilę nadejdzie jesienna aura. Wiele osób jednak już zastanawia się, jaka będzie tegoroczna zima.

Kiedy pierwszy śnieg? Jaka będzie zima?

Ostatnia zima była dla nas łaskawa. Temperatura często była powyżej zera, a śniegu było jak na lekarstwo. Niektórzy zdążyli się już pogodzić z faktem, że mroźne i śnieżne zimy poszły w niepamięć.

Jaka będzie zima 2020/2021? Już pojawiają się pierwsze długoterminowe prognozy. Okazuje się, że pierwszy raz śnieg może nas zaskoczyć już za kilka tygodni.

Aktualnie nasze prognozy wskazują, że po bardzo ciepłym wrześniu, w październiku i listopadzie możemy mieć do czynienia z odwróceniem sytuacji i blokadami na Atlantyku. To z kolei zwiększa szanse na wcześniejsze pierwsze ataki zimy - pisze na swoim blogu Marzena Rabczewska.

Pierwsza pogoda długoterminowa na zimę pojawiła się także na stronie AccuWeather. Tam eksperci donoszą, że tej zimy najwięcej śniegu ma być we wschodniej Europie. W Polsce śnieżyce i mrozy mogą występować częściej niż zwykle.

Jak będzie, przekonamy się w najbliższych miesiącach. Pogody długoterminowe mają to do siebie, że nie zawsze się sprawdzają. Widać jednak, że jest szansa na mroźną i białą zimę.

Zobacz także: Niezwykła tęcza nad jeziorem. Nagranie z Finlandii
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić