Był księdzem, żył w celibacie. Zabrał głos ws. orgii na plebanii na Śląsku

313

Nawet przez moment nie milkną echa seksualnego skandalu na terenie dąbrowskiej parafii. Temat jest komentowany przez duchownych z całej Polski. Nie brakuje bardzo mocnych wypowiedzi. Głos zabrał m.in. były ksiądz Wojciech Grzesiak.

Był księdzem, żył w celibacie. Zabrał głos ws. orgii na plebanii na Śląsku
Orgnia na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Były ksiądz zabrał głos (Getty Images, Philippe Lissac / Godong)

Impreza w parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej wywołała potężny skandal. Organizatorem wydarzenia miał być ksiądz Tomasz Z., wikariusz parafii i redaktor "Niedzieli sosnowieckiej".

W budynku należącym do parafii ksiądz miał zorganizować imprezę, na którą zaproszono męską prostytutkę. Informator "Gazety Wyborczej" donosi, że impreza miała charakter stricte seksualny, natomiast uczestnicy zażywali tabletki na potencję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Marta Wierzbicka powrót do serialu na wspólnej

Kiedy impreza wymsknęła się spod kontroli, interweniowały służby - pogotowie i policja. O skandalu szeroko rozpisują się media. Głos zabierają także księża. Ks. Kazimierz Sowa uważa, że "to nie pierwszy skandal na tle seksualnym, a konkretnie homoseksualnym w tej diecezji".

W każdym z tych przypadków jedyną reakcją władz kościelnych jest zalecenie modlitwy (nigdy za mało) i powołanie kolejnej komisji. Jak widać, skuteczność takich działań jest dość ograniczona co skłania do postawienia tezy, że potrzebna jest zdecydowana reakcja Watykanu i wyznaczenie nowego biskupa dla tej diecezji - dodaje.

Mocny wpis byłego księdza

Do skandalu bardzo dosadnie odniósł się były ksiądz rzymskokatolicki Wojciech Grzesiak. "Jestem byłym księdzem rzymskokatolickim, który żyje w małżeństwie. Celibat był obciążeniem. Trudnością. Byłem 16 lat w KRK. Ale nigdy nie miałem myśli homoseksualnych czy innych. Żyłem w celibacie. Ale wiem też, że celibat jest dla środowiska lawendowego dobrym schronieniem swojej orientacji. Największy hejt ze strony księży moich kolegów, jak się ożeniłem, był właśnie ze środowiska homo. I to oni najgłośniej krzyczą o zachowanie 'Świętego celibatu'" - zaznaczył.

W punkt ujął temat orgii księży rzymskokatolickich i męskiej prostytutki w Dąbrowie Górniczej współbrat z Kościoła Polskokatolickiego ks. Jacek Zdrojewski. "To, jest przerażające. Wielcy kapłani, dla których, my jesteśmy 'przebierańcami', tymi heretykami itd., a sami odrzucają ludzi od Boga". Nas piętnują, bo mamy rodziny. Mają nas za gorszych, bo należymy do małych kościołów. Ale jak życie pokazuje "pycha zawsze idzie przed upadkiem"... - stwierdził.
Są w tym kraju wspólnoty katolickie, które żyją inaczej. Które na duchownych nakładają obowiązek utrzymania rodziny i życia w małżeństwie. Są... ale tacy jak ci z Dąbrowy Górniczej umniejszają nasze kapłaństwo i naszą posługę. Po czasie wychodzi dopiero jakie intencje kierują nimi. Celibat jest idealnym schronieniem dla homoseksualistów w Kościele Rzymskokatolickim - zakończył.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić