aktualizacja 

Był oskarżany o napaści seksualne. Upozorował własną śmierć

0
Podziel się:

34-letni Nicholas Rossi został oskarżony o gwałt w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych i był poszukiwany przez Interpol. Upozorował własną śmierć, wcześniej mówiąc, że ma chłoniaka nieziarniczego w ostatnim stadium. W tym tygodniu znaleziono go w szpitalu w szkockim Glasgow.

Był oskarżany o napaści seksualne. Upozorował własną śmierć
Amerykanin upozorował własną śmierć (YouTube)

34-latek w grudniu został przyjęty do Szpitala Uniwersyteckiego Królowej Elżbiety w szkockim Glasgow. W placówce używał pseudonimu Arthur Knight. Dopiero później ujawniono, że jest poszukiwany na podstawie międzynarodowego nakazu aresztowania.

Upozorował własną śmierć

W lutym 2020 roku pojawiły się informacje o śmierci Nicholasa Rossiego z Utah. W nekrologu opublikowanym w internecie czytamy, że był "wojownikiem, który walczył na linii frontu przez dwie dekady" o prawa dzieci, a jego prochy zostały rozrzucone na morzu.

Policja trafiła na ślad mężczyzny, który na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Glasgow był podłączony do respiratora. Personel medyczny nie wiedział, że znajduje się na czerwonej liście Interpolu. Został aresztowany w szpitalu przez policję 13 grudnia.

Teraz podejrzanego czeka ekstradycja do USA. Adwokat w stanie Utah potwierdził, że był znany jako Nicholas Rossi. Akta sądowe wykazały, że był poszukiwany za gwałt. Zanim został aresztowany w Glasgow, uciekał przed służbami kilku stanów USA.

Śledczy podali, że Rossi był również znany jako Nicholas Alahverdian w stanie Rhode Island, gdzie był zaangażowany w lokalną politykę i był krytykiem stanowego systemu opieki nad dziećmi. Rossi powiedział amerykańskim mediom w grudniu 2019 r., że ma późne stadium chłoniaka nieziarniczego i zostało mu kilka tygodni życia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Posługiwał się różnymi imionami

Dochodzenia przeprowadzone przez inne agencje wykryły, że podejrzany posługiwał się różnymi imionami. W różnych miejscach na świecie przedstawiał się jako Nicholas Alahverdian, Nicholas Alahverdian Rossi, Nicholas Edward Rossi, Nicholas Alahverdian-Rossi, Nick Alan, Nicholas Brown, Arthur Brown i Arthur Knight.

FBI szukało go również pod zarzutem oszukania jego przybranego ojca. 34-latek miał założyć w imieniu mężczyzny kilkadziesiąt kart kredytowych i zaciągnąć długi na kwotę ponad 200 tys. dolarów.

Zobacz także: Kaczyński "pójdzie siedzieć"? Wymowny komentarz
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić