Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
PSW
|

Nie pił, nie spóźniał się na treningi i dostał wielką premię

1
Podziel się

Jest piłkarzem-skandalistą, ale odpowiednie pieniądze potrafią zmotywować do właściwego zachowania. W rosyjskich mediach wyciekły szczegóły kontraktu Aleksandra Kokorina ze Spartakiem Moskwa.

Nie pił, nie spóźniał się na treningi i dostał wielką premię
Aleksandr Kokorin (Photo by Mike Kireev/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bFdNInsl

Aleksandr Kokorin był świetnie zapowiadającym się piłkarzem. Jego rozwój zahamowały nieco problemy zdrowotne, a także niesforny charakter. Mimo to Kokorin i tak przebił się do wielkiej piłki. Często było o nim głośno nie za sprawą występów sportowych, a ze względu na różne występki.

W październiku 2018 roku trafił do aresztu, a później został uznany winnym pobicia pracownika Ministerstwa Przemysłu i Handlu Rosji. Sąd skazał go na 18 miesięcy pobytu w kolonii karnej, ale wyszedł z niej wcześniej - za dobre sprawowanie.

bFdNInsn

2 sierpnia 2020 roku Kokorin podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa. I choć już tam nie występuje (w styczniu 2021 roku został wytransferowany do Fiorentiny), do sieci wyciekły właśnie ustalenia kontraktowe pomiędzy klubem z Moskwy a piłkarzem.

Jak się okazuje, sternicy Spartaka postanowili pieniędzmi zmotywować zawodnika do właściwego zachowania. Kokorin otrzymywał od klubu miesięczną premię w wysokości 258 tysięcy euro za nienaruszanie zasad zespołu. Jakich zasad? Chodziło o to, aby się nie spóźniał, nie pił alkoholu, nie opuszczał meczów i treningów.

Porozumienie Kokorina obejmowało również premię w wysokości 690 tys. euro za osiągnięcie 15 punktów w systemie kanadyjskim (bramki + asysty). W sezonie 2020/21 zagrał jednak osiem meczów ligowych dla Spartaka i zdobył trzy punkty.

bFdNInst
Zobacz także: Potworny wypadek i koszmarna kontuzja sportowca (wideo)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdNInsO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Oleg Salenko
2 dni temu
Paranoja 😵
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić