Była kurator modli się za kapłanów. "Razem zmierzajmy do zbawienia"

43

Barbara Nowak w ostatnim wpisie na platformie X nawiązała do Wielkiego Czwartku. Przypomniała swoim obserwatorom, by nie zapominać o modlitwie za duchownych, bez których "nie byłoby naszej katolickiej wspólnoty". W komentarzach burza.

Była kurator modli się za kapłanów. "Razem zmierzajmy do zbawienia"
Barbara Nowak zachęca do modlitwy za duchownych. (Wikimedia Commons)

W Wielki Czwartek Kościół rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego. Jest to dzień szczególnie ważny dla kapłanów. Rankiem, jeszcze przed wieczornym wkroczeniem w Triduum Paschalne, we wszystkich kościołach katedralnych ma miejsce wyjątkowa Msza św., tzw. Msza św. Krzyżma.

Podczas niej biskup nie tylko konsekruje święte oleje (oleje chorych, katechumenów oraz krzyżmo), które przez cały rok służą przy udzielaniu sakramentów, ale także zgromadzeni kapłani wraz ze swoim biskupem odnawiają przyrzeczenia kapłańskie. Msza św. Krzyżma kończy oficjalnie okres Wielkiego Postu.

Barbara Nowak nie pierwszy raz zamieściła wpis w mediach społecznościowych nawiązujący do tematu wiary. Była małopolska kurator robi to regularnie. Tym razem zachęca do modlitwy za duchownych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: O kurator znów głośno. "To mnie przeraża'
Wielki Czwartek, to dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu oraz Sakramentu Kapłaństwa. Pamiętajmy o naszych przewodnikach duchowych, bądźmy wdzięczni poprzez modlitwę i odważne wsparcie. Bez Duchowieństwa nie byłoby naszej katolickiej wspólnoty. Razem zmierzajmy do Zbawienia - czytamy we wpisie Barbary Nowak.

Internauci od razu zareagowali na wpis byłej kurator. Wiele komentarzy nie nadaje się do cytowania. Użytkownicy platformy X nawiązują do skandalicznych afer związanych z duchownymi.

"Pamiętamy o wszystkich kapłanach, którzy będąc 'duchownymi przewodnikami' skrzywdzili niepełnoletnich oraz tych którzy ukrywali ich występki chowając się za znakiem krzyża" - czytamy pod wpisem byłej kurator.

"Módlmy się za kapłanów pedofilów i biskupów ich chroniących. Pani Nowak za nich też" - wskazuje jeden z internautów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić