aktualizacja 

Była kuratorka nie odpuszcza. Barbara Nowak znów defilowała przez Kraków

36

Na obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Krakowie spotkać można było zarówno byłą jak i obecną kuratorkę oświaty na Małopolskę. Barbara Nowak i Gabriela Olszowska ramię w ramię szły w pochodzie jaki zorganizowano 1 marca w krakowskim parku Jordana.

Była kuratorka nie odpuszcza. Barbara Nowak znów defilowała przez Kraków
Była kuratorka oświaty z Małopolski pojawiła się na obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Agencja Wyborcza.pl, Fot. Konrad Kozlowski / Agencja Wyborcza.pl)

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przybrały na sile dzięki staraniom prawicy. Święto z pompą celebrowane jest od 2011 roku.

Szczególnie w Krakowie, gdzie za jego organizacją stoi Towarzystwo Parku im. dr. Henryka Jordana, a patronem wspierającym Instytut Religijno-Patriotyczny Świętego Józefa Sebastiana Pelczara "Iskra Bożego Serca i Maryi".

W tym roku, mimo że już nie pełni funkcji Małopolskiej Kurator Oświaty pojawiła się także Barbara Nowak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Żołnierze Wyklęci. Włodzimierz Czarzasty odpowiada Przemysławowi Czarnkowi

Związana z PiS była urzędniczka państwowa w poprzednich latach zasłynęła między innymi namawianiem szkół do udziału w wydarzeniu.

Jak przypomina Gazeta Wyborcza jeszcze w ubiegłym roku, korzystając z przywileju posiadanej władzy kuratorka rozsyłała do szkół komunikaty następującej treści:

Proszę by dołączyli Państwo do oficjalnych uroczystości, które rozpoczną się Mszą Świętą w Katedrze Wawelskiej (...) Wiem, że mogę liczyć na Państwa liczną obecność, na obecność Uczniów, Sztandarów Szkół – wspólnie oddajmy hołd Żołnierzom Niezłomnym!

W tym roku znów przedefilowała przez miasto z Wawelu do Parku Jordana. Jednak na marszu, poza nią, obecna była nowa kuratorka oświaty na region - Gabriela Olszowska, która na łamach Gazety Wyborczej przed kilkoma dniami zapewniła, że za jej rządów nie będzie tego typu apeli do szkół.

Ale Barbara Nowak w mediach społecznościowych zapewnia: "Żołnierze Niezłomni są nieśmiertelni. Koalicja13grudnia chce ich zakopać po raz trzeci! Pamięci nie usuniecie! Młodzież pamięta!"

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić