Adam Dąbrowski| 
aktualizacja 

Barbara Nowak wzywa do postu "o chlebie i wodzie". Manifest byłej kuratorki

122

Powiązana z obozem Prawa i Sprawiedliwości była małopolska kuratorka oświaty Barbara Nowak, w gromkich słowach zwróciła się do katolików. Jej manifest wywołał falę negatywnych komentarzy.

Barbara Nowak wzywa do postu "o chlebie i wodzie". Manifest byłej kuratorki
Barbara Nowak w gromkich słowach wzywa do postu w imię ojczyzny (zdjęcie ilustracyjne) (GETTY, NurPhoto)

O co tyle hałasu? Chodzi o jutrzejsze celebrowanie dnia wspólnoty i pokuty za ojczyznę, do którego w podniosłej wypowiedzi zachęca posłanka PiS. Wierni w tej intencji mogą "ofiarować post o chlebie i wodzie".

Wydarzenie to według Barbary Nowak będzie formą obrony Polski przed kryzysem gospodarki, rolnictwa, a także laicyzacji społeczeństwa i zanikania świadomości narodowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tradycyjna Pączkarnia Słowik w Katowicach - pączki od kuchni

Należy zwrócić uwagę, na doniosłość publikacji byłej kuratorki oświaty, gdyż połowa manifestu jest napisana drukowanymi literami:

Trzeba, żebyśmy wszyscy katolicy poczuli się odpowiedzialni za Polskę. Musimy obronić polską świadomość narodową, naszą wiarę, rolnictwo, gospodarkę. JUTRO 23 II DZIEŃ WSPÓLNOTY I POKUTY ZA OJCZYZNĘ. WIERNI BOGU I OJCZYŹNIE MOŻEMY W TEJ INTENCJI OFIAROWAĆ POST O CHLEBIE I WODZIE - napisała Barbara Nowak na X
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wypowiedź Barbary Nowak na X zobaczyło już blisko 5 tyś. użytkowników. Zdecydowana większość bardzo negatywnie odnosi się do faktu, iż była kuratorka oświaty obnosi się kultem religijnym i faworyzuje katolicyzm:

Pani Basieńko, ogarnia pani, że w Polsce nie tylko katolicy mieszkają? I że Polska nie jest ich własnością, nie mają prawa jej sobie po swojemu urządzać. Oraz - zobaczymy, ilu tych "katolików" jest, kiedy trzeba będzie, by swój kościół ze swoich pieniędzy - oznajmiła Sylwia
Ale to Pani jest jedną z twarzy niszczenia i osłabiania kościoła w Polsce - odpowiedział radny powiatu krakowskiego, Grzegorz Małodobry

W komentarzach czytamy również przemyślenia samych wierzących:

Jestem katolikiem, ale takie teksty odrzucają mnie - komentuje Jędrzej

Komentujący proponują kobiecie rozpoczęcie postu od internetu, oraz pokutę za lata sprawowania władzy przez jej ulubione ugrupowanie:

Brawo, wspaniała akcja. Choć jeden dzień pokuty dobrze wam zrobi, ale tak naprawdę powinniście odpokutować całe 8 lat - pisze Ewa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić