Skandal w pogotowiu. Wydało się, co robiły ratowniczki medyczne

149

Dwóch ratowników medycznych z Margate w Wielkiej Brytanii upodobało sobie śmiertelnie chorych pacjentów. Okazało się, że okradziono wiele osób z leków przeciwbólowych. Wielu w ostatnich chwilach życia było skazanych na cierpienie.

Skandal w pogotowiu. Wydało się, co robiły ratowniczki medyczne
Ruth Lambert i Jessica Silvester. (Kent Police)

Trudno uwierzyć, że osoby, które zobowiązały się do pomocy innym, są w stanie zrobić coś takiego. Mowa tu o ratownikach medycznych z Margate w Wielkiej Brytanii. Ruth Lambert i Jessica Silvester to ratowniczki medyczne, które świadomie żerowały na cierpieniu osób, którym zostało niewiele czasu na tym świecie.

Kobiety dostały się do listy osób śmiertelnie chorych w okolicy, które przyjmują morfinę i inne silne środki przeciwbólowe. W stroju pielęgniarek z kradzionym ze szpitala NHS odwiedzały pacjentów i kradły przepisane im środki. Według policji, wielu z tych, którzy zostali okradzeni, nie miało pojęcia, że doszło do wykroczeń.

Wiele z ich ofiar już odeszło i nigdy się nie dowie, że sprawiedliwość została wymierzona. Nasze dochodzenie zostało przeprowadzone, wiedząc, że musimy reprezentować te ofiary i zrobić wszystko, by oskarżone poniosły karę - mówi dla "Independent" sierżant Jay Robinson z policji w hrabstwie Kent.

Dowody w sprawie stanowczo przemawiały na niekorzyść oskarżonych. W ich telefonach znaleziono wiadomości z planami okradnięcia ze środków przeciwbólowych karetek ratowniczych czy innych pacjentów. Kobiety aresztowano w sierpniu, przyznały się do winy. Sprzęt za 14 tys. funtów, które zabrały ze szpitala, zwrócono na miejsce. Lambert i Silvester zostały we wtorek skazane na pięć lat więzienia.

Zobacz także: Zniszczył fasadę kościoła. "Sąd nie miał wątpliwości"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić